Penkistä? Nouseeko tarpeeksi paljon, että jaksat kantaa morsiammen kynnyksen yli?
Mies, kuinka paljon nousee
Anonyymi
4285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
50 kg kuukaudessa
Eikös siinä käytetä selkää ja jalkoja enemmänkin.
heh heh, jos joku meinaa siirtää morsiamen rintalihaksilla kynnyksen yli, pitää maata lattialla selällään.
No pitäähän siinä nyt vähän käsivarsissakin olla voimaa. Niillähän sinä sitä morsianta siinä kannattelet. Jos on jotkut pulkannarut, niin putoaa morsian pyrstölleen lattialle. Murtuu vielä häntäluu.
Onko se jalaton morsian?
Riippuu onko hän morsian
Kanna syringeissä
Naisen kantaa munallaan
Nyt kuulostaa hyvältä
Yök!
En tule naimisiin menemään.
Tuleva morsian kannattaa patistaa laihdutuskuurille, tilata 36 (s) koon hääpuku, varata kirkko, asettaa samalla DL laihtumisille ja päästää morsian punnituksen kautta vasta alttarille. Sillä varmistaa, että ei ole yli sallitun rajan. :D
Ja kuka vielä tuon jälkeen haluaa juuri sinun morsiammeksesi? Aika kovat vaatimukset! 😅
Ihanaa huumoria :D
Minä olen nainen. Minulle mielellään mies voisi asettaa DL:n laihtumiselle. Itse asiassa asetan sen itselleni pian, kun ostan 38 (m) koon valmistujaismekon. Ajattelin, että on mahduttava siihen alkusyksystä.
P.S. Tuo ei sitten ollut huumoria! ;D
Olet varmasti ostanut hänelle jo huomentalahjaksi lahjakortin plastiikkakirurgille silikonirintojen asennukseen? Valitsitko kooksi montako desiä? Ehkä vastaamaan XL -kokoa? 😁
Oh, ja millaisiksi pimppikarvat pitää ajella hääyöksenne?
Karvat pitää olla ajeltu hääyönä. Ei tässä minkään karhun kanssa olla alttarille kävelemässä.
Oh, häämme peruuntuvat 😰 En nimittäin suostu ajamaa pimppikarvoja kokonaan pois! Pieni siistiminen on kyllä eri juttu.
Enkä taida muutenkaan olla sellainen nainen, joka keskittyy tuollaisiin asioihin.
Kilahtaako karhunkesytys? Jos hääyönä huomaat, ettei pimppini ole puitu, sidotko minut sänkyyn köysillä käsistä ja jaloista, ja ajelet omakätisesti pimpin paljaaksi, ja otat minut sellaisena kun tahdot? 🤔😱🤭
Repesin! Oliko pakko tulla tähän lankaan sähläämään? Minä vain puhuin viattomasti hääkirkosta ja -puvusta! ;D :D
Mitä järkeä laihtua valmistujaisiin/omiin häihinsä ja sen jälkeen lihoa takaisin. Jos sinä kamppailet jo nyt painosi kanssa, niin valmistujaiset ja juhlat eivät sitä mihinkään muuta. Se painon kurissa pitäminen tulee olemaan yhtä kamppailua.
Jokainen astelkoon alttarille sellaisen kanssa, joka on sopiva just sellaisenaan, ilman vaatimuksia. On itsekästä ja narsistista hallintaa vaatia toista ihmistä laihtumaan itsensä vuoksi. Siinä koitetaan ottaa kontrolli toisen elämästä.
Jokaisen elämänmuutokset ja omaa elämää koskevat päätökset on ihmisen oma asia, ei muiden. Ihan oma on elämäni ja päätökseni, jos ja kun koen ja tiedän painonpudotuksen omalla kohdalla erittäin tärkeäksi, välttämättömäksi ja omaa elämänlaatua monin tavoin parantavaksi, se ei kuulu silloin sinulle tai kenellekään muulle, vaikka siitä kirjoittaisinkin julkisella palstalla. Suosittelen kaikille muillekin ylipainoisille painonpudotusta, pysyviä terveellisiä elämänmuutoksia, normaalipainoa ja siinä pysymistä.
Jokainen toki tekee päätökset omaa elämää liittyvistä asioista. On kuitenkin ihan fakta, että pysyminen normaalipainoisena tai normaalipainon tavoittelu ja laihduttaminen ylipainoisilla edistää ja ylläpitää terveyttä monin tavoin. En ymmärrä, miten vedät narsistikortin esiin, kun ihminen puhuu omasta painonpudotuksestaan. Eikö se ole kontrollia ja manipuloimista, jos yrittää estää ihmistä toteuttamasta itseään ja edistämästä terveyttään ja lisäämällä elinvuosiaan ja tyytyväisyyttään? Mikä siinä toisten laihduttamisesta ja laihtumisessa on niin uhka? (Olen muuten tuollaisiin naisiin törmännyt ennenkin, jotka tuollaista jauhaa.) En ole itse ainakaan kehottanut ketään laihtumaan itseni vuoksi ja itse laihdutan ja muutan elämäntapoja ensisijaisesti itseni vuoksi. On manipuloivaa ja kontrolloivaa yrittää estää toisia laihtumasta tai vähätellä painonpudotuksen ja terveiden liikunta- ja ravitsemustottumusten merkitystä ja terveyttä edistävää merkitystä etenkin ylipainoisille ja reilusti ylipainoisille. En ole itse koskaan törmännyt tuollaiseen tutkimustietoon. Se tutkimustieto, johon olen törmännyt ja se kokemus, mikä itselläni eri painoisena on ollut, puoltaa sitä, että normaalipaino edistää psyykkistä ja fyysistä terveyttä, jaksamista, hyvinvointia ja että ylipaino taas johtaa moniin liitännäissairauksiin, väsymiseen jne. Kerro ihmeessä, jos tiedät, että lihavuudella on jotain positiivisia terveysvaikutteita. Linkitäthän tutkimukset vastaukseesi.
Ei nouse. Ehkä jaksais vetää kynnyksen yli. Yhteinen yö lattialla löllöttäen.
👍.
Se mies jaksaa. On kantanu mua pidemmällekin kun pelkästään kynnyksen yli toiseen huoneeseen.
Se on niin sulonen kun salaa tykkää siitä et on niin vahva ja mä niin pikkuinen et nousen helposti syliin.
Tosin kyllä sen huomaa et myös reeniä on tehty. Ei ihan heikossa kunnossa nousta mä sylissä istuen sohvalta ja kanneta sänkyyn. Kyl se vähän on jotain lihasreeniä vaatinu.
No siinä täytyy kyllä aloittaa rankka harjoittelu, kun nuo morsmaikut tapaa pullahtaa tosi nopeesti sellasiksi tonnikeijukaisiksi, ettei niitä ihan jokapojan lihaksilla enää nostele. Kattoo tuolla ulkonaki taas koronatalven seurauksia, niin naiset tuppaa oleen jo puolet miehiään leveempiiki. Iso persekki jo ovenkarmiin ottas kiinni.
Miehet tykkää kun naisilla on muhkea persse.
200kg
Eikö tuossa revähdä paikat?
Jos tuon verran nostaa, kroppa on tällainen.
https://www.youtube.com/watch?v=nh10c2qfOJk
Huh huh. 👅
Tuo linkin mies on kyllä erittäin hyvässä mielessä huh huh! ;)
Sivelen luistonestoa kynnykselle😋
Ei vaiteskaan. Oon tehnyt 150kgx8 toistoa. Se taisi antaa 190kg max. ykkönen. Nyt ei nouse lähellekään kun käsivammanen. Hermotus ja paino ratkaisee, ei välttämättä miltä näyttää.Jokatapauksessa ap kyllä nousee ylös. Hyvät yöt.
Ei pidä liikaa rehkiä oman terveyden kustannuksella. Kyllä jo se, että mies on vähän tai jonkin verran lihaksikas, on ihan hyvä. Ei tarvitse yrittää olla yhtä leveä kuin pitkä, jos lihaksikkuudesta puhutaan. En kyllä kiellä, etteikö lihaksikkaat miehet kääntäisi tämän neitokaisen päätä. Tässä esimerkki sellaisesta treenatusta urhosta, joka kääntäisi varmasti pään.
https://www.youtube.com/channel/UClptohM1l5aaHoYiRU3_Xlw/videos
Eiköhän se kottikärryllä onnistu.
Näinpä.
100kg. Saman verran kuin perseeni painaa 💪
Enemmän kelailisin sitä mitä nousee pankista.
Rahalla ei voi kompensoida kaikkea tai ei läheskään kaikkea. Kyllä minä olen kiinnostunut, mitä liikkuu pään sisällä ja miltä mies näyttää. Pankista tarvitsee miehellä nousta sen verran, että saa itsensä elätettyä ja laskunsa maksettua. Elämässä voi myös sattua ja tapahtua sekä miehille että naisille ja joutua työttömäksi tai uudelleenkin kouluttautumaan, jos ei ole töitä. Silloin on merkitystä sillä, mitä liikkuu pään sisällä ja että on motivoitunut ja eteenpäin pyrkivä. Vaikka olisi kuinka rikas mies ja pankista nousisi mitä tahansa, voi olla sisäisesti ja/tai ulkoisesti vastenmielinen tai ei-fyysisesti-viehättävä. Useimpia naisia myös kiinnostaa ja viehättää enemmän lihaksikkaat ja fyysisesti viehättävät omillaan toimeentulevat kuin ei-fyysisesti-viehättävät rikkaat rahamiehet. (Toki on olemassa myös niitä, joilla nousee sekä penkistä että pankista paljon ja jotka ovat sisäisesti ja ulkoisesti viehättäviä ja joilla ei ole tarvetta kompensoida puuttuvia lihaksiaan tai ulkonäön puutteitaan varakkuudella tms.)
Olen tehnyt 180kg llä 10 sarjan aikoinaan. Nyt mennee voimailuvuosien jlkeen ehkä kerran satku 😀 t C