Verohallituksen kirje, mikä sisälsi henkilökohtaisia tietoja ja tunnuksia tuotiin postiluukusta . On ilmeistä , että kantaja etsii pankki-ym. tietoja . Mitenkä voin estää , että ei tietojani käytetä petollisiin tarkoituksiin. Tämä tapahtui Helsingin Kontulassa.
Avattuja kirjeitä postinkantaja tuo kotiin
5
137
Vastaukset
- Anonyymi
Veikjanp, että on käynyt niin kuin minulle. Postiluukusta tipahti paksuhko pankin kirje. Avasin ja rupesin lukemaan papereita. Vasta sitten huomasin, että kirje oli tarkoitettu naapurille. Teippasin kuoren kiinni.
- Anonyymi
Jatkan vielä, että kirjoitin kuoreen avanneen sen ja tiputin kuoren naapurin postiluukusta .
Jos sulla on epäilyjä, niin reklamoi Postiin.
- Anonyymi
oletko varma että tuli postin kautta
- Anonyymi
Moni tuttuni on sanonut, että kun on postittanut onnittelukortin välissä setelin, niin pelkkä kortti on mennyt perille, kun postinlajittelijat ovat avanneet kuoren ja varastaneet setelin.
Tämän kuun alussa oli metropolin ulkopuolella postinjakajalla tapaus, jossa hän oli tiputtanut viikkolehdet ja kirjeet maahan sekä jättänyt postilaatikon kannen auki koko postialueella, ei vain yhden postilaatikon osalta. Tapauksesta tehtiin reklamaatio Postille, joten se loppui yhteen kertaan.
- Anonyymi
Siirry Omaveroon ja lopeta paperin kanssa pusaaminen.
Muutenkin kannattaa luopua paperin lähettämisestä sinne sun tänne. Tyhmää puuhaa kehittyneessä yhteiskunnassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1169919Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki775002Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694812Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73290Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j122488Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071730Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551520- 471516
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591444Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661372