Perussuomalaisten kannattaisi tukea

koronan tukahduttamis-strategiaa. Perusoikeuksista meuhkaaminen kriisitilanteessa on tyypillistä vasemmistolle.

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/8215?fbclid=IwAR2hbSxbOWCCQkjXrHoQ-19Aju9C14W1kiNxW4-02Nu5y4En_Gpe3pvZV64
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Persuthan eivät välitä perustuslaista ja sen takaamista oikeuksista.

Äänestä
  • Kyllä minulta vasara löytyy ja vielä ei ole ollut tarvetta käytölle.

    Äänestä

Savolainen virus muunnos hävittää teidät.

Äänestä

Persujen salainen haave: Koronaepidemian pahentuminen.

1Äänestä
  • Eihän se muu voi olla, koska persujen lupaus koronakuolleista oli viime talvena > 300 000 ennen kesää. He toivovat tietenkin, että edes nyt ennen kesää onnistuis tuo arvaus paremmin kohilleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eihän se muu voi olla, koska persujen lupaus koronakuolleista oli viime talvena > 300 000 ennen kesää. He toivovat tietenkin, että edes nyt ennen kesää onnistuis tuo arvaus paremmin kohilleen.

    onko siinä kolme nollaa liikaa

    Äänestä

Persuille tapahtui selvä moka. He refleksin omaisesti, miettimättä seurauksia, vastustavat kaikkea, mitä hallitus esittää, niin tässäkin tapauksessa. Jos hetken olivat odottaneet ja sitten tukeneet hallituksen tavoitetta tukahduttaa korona, olisi kannatusluvut vieläkin nousseet. Nyt ihmiset epäröivät, onko viisasta tukea moista politiikkaa, joka johtaa joko epidemian edelleen kiihtymiseen tai parhaimmillaan lievään laskuun. Kummassakin tapauksessa epidemian taloudelliset vaikutukset ovat paljon suuremmat kuin jos kertarysäyksellä epidemia. Saadaan laskuun.

Äänestä

Perusuomalaisten strategia: Turun perussuomalaisten johtaja toivoi koronan lisäävän maahanmuuttajien kuolemaa – “Pieni koronapuhdistus tekisi pelkkää hyvää“

Äänestä
  • Tuo oli pelkkä vitsi. Me perussuomalaiset ollaan huumorintajuisia, ei yhtään rasistisia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuo oli pelkkä vitsi. Me perussuomalaiset ollaan huumorintajuisia, ei yhtään rasistisia.

    Se on kummaa, että meidän puoluesihteeri ei ymmärrä tätä läpänheittoa: Perussuomalaisten puoluesihteeri Simo Grönroos tuomitsee Turun perussuomalaisten puheenjohtajan Jyrki Ålandin koronakuolemapuheet.

    – Tämänlaiselle ajattelulla ei ole sijaa puolueessa. Nyt järki käteen siellä Turussakin! Grönroos kirjoittaa Twitterissä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

koronan tukahduttamis-strategiaa. Perusoikeuksista meuhkaaminen kriisitilanteessa on tyypillistä vasemmistolle.

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/8215?fbclid=IwAR2hbSxbOWCCQkjXrHoQ-19Aju9C14W1kiNxW4-02Nu5y4En_Gpe3pvZV64

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu