Onko nyt hyvä aika myydä

Anonyymi

Onecoinit ja sijoittaa rahat tähän:

https://yle.fi/uutiset/3-11864518

MOT-toimituksen selvitys viittaa siihen, että Global Intergold on valtava kansainvälinen huijaus. Mutta ketkä ovat sen takana?

5

243

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muuten pätevä idea (kokonaistulos ei ainakaan voi olla huonompi), mutta ei onnistu, koskapa OneCoinit ovat tunnetusti mahdottomia myydä - kuten myös Emgoldex/Global Intergold sijoituksetkin.

    • Tietenkään ei kannata myydä ONECOINeja koska niiden arvo raketoi IHAN KOHTA. Mutta kannattaa kyllä SIOITTAA kultaan EHDOTTOMASTI!

    • Anonyymi

      Tämähän olisi klassinen koleran vaihto ruttoon, umpisurkeita "sioituksia" kumpikin.

    • Jälleen tätä tyypillistiä NEGATIIVISUUTTA selkeästi REHELLISTEN ja AVOIMIEN sijoitusmahdollisuuksien arvioimisessa. Tämä on selkeä sääntö: jos nämä olisivat huijauksia, miksi niin moni SIOITTAA niihin?

      Muista tämä aina kun epäilet: jos se olisi huijaus, se ei olisi niin suosittu! Nyt mars mars verkkopankkiin ja kaikki rahat näihin HIENOIHIN sijoituskohteisiin! Ja kohta MASSIT odottavat, IHAN KOHTA!

      MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

    • Anonyymi

      Me sian-, ja aasintuntijat emme katso hyvällä viranomaisrikollisten toimia.

      "Rahat jylläämään". 🤪

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      56
      7765
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5861
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5360
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5253
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4592
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      106
      2289
    7. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      3
      1140
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      2
      1135
    9. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      37
      996
    10. Olin ihan varma että sä olet se oikea

      Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko
      Ikävä
      43
      944
    Aihe