Olis aika uusia sähkösoppari. On jäänyt mieleen joku kärhämä Vattenfallista näillä palstoilla. Mitähän ollut kyseessä? Firmahan on iso ja käsittääkseni luotettava toimija toisin kuin jotkut epämääräiset yrittelijät kaupitellessaan ja pyydystäessään asiakkaita.
Millaisia kokemuksia teillä on Vattenfallista?
Vattenfall?
8
2364
Vastaukset
- Anonyymi
Halpaa tavaraa ainakin tarjoaa.
- Anonyymi
Pitää laittaa verkkoliittymään suodatin joka päästää läpi ainoastaan vesisähkön ja estää kivihiili- ja ydinsähkön pääsyn sotkemaan laitteita kotona.
- Anonyymi
Puhelinmyyjät ovat soitelleet. He ovat esitteleet olevan Fortumista. Kysyinkin ja sain vastauksen: Fortum. Mutta kumma kyllä, kun lopulta useitten puheluitten jälkeen suostuin sähkösopimukseen, niin kyseessä olikin Fattenfall-sopimus.
Hämmentävää, ja niin purin sopimuksen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhelinmyyjät ovat soitelleet. He ovat esitteleet olevan Fortumista. Kysyinkin ja sain vastauksen: Fortum. Mutta kumma kyllä, kun lopulta useitten puheluitten jälkeen suostuin sähkösopimukseen, niin kyseessä olikin Fattenfall-sopimus.
Hämmentävää, ja niin purin sopimuksen.Tuskin tarjoavat mitään fattan asiakkaille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin tarjoavat mitään fattan asiakkaille.
Fortumin myyjiksi esittäytyneet sanoivat lopuksi: "tervetuloa Fattenfallin asikkaaksi". Sen jälkeen sain sähköpostia Fattenfallilta ja myös purin sopimuksen Fattenfallin kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fortumin myyjiksi esittäytyneet sanoivat lopuksi: "tervetuloa Fattenfallin asikkaaksi". Sen jälkeen sain sähköpostia Fattenfallilta ja myös purin sopimuksen Fattenfallin kanssa.
Mitä sillä on väliä kenen sähköä myyvät kunhan hinta on alhainen. Minua ei vois hevon veen vähempää kiinnostaa onko sähkö vihreää tai vesi- vai aurinkosähköä!
- Anonyymi
Ilmanaokoinen fossiilivapaan sähkön myyjä, kyllä se vaan tulee osin ulkomailta niidenki sähkö jota jakavat. Talvella olis kylmä jos fossiilivapaalla tehtäis sähkö...tyhmä mainos heilla.
- Anonyymi
Energian tuonti ulkomailta vuonna 2023 on energia-omavaraisille Suomalaisille luusereiden hommaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1102989Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171902687Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina612139Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.11431Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S2231342Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät221310Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31111Ei osattu ratkaista etääntymistä
Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.115890Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala3862Esprit hoitokdit Varkaudessa?
Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin103853