Alykännykät ja omakanta sekä omavero

Anonyymi

Onko kenelläkään muulla samaa ongelmaa. Kirjaudun pankin tunnuksilla i phonen ja Samsungin omakantaa ja omaveroon. On hidasta ,kuin täi ruvessa. Mutta kun kirjaudun molempiin i padilla( tapletti) , pääsen yhdessä hujauksessa ja olen aina päässyt.
Nuo kaksi älykännykkää, jotka ovat taloudessamme eivä ole myöskään mitään vanhoja.
Ihmettelen.

Olen käyttänyt näitä älylaitteita jo koht 10v.

9

79

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Netin nopeus Mb/s joskus oli kännykässäni hidas halpa netti kun yritin päästä verkkopankkiin piti odottaa odottaa lopulta pääsi tai yhteys katkesi.
      Yhteydessä on alueellisia eroja, mökillä elisaliittymä toimii huonommin kuin Soneran liittymä toimi paremmin, tämä ennen nykyään toimii paremmin.

      Yhteyden nopeuden lisääminen maksaa.

    • Anonyymi

      No tänään olen just kokeillut älykännykällä ja on tosi hida, mutta saman tien kokeilen tapletilla ja menee todella niin nopeasti, kuin vaan ehdin näpytellä. Että linja on kyllä tässä kaupungissa nopea.

    • Anonyymi

      Juu , ja pankkin pääsen kyllä nopsaa kaikilla laitteilla, mutte omaveroon ja omakantaan käy HITAALLA , KUN MENEN ÄLYKÄNNYLLÄ.

    • Anonyymi

      En käytä dataverkkoa rahaan liittyvissä asioissa vaan wifiä
      Ja hoidan maksurahaan liittyviä harvoin elän luottokortilla
      Sijoitukset vain wifillä siinä kilpaillaan kaupasta joskus alle sekunnin kisalla

    • Anonyymi

      Tein elämän työni likimain yrittäjänä joka toimi rahan ja käsin voimin.

    • Anonyymi

      Mikä on ongelma, jos tabletilla kerran nopeasti pääset nopeasti ?

    • Anonyymi

      Mulla on halpa hidas liittymä,halvin nettiyhteys, en muista Mb/s mutta pöytäkoneessa 300 Mb/s reittimen kautta tablettiin on nopea, muttei niin nopea kuin itse pöytäkone.

      Hitaalla nopeudella känny toimii, voin seilla uutisia tms. raskaammat toiminnot jumittaa riippuen paikasta.

      Ostaisin 7-8 tuuman kännyn jos olisi mieleinen, kävisi tabletista. Samsunillä on 8" tabletti puhelin toiminnolla maksaa jotain 600 €, ei mieleinen.

    • Käytän vain läppäriä pankkiasioissa ja vielä vanhanaikaisesti tunnusluvuilla, vaikka mulla on myös mobilipankki molempiin pankeihin, joita käytän. Saa nähdä milloin ne tunnuslukulistat poistuvat, se on hankalampaa kun pitää joka välissä numerosarjoja sihtailla, kun menen tilille tai kun hyväksyn maksun, kännykkä pimputtaa ja pitää vahvistaa.
      Mobiilipankki tuntuu liian helpolta ja yksinkertaiselta kirjautumiset ja muut toiminnot.
      Omaveroon ja omakantaan kun menee niin tunnistautumisessa ei kännykkää pimputella, ne menee suoraan ja helposti.
      Nykyään on nopeaakin, kännykällä en ole omaveroon tao omakantaan yrittänytkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      313
      1409
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1159
    3. 62
      912
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      911
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      451
      900
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      681
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      73
      645
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      94
      636
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      464
      609
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      602
    Aihe