"- Uudistuminen vaatii symboleja, puolestapuhujaa, joka rohkaisee suomalaisia uudistuksiin koko maan ja koko kansan hyväksi. Siksi haen presidenttiyttä, Vanhanen päätti puheensa."
=
Niinpä niin... se on siis vieraissa hyppäämistä ja avioliittojen särkemistä - eli perinteisiä kepulaisia perhearvoja.
Sauli on takuuvarmasti mukana toisella kierroksella... ja Kepu ratkaisee presidenttiyden.
=
Niinpä niin... se on siis vieraissa hyppäämistä ja avioliittojen särkemistä - eli perinteisiä kepulaisia perhearvoja.
Sauli on takuuvarmasti mukana toisella kierroksella... ja Kepu ratkaisee presidenttiyden.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...ennenkin.
Törkeä nimittely, valheellinen syyttely ja lapsekas uhoaminen ei johtannut mihinkään.
http://www.histdoc.net/historia/kuusinen.html
Minua ihan oikeasti kiinnostaa rautalehden käytös, kun gallupit tarjoavat Niinistölle 16 % kannatusta ja Vanhaselle 27 % kannatusta.
Vaikka tiedänhän minä sen. Punikki lupaa äänestävänsä ketä tahansa muuta kuin keskustalaista.
Kertokaa, jos joku tietää, miten kaveri voi mennä noin sekaisin kuin rautalehti on. Hänhän vaikuttaa lähes täysjärkiseltä kommentoidessaan ei-kepulaisia systeemejä. Keskustalaisten asioita kommentoidessaan hän saa kaikki täysjärkiset ihmettelemään omaa rooliaan.
Voisiko siis olla niin, että rautalehti on kepulainen, joka kaikkien keskustalaisten älykkyyteen luottaen vetää antikepulaista linjaa luottaen siihen, että kyllä kaikki kepulaiset sen ymmärtävät?
Minä olen vakuuttunut siitä, että rautalehti ei joka tapauksessa ole sanonut koskaan yli 4 sanaista lausetta, jonka merkityksen hän olisi itse ymmärtänyt.
Ei kai siihen nyt paljon älyä vaadita, että osaa sanoa jokaisen kommenttinsa loppuun
+
roskajoukkio koko kepu!!!
luvattu viimeisimpien galluppien mukaisesti max 15% kannatus. JOPA 'Heidi bird' voi saada enemmän..
Nyt vaan odotellaan mooses-Paavo aurinkoa kisaan mukaan, jolloin rakkikoira, valheiden sylttytehdas Sauli poju saa niellä 'katkeran kalkkinsa' max 10% kannatuksen.. haha hhaaa