Persujen ongelmana on
a) äärioikestolaiset
b) naisia liian vähän, yks purra ei riitä
Jos persut pystyisi siirtymään pykälän oikeistolaidasta kokoomuksen vasemmalle puolelle, voisin harkita.
Liiallisen maahanmuuton vastustaminen on hyvää politiikkaa.
Sopii ihmetellä, miksi tämä on vain persujen oikeus.
a) äärioikestolaiset
b) naisia liian vähän, yks purra ei riitä
Jos persut pystyisi siirtymään pykälän oikeistolaidasta kokoomuksen vasemmalle puolelle, voisin harkita.
Liiallisen maahanmuuton vastustaminen on hyvää politiikkaa.
Sopii ihmetellä, miksi tämä on vain persujen oikeus.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Pitää muistaa että Naiset eivät ole vähemmistö suomessa tai maailmassa. Miehet ovat vähemmistö.
Persuissa asuu naisviha
ja he kiihottavat ihmisiä kansanryhmää vastaan
Ai heteroja ja porvareita vastaan?
Pitäisikö vihreitä asettaa vastuuseen heteroihin kohdistuvasta vihasta...?
Persut kiihottavat itse itsensä kansanryhmiä vastaan kuuntelemalla Hankamäen julistuksia äänikirjoista ja katselemalla Tynkkysen itkuvirsivideoita. Sillä sekundaporvarien päät ovat sekaisin kuin seinäkellot sisällissodan julistuksineen. Fiksut heterot lyövät oven nenän edestä kiinni näille huuhaille, jotka ovat kuin helluntailaiset kotiintunkeutujat käännytyspuheineen. Pölhöpopulisteillehan vaimot ovat pikemminkin jalkavaimoja, joita saa panna väkisin avioliitossa. Siksi kai persut vastustavat avioliitossa tapahtuvaa raiskausta rikoslain alaisena tekona.
Tynkkynen, vähintään puoli homona pitäisi pudottaa eduskunnasta ja muiltakin persuista vaatia lääkärintodistuksen, että ovat seksuaalisesti normaaleja. Tämä puhdistaa puoluetta henkisesti. Puolueen pitää kaikissa toimissa, puhtaana mieleltään mennä kohti totuutta
Naisia on kyllä juuri sopivasti.
Perussuomalaisen+puolueen+jäsenistä+n.+20+%+on+naisia.+Reilusti+vähiten+maan+puolueista.
No kaikki muut puolueet onkin ulkomaalaisten naisten puolueita. Pitäähän miehilläkin olla puolue
Homottajien puolue.
Äänestä seuraavalla kerralla persu naista, alkaa Tämäkin asia korjaantumaan
Kuka Persuista on äärioikeistolainen? Sinä käytät tuota sanaa niin holtittomasti että se on menettänyt merkityksen.
Pahoittelen epäselvää ilmaisuani. Tarkoitin tietysti että persuissa on liikaa äärioikeistoa (vähemmistö). Mutta kuten havaittua, tälläinen tuo mukanaan niitä äärimmäisiä henkilöitä jopa rikollisia.
Naisia ei tarvitse mukana olla sen naiseuden takia, en ole feministi. Mutta miten selitetään puolueen nimi Perussuomalaiset, vai väittääkö joku että kansassa on 2/3 osan miesenemmistö.
Sanotaan vielä jotain hyvääkin persuista (aikaisemman lisäksi), se o se että vastustavat E-unionin liian dominoivaa politiikkaa. Tämäkin näyttää olevan vain persujen yksinoikeus.
Maaseudun Kepukin on muuttunut hevosesta lampaaksi.
No kuka? Sano yksikin, niin ilmiannetaan hänet heti poliisille. Perussuomalaisilla on nollatoleransi ääriliikehdinnälle.
Mistä sinä löydät puolueen joiden riveistä ei löytyisi äärioikeistoa (kaappinatseja)? Poislukien vihreät ja vasurit joiden riveistä löytyy huolestuttavissa määrin äärivasemmistolaisia (kaappiantifoja).
Kokeileppa onnistuisitko kyhäämään vieläkin aneemisemman provon vai onko lapselliset avauksesi tarkoituksella kuin lapsen kirjoittamia ettei monologejasi niissä häirittäisi?
Taas siirrettiin maalia.
a) Totta, ihan määrissä että saavat pelätä henkensä puolesta äärioikeistolaisia.
b) Perätön väite naisten osuuden persujen keskuudessa ollessa suuri varsinkin johtoportaassa.
Paitsi että se kokoomus siirtyi juuri oikealle (persuilemaan).
Paitsi että persujen vesillä kalastelee säännöllisin väliajoin esim. keskusta ja kokoomus.
Oletteko huomanneet miten Opro karjuu nyt jämäkän johtajan elkein kuin oikea rautakansleri
Sai apinan selästään pois Marinin kannatuksen alkaessa vihdoinkin sulamaan Orpon pään ollessa pölkyllä samasta syystä jo kauan. Heti alkoi helpottamaan ja sekös ketuttaa kokomustia jotka odottivat hetkeä milloin pääsevät kalifiksi kalifin paikalle..
No onhan niillä se yksi 1 graduvaras hihhuli joka ei ole tehnyt brysselissä mitään duunia Suomen eteen ja nostanut liksaa käytännössä siitä että jakaa jotain qanon hörhöilyä ja muuta fake news sontaa twitterissä.
Kun vilaisee edustuslaitoksen kokoonpanoa, on se osaltaan esimerkki siitä miten äärioikeistolaisuus pääsi pesiytymään perussuomalaisiin. Onneksi nyt se eräs maskitonkin siirrettiin sivuun. Hattua Halla-aholle ja kump. tästä.
Tuntuvat persut olevan sinulle ongelma, oikein pakkomielteinen sellainen.
Ei+olleenkaan.+Yritän+etsiä+heistä+jopa+jotain+hyvää+kun+nämä+muut+(mm.+hallituspuolueet)+töpeksivät+jatkuvasti.+En+opposition+kokoomuksellekaan+kovin+korkeita+pisteitä+antaisi,+ja+se+kun+lisäksi+ajaa+vain+rikkaiden+puolta.+
Opposition+perussuomalaisten++rakenteellinen+kokoonpano+sukupuolen+mukaan+on+pahasti+epätasapainossa+ja+syy+on+miesnihilistien+asenne.+Joillakin+alueilla,+tulevissa+kuntavaaleissa,+perussuomalaiset+ovat+ovat+asettaneet+naisia+edolle+vain+reilut+20%,+eikö+tämä+kerro+puolueesta+oleellisen?+Mitä+tähän+vastaavaat+perussuomalaisten+miesnihilistit?
Minun mielestä vireät on sellainen naisten ja homojen puolue. Ei sellaista voi punaista lihaa syövä heteromies, kalastaja-metsästäjä äänestää. Siispä Perussuomalaiset.
Kuulostat niin homolta kuin vain tulla ja taitaa. Miksi naisista pitäisi muuten puhua noin alentavaan sävyyn punaista lihaa syövänä, heterona kalastaja-metsästäjämiehenä?
Mihin vihaisten miesten puolue naisia tarvitsee?
Kovaan panoon tietysti, sulle homona , Tämä on tietysti yllätys
No kylläpä jotkin miespersut ottivat nokkiinsa totuuden puhumisesta. Taitavat olla niitä joiden mielestä vain he ovat päteviä sanomaan. Ovat kuin menneen aikojen miespapit ja uskonnollisten yhteisöjen johtajat jotka katsovat, että naisen paikka on vain "hellan" ja itsensä alla. Ajatelkaa rakentavasti, ja päästäkää ne naiset välillä päälle.
Sebastian joutuu taas syytteeseen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan
Sebu taas järjestää itsensä käräjille juuri ennen vaaleja! Kyllästyttää! Aina sama kampanjan avaus! Kuka menee vielä tuohon halpaan?
Kampanjan seuraavassa vaiheesa sebu menee taas vaipoissa konttaamaan kirkon portaita.
Niin, unohdin tuon kakkosvaiheen!
Näköjään Suomen oikeuslaitoksen syyttäjä Oulussa, toki syytteen haisevat kyllä vahvasti poliittisilta ja tekaistuilta, mutta sellainen tämä meidän armas oikeuslaitos on - ei niin kovin pätevää.
missä persu siellä ongelma.....
Aloittajan nerous ei näköjään oikein kestä asiallista kritiikkiä, poistoihin menee kovinkin herkästi materiaali, joka osoittaa aloittajan olevan vailla vaatteita persu-arvostelunsa tiellä ja tekee itsensä toistuvasti naurettavaksi, yhtä naurettavaksi kuin tämä ylläpitokin.
🤔🤨🙄😏😂🤣
Kyllä sinä hymiöpelle teet vain itse itsesi naurettavaksi näillä sisällöttömillä plöräyksilläsi.
Kiinnostava+aihe.+Katsoin+suurehkon+alueen+sukupuolijakauman+kunnallisvaali+ehdokkaissa:
SDP:+n.+Tasan,+
Perussuomalaiset:+Naisia+n.+20%+!,
Kokoomus:+Naisia+n.+40%,+
Keskusta:+n.+Tasan,+
Vihreät:+Miehiä+n.+27%+!,+
Vasemmistoliitto:+Naisia+n.+35%
Marginaalipuolueita+tässä+on+tarpeeton+vertailla,+antavat+virheellisen+tuloksen.
Vaikuttaisi+ettei+Vasemmistoliitto+ja+Kokoomuskaan+luota+naisiin,+joskin+Perussuomalaisten+20%+on+ylivoimaisesti+heikoin.+Vihreissä+näyttää+menneen+luotto+miehiin,+ovat+huomattavan+aliedustettuina.
Eiköhän tuo ex-persu Outi Virtanen osaa kertoa, mistä persuissa kenkä puristaa. Ennenhän jo ex-persut Maria Lohela sekä Simon Elo ovat avautuneet persujen sisäisestä maailmasta.
"Tämä on ollut yhtä helvettiä", sanoo perussuomalaisista eronnut Outi Virtanen.
https://yle.fi/uutiset/3-11858840
Puolueen kahtiajakautuminen taas edessä? Sisulaiset savustamassa maltilliset persut ulos?
Suomessa ollaan herkkänahkaisia tiettyjä ihmisryhmien puolesta.
Olisiko putoushahmo hyväksytty ,jos se olisi tehty esim . somalista,
ruotsalaiset ei reakoineet mitenkää.
Suomessa totuudesta puhuminen on kielletty ,vaikka suurin osa kansasta
tietää miten asia on.
Eli mitään ongelmaa ei ole.
Tää maa on kyllä ongelmissa näiden kommunistinaisten päästessä päättämään, jotka eivät osaa edes laskea. Ja eu-koneiston höynäytettävänä, kun mistään eivät mitään tajua.
Persujen ongelma on osaamattomuus ja kyvyttömyys. Ja luulosairaus! Uskovat kaikkein suurimmat valheet, salaliittoteoriat ym. Ja typerä Halla-ahon palvonta! Hyppäävät vaikka kaivoon, jos mestari käskee ja huutavat mennessään kiitos mestari!
Halla-Aho on keksinyt, että kun sanoo matalalla äänellä jotain, hyvin hitaasti ja rauhallisesti, niin kuulostaa tosi tosi viisaalta.
”Suomella ei ole varaa nykyisen kaltaiseen maahanmuuttoon.” Persulta menee joka kerta jalat alta, kun Jussi sanoo tuon omalla tyylillään.
Olet kaatuillut useasti, tässä yhteydessä asiasta