Entä jos koronasta tulee pysyvä ilmiö

Anonyymi

Kuinka me jatkossa selviämme kaikestas? Maskien käyttö pysyvätä, pelko sairastumisesta pysyvä, muunnokset lisääntyy ja elämä lyhenee. Tämä on pelottavaa aikaa. Kesä voi kuumana kadottaa bakteeria mutta mites se syksy sit? Alkaako kaik uudellee vaan taas, mie e sitä tiiä, mut mahollista lie kaikki.

10

710

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koronasta näkyy tulevan uusi normaali.

    • Anonyymi

      Ano kertoi twitterissä että korona on huijausta.

      • Anonyymi

        Pelle


      • Anonyymi

        Ano on oikeassa tässä asiassa


    • Anonyymi

      Muistakaa, että rokotuksessa on pieniä mikrosiruja, jotka ottavat elimistönne haltuun.

    • Anonyymi

      Se on virus. Johon kuollut vähemmän kuin kausi-influennssaan vuosittain kuolee. THL:n sivuilta löytyy tilastot.
      Tähän keskivaikeaan influenssaan kuolleista 95% omaa perussairauden, ja keski-ikä menehtyneillä on 82 vuotta. Vain yksi alle 30-vuotias on merkattu menehtyneeksi tämän viruksen aiheuttaman taudin vuoksi.

      Suosittelisin teitä ihmiset ajattelemaan mitä teette. Lietsotte pelkoa ja erimielisyyttä ihmisten välille, ja mediahan sen aiheuttaa, se on aina ensimmäisenä repimässä isoja otsikoita ja liioittelemassa kaikkea. Käykää vaikka katsomassa nuo tilastot, ja miettikää hetki itse. Ja tartuntamääriä seuraamalla ei saada mitää faktaa mistään, ja silti sillä syyllä laitetaan yrityksiä ja tapahtumia kiinni..? Ja ministerit joiden pitäisi tietää tämä 'tilanne', liikkuvat tapahtumissa ilman mitään suojausta ja pääministerikään ei välitä että tietää altistuneensa..? Miettikää nyt kuinka teitä.. ja meitä kaikkia kusetetaan tässä.

    • Anonyymi

      Rokottamattomia sorsitaan!

    • Anonyymi

      En oo ikinä pitäny maskia enkä pidä

    • Anonyymi

      Korona on olemassa passia varten

    • Anonyymi

      Eikhää ne bakteerit oikeen villiinny kesällä. Maailmassa on paljon muitakin sairauksia ja paljon muitakin sairaita ihmisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      116
      2406
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      38
      1491
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      642
      1014
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      888
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe