Mielenkiintoisia näkymiä

Anonyymi

Tutkiskelin tänään tällaisen pankin kuin bitcoinpakki.fi sivustoja. Hyviä pakinoita euron kehityksestä. Kannattaa lukea.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niinpä on. Salaliittoteorioita miten meitä ympäröivä maailma ROMAHTAA aivan millä hetkellä hyvänsä. Mutta onneksi meillä on kryptovaluutta BITCOIN joka pelastaa maailman.

      Onneksi, huh huh, meinasi jo tulla vetelät vaippoihin, huh huh

      • Anonyymi

        Joo, täällä kanssa. Jos en olis joku vuosi sitten lähteny ensin vipua kääntämään ja sijoittanut sitten siitä saamiani tuottoja OneCoiniin niin olisin pulassa sitten kun Euro ja muut valuutat romahtaa ja ainoa millä voi maksaa on Virtuaalivaluutta. Pitää vain keksiä minkä virtuaalipelin sitten hommaa. Ostan ehkä oman virtuaalisuihkarin ja älyttömän ison virtuaalisen huvijahdin.


    • Anonyymi

      Kovasti ottaa kantaa covid 19 -asiaan. Ovatkohan nuo uutiset todellisia? Näyttävät aidoilta ja lähteetkin ovat merkittyjä.
      Jos nuo ovat todellisia, saa ihmetellä kuinka uutiset eivät mainitse näistä mitään.

      Itse olen ottanut jo kaksi piikkiä. Lähdin koekaniiniksi kun pyydettiin. Tämähän on kaikille vapaaehtoista, mutta ajattelin että olenpahan mukana kehittämässä piikkiä. Josko sitä joskus jonkun mitallin saisi. Ei ole ollut mitään oireitä. Tokihan ne seuraukset uuden mRNA piikin jälkeen tulevat vuosien päästä. Kuulemma ensimmäinen 1/2 vuotta ei kerro mitään.

      Vasta rokotuksen jälkeen selvisi, että edelleen voin saada koronan, sairastaa sen ja tartutan muita. Minun tulisi käyttää maskia ja suojavälejä. Kysyinkin lääkäriltä että mikä tässä sitten on rokotuksen tarkoitus.
      Tämä lievittää oireita!! Myönsi että 99% ei koronaa saa ja jotka saa niin heistä 90% sairastaa oireettomana. Kuolleisuusvaara on 0,04%, ihan sama kuin kausiflunssassa ja kausiflunssa tämä onkin. Kuolleiden keski-ikä on 82 vuotta. Kukaan ei kuulemma kuole koronaan (flunssaan), vaan henkilöllä on muu sairaus (esim. syöpä jne..), joka on kuolinsyy.
      Lääkäri kysyi oliko minulle kerrottu rokotteen tuomista haitoista? Ei ollut!! Olisi kuulemma pitänyt. Fimeaan on tehty koronan myötä kovasti ilmoituksia ja noin 15 000 ilmoitusta on jonossa. Normaalisti ennen koronaa noin muutamia kymmeniä.

      Nyt kun olen vasta alkanut perehtymään asiaan ja saan tietoa veren koostumuksen muuttumisesta ja piikistä seuranneesta piikkkiproteiinitaudista, alan vasta miettimään. Olen silti mielissäni että piikit on otettu. Uskon että viranomaiset ovat oikeassa ja ainakaan tahallaan he eivät meille valehtelisi. Ei ainakaan hallituksemme.

      Jos kaikki ilkeä mitä olen kuullut tästä rokotteesta tuleekin olemasn totta, niin se on lopun alku.

      Vähän kyllä ihmettelen kyllä sitä että 2020 ympäri Suomen rakennettiin satoja kylmäkontteja sairaaloiden eteen. Niitä testattiin ja sitten ne varastoitiin valmiustilaan. Mitä varten?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe