Entä jos koronasta tulee pysyvä ilmiö

Anonyymi

Kuinka me jatkossa selviämme kaikestas? Maskien käyttö pysyvätä, pelko sairastumisesta pysyvä, muunnokset lisääntyy ja elämä lyhenee. Tämä on pelottavaa aikaa. Kesä voi kuumana kadottaa bakteeria mutta mites se syksy sit? Alkaako kaik uudellee vaan taas, mie e sitä tiiä, mut mahollista lie kaikki.

10

653

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koronasta näkyy tulevan uusi normaali.

    • Anonyymi

      Ano kertoi twitterissä että korona on huijausta.

      • Anonyymi

        Pelle


      • Anonyymi

        Ano on oikeassa tässä asiassa


    • Anonyymi

      Muistakaa, että rokotuksessa on pieniä mikrosiruja, jotka ottavat elimistönne haltuun.

    • Anonyymi

      Se on virus. Johon kuollut vähemmän kuin kausi-influennssaan vuosittain kuolee. THL:n sivuilta löytyy tilastot.
      Tähän keskivaikeaan influenssaan kuolleista 95% omaa perussairauden, ja keski-ikä menehtyneillä on 82 vuotta. Vain yksi alle 30-vuotias on merkattu menehtyneeksi tämän viruksen aiheuttaman taudin vuoksi.

      Suosittelisin teitä ihmiset ajattelemaan mitä teette. Lietsotte pelkoa ja erimielisyyttä ihmisten välille, ja mediahan sen aiheuttaa, se on aina ensimmäisenä repimässä isoja otsikoita ja liioittelemassa kaikkea. Käykää vaikka katsomassa nuo tilastot, ja miettikää hetki itse. Ja tartuntamääriä seuraamalla ei saada mitää faktaa mistään, ja silti sillä syyllä laitetaan yrityksiä ja tapahtumia kiinni..? Ja ministerit joiden pitäisi tietää tämä 'tilanne', liikkuvat tapahtumissa ilman mitään suojausta ja pääministerikään ei välitä että tietää altistuneensa..? Miettikää nyt kuinka teitä.. ja meitä kaikkia kusetetaan tässä.

    • Anonyymi

      Rokottamattomia sorsitaan!

    • Anonyymi

      En oo ikinä pitäny maskia enkä pidä

    • Anonyymi

      Korona on olemassa passia varten

    • Anonyymi

      Eikhää ne bakteerit oikeen villiinny kesällä. Maailmassa on paljon muitakin sairauksia ja paljon muitakin sairaita ihmisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7423
    2. 79
      4964
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4839
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4248
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      9
      3028
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2669
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2561
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2219
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2201
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1830
    Aihe