Google Playsta Pi network on saanut 4/5*:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blockchainvault
Pi networkin kotisivu:
https://minepi.com/
Pi:ä voi louhia vielä tämän vuodedn loppuun asti ja sitten louhinta loppuu. Louhitut kolikot saa arvonsa kun niillä käydään kauppaa. Nyt Pi on käytännössä täysin arvoton, mutta Pi kulkee samoja polkuja kuin bitcoin, joten loppu vuosi on jännittävä.
Pi:ä voi louhia ainoastaan kännykällä ja louhinta tapahtuu pilvipohjaisesti, joten sovellus ei kuluta virtaa, muistia, prosessoria, nettiä tai siis yhtään mitään. Voit vaikka sammuttaa ohjelman, niin se jatkaa louhimista. Bitcoin tarvitsee älyttömästi virtaa ja Pi tulee vielä peittoamaan bitcoinin energiatehokuudellaan.
Lataa Pi:https://minepi.com/
Ja tähän tarvitaan aina kutsu koodi. Itselläni se on Qlli666 mutta netti on täynnä kutsukoodeja. Itse tosin olen aktiivisesti tämän kimpussa ja joutuu lähettämään muistutuksia kun Pi menee kiinni kerran päivässä sen takia, että ei ole mikään botti louhimassa. Kannattaa kokeilla. Et menetä tässä yhtään mitään.
Pilvipohjaista kryptovaluutanlouhimista
5
402
Vastaukset
- Anonyymi
Niin joo, Pi networksilla on tekninen white paper, joten mistään huijauksesta ei ole kysymys. Kannattaa lukea ja kannattaa lukea myös FAQ
Näin haittaohjelmat pääsevät puhelimeesi. Kannattaa lukea: https://pjarvinen.blogspot.com/2021/03/nain-haittaohjelma-tulee-alypuhelimeen.html
Google Playssä on ollut myynnissä (saattaa olla vieläkin) ONECOINin muka-krytovaluuttalompakko. Että siitä vain asentelemaan!
Ja olihan ONECOINillakin myös WHITE PAPER. Ja pitää muistaa että KRP:kin on todennut sen olevan REHELLISTÄ, MUAHAHAMUAHAHAHAA
Pitää muistaa että Pi Network et. al. saavat arvosteluja vain niiltä jotka ovat kusetuksessa mukana. Kaikki nämä kelmit yrittävät saada teidät mukaan, ja huom. juuri HÄNEN kutsukoodillaan, jotta saisivat oikeita tienestejä siinä kun louhitte "kryptovaluuttaa".
Miettikää aina miksi kryptovaluuta louhinnassa käytettäisiin sellaisia sovelluksia/ohjelmia jotka eivät alkuunkaan sovellu matemaattiseen ongelmanratkaisuun, siis louhintaan. Miettikää miksi ihmeessä louhintaa tarjoillaan "pilvessä" ja miksi ihmeessä minun pitäisi lähteä siihen mukaan?
Miettikää kuka/mikä on oikeasti homman takana ja mikä on bisnesidea. Taustalta löytyy esim. mainosten lähettäminen jolla homman pyörittäjä tienaa. Tai tietenkin kännykän henkilökohtaisten tietojen urkkiminen joka talletetaan pilveen ja jota voidaan myydä mainostajille jotta nämä osaavat kohdentaa sinuun juuri oikeanlaista mainontaa.
Nämä kekkeruusit eivät ole liikkeellä puhtain paperein.- Anonyymi
Lähetän sinulle 1π! Pi on uusi Stanfordin tohtorien kehittämä digitaalinen valuutta, mukana on yli 10 miljoonaa jäsentä maailmanlaajuisesti. Saadaksesi Pi:si, käytä tätä kutsulinkkiä https://minepi.com/MikkoS21 ja käyttäjänimeäni (MikkoS21) kutsukoodinasi.
- Anonyymi
Kaikki tämä on huijausta.
Ei kukaan rehellinen täällä mitään neuvoja anna. Miksi antaisi?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1313891Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso83269Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai342884Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122792Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1342469- 502104
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For951286Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631266Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist131182Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361139