Pääsiäisenä tuntee vain olevansa entistä yksinäisempi

Anonyymi

Niin tällä hetkellä tuntuu taas, ei ole elämässä yhtää tuttuja. ei kavereita, sinkkuna ei naista ja mitää,masentaa usein, mutta pakko vain jaksaa tätä Pääsiäistä. Lähden kohta ainaski ulos.

7

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hiukan Raamattua Jumalan sanomaa selailla, yksinäisyydessä!

      • Anonyymi

        Mulla on vaihtoehtonen menetelmä, unohtaa uskonnon, ja uskonnolliset juhlat.


    • Anonyymi

      No mä oon alle 40 reilusti ja nuori vielä.. koen olevani yksinäinen.. perhe on vaa.. mutta ei mitää elämässä- nytki juon kahvia ja mietin mitä tänää tekisi.

      • Anonyymi

        Kaipaisin jotain kaveria tuttuja.. mutta oon ihan jäänyt yksin.. ei tämä ole kivaa.


    • Anonyymi

      Harmaat säätkin sattuivat pääsiäiseksi, ainakin täällä päin. Ankealta tuntuu, koronaepidemia vielä jyllää, mikä eristää kaikkia lisää toisistaan.

      Lenkillä minäkin käynyt. Mutta aika vähän on, mitä sen lisäksi oikeasti saa tehtyä. Odottaa vain kesää, ja toivoo, että elämällä olisi enemmän annettavaa silloin.

      Hyvää pääsiäistä kaikille yksinäisille kaikesta huolimatta!

    • Anonyymi

      Mikä on alueenne Venäläistilanne Onko näkynyt mielipiteenkääntäjiä öljyineen.

      psykedeelit eli tajunnanmuuntohuumeet ovat Venäläisten suosimia mielipiteiden käännössä,

      Näitä huumeita voi saada päähänsä tietämättään vaikka teekutsuilla tai kahvittelutilaisuuksissa. Psykedeelejä käytetään tässä samaan tapaan kuin hipit tai vaikka Charles Manson niitä käyttivät 1960-luvulla,

      Ihminen voi olla psykedeeliohjauksessa tietämättään koska kevyt pilvi ei välttämättä tunnu kovinkaan voimakkaasti ja oireet voidaan sekoittaa vaikka korkean verensokerin tai normaalin väsymysraukeuden tilaan.

      Tässä tilassa ihmisen voi kuitenkin hypnotisoida pelkällä normaalilla puheella vastaanottamaan vaikka Venäläismielisiä mielipiteitä. Tietysti mielipiteiden huumekääntö ei onnistu mikäli ihminen pitää lujasti kiinni mielipiteistään vaan tässä tapauksessa psykedeelit vahvistavat hänen alkuperäisiä mielipiteitään. Tällasia öljyilijöitä käytettiin myös Krimin valtauksen yhteydessä kääntämään paikallisten mielipiteitä,

      Mikäli kohtaa tällaisia öljyilijöitä heidät kannattaa ilmoittaa Suojelupoliisille. Tietysti tällaisen voi myös polkea suohon mikäli heihin törmää.. Rangaisuksetta voi ehkä selvitä mikäli onnistuu todistamaan mistä on kyse.

      Näiden mielipiteen kääntäjien tarkoitus tietenkin on etsiä henkilöitä jotka voivat tarvittaessa opastaa miehitysjoukkoja maahan. Monet toimivat Suomenkielisen nimen takaa ja heitä voi olla vaikeaa tunnistaa. Tämä Suomenkielien nimi on usein joku harvinainen nimi. kaikki sukunimethän ovat Suomessa suojattuja, joten Venäläisen täytyy keksiä Suomenkielinen nimensä itse.
      Tällaista toimintaa on havaittu ainakin muualla Suomessa Helsinki voi valitettavasti olla tällainen pesäke.

      • Anonyymi

        Onkos kukaan tuntematon soitellut teille ja kysellyt ummet ja lammet jostain ihmisestä, Usein ei ole kyse mistään todella hyvästä ystävästä josta kysellään, Voi olla kyse jostain lapsuuden tutusta josta et ole kuullut vuosiin mutta joku vain kyselee. Tällöin saattaa olla kyse Venäläistiedustelijasta tai äärivasemmistolaisesta tiedustelijasta, He penkovat ihmisten elämän perinpohjaisesti ja tarvittaessa kaatavat tämän saamillaan tiedoilla ja keräämillään yhteyksillä,
        Jos joku ei halua lähteä liikkeeseen mukaan hänet tullaan kaatamaan maalittamalla ottamalla yhtetyttä hänen vanhaan ystäväpiiriinsä ja kertomalla hänestä kaikenmaailman valeita.

        Venäläiset ja Suomenvenäläiset tekevät tätä heille jotka eivät suostu heidän yhteistoimintahenkilöikseen. Tätä tehdään myös Suopmenvenäläisten perheiden lapsille jotka haluavat Suomalaistua ja elää Suomalaista elämää. Tuolloin esimerkiksi varusmiespalvelun suorittaminen Suomessa vopi olla jo laukaiseva tekijä tällaiselle maalitukselle.

        Joskus ypöyksinäisyydessä elävät ihmkiset ovat tämän toiminnan uhreja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      188
      14922
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      120
      10451
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      75
      9460
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9301
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      51
      9129
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      52
      6900
    7. 180
      6470
    8. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      31
      5561
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      156
      5347
    10. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      46
      3856
    Aihe