esim. Kahiluoto valvomassa vtv toimintaa. Hänelle on ilmoitettu epäkohdista, mutta hän on ignoorannut ne luottaen pääjohtajan sanomaan. Näin hän itse on päässyt helpommalla kuin, että olisi puuttunut asioihin ennen kuin ne pa*ska levähtää naamalle. Turha siinä vaiheessa on selietllä tekemättäjättämisiään vaan vaihdettava puheenjohtajaa.
Vastaava tapahtuma nähtiin Paateron toimesta. Postissa ei olllut mitään vikaa siihen asti kunnes taas kerran vallanvahtikoirat haukkuivat ilmi vääristelyt ja Paatero sai kengää.
Veikkausken hallituksessa on istunut politikkoja pilvin pimein eri puolueista. Siitä huolimatta Veikkauksessakaan ei ole tapahtunut muutoksia ,vaikka sen kaksinaamaisuus on tiedetty vuosikymmenten ajan. Onneksi korona puhkaisi kuplan ja sossujärjestöjen miljardijakajasta tulikin avustusten kerjääjä.
Tyhjänpäiväiset poliitikot ulos hallituksista. Ei sinne mennä istumaan ja nauttimaan pullakahveja vaan valvomaan toimintaa.
Miksi yritysten ja virastyojen hallituksissa istuu tyhjänpäiväisiä poliitikkoja kuten
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi ei tärkeisiin virkoihin enää löydy ryhdikkäitä ja vastuuntuntoisia johtajia vaan pelkän oman edun tavoittelijoita. Rötöstelijöille ankara rangaistus !!
- Anonyymi
Tarkastajan, tarkastajan, tarkastaja....
- Anonyymi
Marinin hallitukselle tiukka viesti, nyt kerätään kansalaisaloitteeseen nimiä: ”Uhraukset ja rokotukset voivat nollautua viikoissa, jos rajat vuotavat”.
Korona voidaan tukahduttaa. - Anonyymi
Valvojaksi nimetty on ilmeisesti usein maalikko joka lähinnä perehtyy toimialueesensa. Hänellä ei ole edellytyksiä eikä siitä johtuen haluakaan puuttua epäkohtiin ja virheisiin. On helpompaa olla vain teoriassa kiinnostunut ja mukana korkeassa ja vaativassa tehtävässä. Tärkeintä on saada ansioluetteloon merkintä
korkeasta luottamustoimesta. Kun jokin tai kaikki menee vikaan niin joutuu titysti selittelemään. Tilannetta se ei kuitenkaan enää miksikää muuta vaan "valvoja" yrittää pelastaa ja turvata oman asemansa. - Anonyymi
Täysin kädetöntä väkeä joille on järjestetty suojatyöpaikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822442Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849659Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477627Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896133Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495122HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1184776Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,322669Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1012229