Keskusta on perusta.

Monet puolueet markkinoi itseään vaihtuvin määritelmin. Ollaan milloin mitäkin, minkä arvellaan myyvän.
Keskusta on suomen peruskallio, joka on ja pysyy. Muita puolueita tulee ja menee.
Keskusta, antoisampaa maaseutuelämää.
8158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Aika hyvin ilmaisit asian. Väljemmässä viihtyy mainiosti.

Äänestä

Jos et viittis naurattaa. Tämän päivän kepu on oikestolainen , sijoittajien taskuja täyttävä puolue. Kehua osataan, mutta korruptio rehoittaa kepu puolueen riveissä läpi Suomen. Omia taskuja täytetään ja "hyväveli kavereiden". Pate loppujen lopuksi oikeassa. Vastenmielisempää puheenjohtajaa saa hakea kuin Saarikko. Kulmuni omien toimesta "ansoitettiin" kun oli kovempi luontoinen

Äänestä

Sekoileva kepu kehittää haitekkia Suomeen sormeilemalla marjanpoimijoita

Hallitus on säätämässä erillistä lakia ulkomaalaisten marjanpoimijoiden suojelemiseksi taloudelliselta hyväksikäytöltä. Tulossa oleva uusi laki kieltäisi perimästä marjanpoimijoilta maksua rekrytoinnista tai työhön perehdytyksestä.

Kepu puuhastelee koneinsinöörien kanssa, joiden todistukset ja lukutaito vain ovat jääneet kotiin

Kepun menetelmät purevat ja Suomeen ei tule osaajia eikä sijoittajia, kun pääpaino on marjanpoimija- koneinsinööreissä

Kepulaisten avustajien määrä hallituksessa on massiivinen, mikä näkyy hallituksen lakiestysten asioissa ja sisällössä ja epäonnistumisessa yleensä

Äänestä

Hjallis Harkimo tänään kepusta "Kepu lähtee kovin lupauksin budjettiriiheen, mutta tulee tyhjin käsin ulos. Ministeri-Audin takapenkistä vain pidetään kiinni. Vasemmisto vie ja Saarikko vikisee"

Äänestä

Keskusta on niin keskellä kuin olla voi, siksi juuri on maan tukijalka.

Äänestä

Sipilä ei ole ainoa liirumlaarum-hölisijä. Marin puhuu myös läpiä päähänsä minkä ehtii. Iltalehti
Marinin neljän päivän työviikko nousi uutiseksi maailmalla. Marinin sosiaalidemokraattisen puolueen 120-vuotisjuhlassa Turussa elokuussa esiin nostamaa työajan lyhentämistä on siteerattu runsaasti maailmalla uutissivustoilla jo viikkojen ajan. 6.1.2020

Niin muuten siteerattiin Sipilän kutsuakin ympäri maailmaa arabimaista Kiinaan, tulkaa matut Suomeen, pääministerin linna on teidän ja täysi ylöspito myös pikkutytöt käytössä. Ja nehän tuli

Sipilän äänimäärä Oulun vaalipiirissä meni kolmanteen osaan, Sipoon linna myynnissä, hiljaisuus, juhlat loppui, paluu arkeen, ei kuulu edes Saarikon spostilistaan, kaverit väistävät kadulla, joku taputti selkään mutta pakeni paikalta

Äänestä

Keskellä ollaan ytimessä ja vaikutusmahdollisuuksien kärjessä. Muut kiertävät ympärillä kehää, toivoen pääsevänsä centrumiin.

Pyöreän pöydän Sotilas.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Monet puolueet markkinoi itseään vaihtuvin määritelmin. Ollaan milloin mitäkin, minkä arvellaan myyvän.
Keskusta on suomen peruskallio, joka on ja pysyy. Muita puolueita tulee ja menee.
Keskusta, antoisampaa maaseutuelämää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu