Tehkääpä veikkauksia
KENESTÄ ÄÄNIHARAVA kesän vaaleissa Haapavedellä
Anonyymi
29622
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Minä ite Perussuomalaiset.
Vasuri-Wille saa paljon.
Wattu-Jussi saa myös paikan.
Juu häät on varma nakki.
siis meneekö will ja jussi naimiosiin,,
Aku ankka ja mikkihiiri luultavasti saa enempi rätinkiä?
Vaikea sanoa, opettajat ja eläkkeellä olevat opettajat on tainneet somessa v*ttuilla itsensä kokonaan ulos politiikasta, kun varoituksia kielenkäytöstään saaneet jo omilta puolueiltaan julkisesti.
Tuskin kovin ääniä satelee, ellei nyt satu joku tuuliuskovainen vasuria äänestämään. Ääniharavuus siitä on kyllä kaukana.
Hyvä näkökulma
Ilkka tietysti, ja jos ei, niiin ainakin joku perussuomalainen!
Taas lähti Jussille yksi ääni, Ilkkaa ei nimitäin tarvita.
Noissa persun profiileissa ollut niin paljon törkyä, että oli helpompi poistaa profiilit kokonaan kuin alkaa yksitellen poistamaan päivityksiä?
Haapaveden alakoulun opettajan julkisuutta saaneet päivitykset, mm. ministerin teuraaksi laittaminen, dildo jalkovälissä ym. ym. aiheutti sen, että puolue käski poistamaan profiilit. Nyt sitten hädissään koittaa keksiä selitystä, että muka eu:sta puhunut.
höpö höpö!
Vahinko on ehtinyt jo tapahtua ja nyt on puoluejohdolla paikka korjata tilanne erottamalla kyseinen henkilö puolueesta.
Kaupunginhallituksen pitää myös arvioida opettajan (virkamies) mahdollisuudet jatkaa virassa.
Opettaja on opettaja myös vapaa-ajalla ja velvoite on sitova.
OAJ:n mukaan:
"Opettajan ammatti on eettisesti vastuullinen.
Pystyäkseen tekemään työtään uskottavasti opettaja ei voi vapaa-aikanakaan julkisesti hyökätä niitä arvoja vastaan, joita hän työssään edustaa. Jos opettaja on sitoutunut opettajuuteen, hän on sitoutunut myös opetussuunnitelman ja koulun arvopohjaan, kuten eri mieltä olevien ihmisten kunnioittamiseen ja yleisiin ihmisoikeuksiin. "
Ei jatkoon.
Ei liene vaikea arvata kuka on ääniharava. Ei tosin itse haravoi vaan Suojalassa pistetään entiseen malliin vanhoille muistamattomillekkin lappu kouraan että tässä numero minkä piirrät äänestyskopissa.
Ja sitten kiitellään yllättävästä äänimäärästä ja kuntalaisten luottamuksesta. Niin noloa!
Vasureilla on palijo hyviä ehokkaita. Heillä on kovasti kannatusta , monet persutkin äänestää vasureita.
Elä Esko horise
Mauno 200 ääntä. Varmistaa Keskusta enemmistön valtuustoon.
Lepsujen ääniä....
Eikö enempää L äänestäjiä ole vai hajottavatko vähän muodon vuoksi. Mikäli äänestäjien määrä niin ompa tulossa vähemmistövalta kaupunniin.
Kunhan OP pysyy pois kaikki hyvin
Ano Repo!
ILKKA REPO TIETENKIN.
Revon Ilkalle menee äänet meiltä.
Tuskin hän monta ääntä saapi, niin törkynen on hänen agendansa.
Eikö Ted Raikas olekkaan ehdolla kun nimiehdotus katosi jotenkin kummassa? Osaatko Tenho kertoa miksi?
Ano Turtiaisen kaksoisolento on vahvoilla.
Ihan sama kuha ei lesta
Kyllä se vasemmiston ehdokas on ja nainen, valtuutettu. Ehdottomasti
Vasuri-esko saa eniten ääniä. Hän on niin jämpti ollu työssään.
Kyllä siinä niin käy, että aika on ajanut ohi