Mistä löytyisi kunta jossa ei ole ainuttakaan matua?
Sinne haluaisin muuttaa.
Voisiko joku osaaja laittaa linkin?
17
69
Vastaukset
- Anonyymi
Hervanta on Tampereen tytärkaupunki siellä on iloinen meininki kerrostaloissa.
- Anonyymi
Pahoin pelkään että sellaista kuntaa et löydä. Kaupunki ois turvallisempi. Katso esimerkiksi joku isompi paikka, sillä kunta kuntalaiset äänestää persuja, siinä luulossa että saavat siitä muka jotain hyötyä.Erehtyvät.
- Anonyymi
Kaikki persut voisivat muuttaa keskenään jonnekin korpeen.
- Anonyymi
Impivaaraan tappelemaan.
- Anonyymi
https://www.simo.fi/
Ei ole tietääksen yhtään pakolaista.- Anonyymi
Sinne kaikki ihan simona sitten.
- Anonyymi
Puolangalle persureservaatti?
- Anonyymi
Savukoski?
- Anonyymi
Miten kuvittelet, että sinut sellaiseen paikkaan päästettäisiin?
- Anonyymi
Saattaisit sitten itse olla paikallisten mielestä matu?
- Anonyymi
Se olisikin kova paikka persulle joutua lasketuksi samaan kategoriaan haukkumansa matun kanssa. Miten siinä persu enää selittelisi mitään "kansan tahdosta", kun paikkakunnan väki käskisi hänet kääntymään takaisin sinne mistä oli tulossa?
- Anonyymi
matu = maalle tunkeutujia ei kaivata, tuovat tullessaan koronaa. Pysy pois koronapeikko.
- Anonyymi
Muuta Merijärvelle. Tosin mestari lakkauttaisi sieltäkin mielellään valtion tuet.
--->Halla-aho oli valmis kuristamaan kuntien valtionapuja ja vastustamaan koko Suomen asuttuna pitämistä myös ennen 2017 kuntavaaleja
http://www.merijarvi.fi/- Anonyymi
Merijärvellä on valtuustossa kaksi persua. Ja 13 meitä keskustalaisia.
- Anonyymi
Miten Merijärven kävisi, jos nuo tarkoitetut tuet lakkaisivat? Merijärvihän on ollut joskus ykköstilalla niitä saamassa. Nykyään näkyy olevan sijalla 56.
https://yle.fi/uutiset/3-11143169 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten Merijärven kävisi, jos nuo tarkoitetut tuet lakkaisivat? Merijärvihän on ollut joskus ykköstilalla niitä saamassa. Nykyään näkyy olevan sijalla 56.
https://yle.fi/uutiset/3-11143169Ei se 56 mikään sija ole. Mutta tämä persu vaatii kuntien harkinnanvaraisen tuen lisäämistä valtion budjettiin. Nytkö se vähennetään siitä tasaussummasta? Mitä järkeä siinäkään on, loppusumma on kuitenkin sama?
https://yle.fi/uutiset/3-11094117
Miksi kaunialaisten pitää elättää Helsinkiä MPP?
- Anonyymi
Miksi persulle on tärkeää asua vain muiden vankilakavereidensa kanssa?
Saako kunnassa olla virolaisia ja latvialaisia salakuljettajia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1126945KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3916621Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653337Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282889Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092484Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään382039- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257