Mäkijärvi toitottaa sanavertauksin palokunta on ohjattava sinne missä palaa, siis tarkoittaen koronarokotusten kohdistamista uudelle- maalle ja muualle etelä-suomeen... Hallooo miksi siellä "palaa" siksi ettei kielloista ja säännöistä olla välitetty, ulkonaliikkumiskiellosta ei puhettakaan, jos siellä on niin vaikea tilanne, miksi ei laiteta kieltoa, vaan otetaan muualta suomea rokotteet heille. kyllä on asioiden hoito niin hesa keskeistä, tää on politiikkaa ei terveyden/sairauden hoitoa, vaalit tulee oletko valmis?
rokotukset etelä-suomeen????
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kriisi tuo ihmisissä esiin erilaisia puolia. Monet muuttuvat edustamiensa laitoksien asianajajiksi, paljonkaan välittämättä siitä miten muut, tässä tapauksessa sairaanhoitopiirit, pärjäävät.
Antakoot espoolaiset kaikki rokotteensa vantaan matuille jos haluavat. No eivät takuulla anna. Sdp ja koko hallitus voisi jakaa oman rokoteosansa kelle haluavat mutta pitää helvatti siansorkkanne irti muille kuuluvista rokotteista. Osaatteko edes hävetä.
demarit ,,, mitä nää meinaa, Rinne ja pääministeri, pelkkää äänten kalastusta, vihreiden jälkeen ällöttävin puolue, vaalit tulee olkaa valmiit muutokseen!