Eu toimii kuin juoksuhiekka, siinä kun pyristellään, niin ollaan kohta niin upoksissa ja sidoksissa, että ei ole irtipääsyä eikä itsenäisyyttä.
EU päättää Suomen valtion varainkäytöstä. Vieläkö uskotaan, että tämä on meidän suomalaisten etu?
Sinne vaan vihervasemmistokokoomussdprkpkepu on meidät upottaneet. Marin iloitsi hyvillään vihreästä siirtymästä, kun maamme suuri teollisuuslaitos lähti sinne EU:n kultakaivoksen äärelle, täältä häipyy omavaraisuus,työpaikat ja verotulot, mutta EU voi paksusti.
Taas väläytellään uutta EU tukipakettia
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi tässä koroankriisissä on yksi maailman vähiten velkaantuneista maista
ja vähiten taloudellisesti kärsinyt, koska meillä on korona hoidettu hyvin,
vaikka pöljimmät (eli persut) ei rajoituksista välitäkään, ei edes maski
kelpaa, Ano T uhkaa ----aa jos maskia pakotetaan käyttämään.- Anonyymi
Eipä hättää eeuu...kyl meitin marini tuo teille ekuja senkus pyyrätte!!!
- Anonyymi
Äläpä yleistä. Olen perussuomalainen ja meidän perheessä kaikki pitää maskeja, käytetään käsidesiä, pidetään turvavälejä ja jälleen tämäkin loma aika vietetään kotosalla , eikä kuljeta lomapaikoissa.
Kaikki ihmiset ei noudata korona varovaisuutta, se ei ole kenenkään etu. On myös ihmisiä,jotka eivät saata terveyssyistä pitää maskeja. Pidetään hyvät turvavälit ja pidetään toisistamme huolta, olipa puolue mikä hyvänsä. - Anonyymi
Sinun matematiikalla on siis aivan ok maksaa EU:lle 6 miljardia, saada omista rahoista takaisin 2 miljardia ja siitäkin EU määrää mihin Suomi saa omat rahansa käyttää.
Suomella on velkaa enemmän kuin aikoinaan maksettiin sotakorvauksia ja samalla työllisyys huonolla tolalla ja teollisuus karkaa ulkomaille.
Kyllä Perussuomalaiset ovat oikeassa, että tämä kehitys romuuttaa lopullisesti hyvinvointivaltiomme, suunnan on muututtava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1509813Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1716213Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El335567Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1775467Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään604518MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny64502Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m893549Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783509En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102991Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1292956