Kävin tuolla Omaverossa ja huomasin, että " Verovuosi 2021 --> Verokortti ja veroprosentti (esim.) 18%"
Mutta verkkopankin kautta kävin katsomassa viimeisimmän tilinauhan ja siellä veroprosentti on suurempi, kuin tuolla Omaverossa. Olen siis palkanlaskentaan ilmoittanut, että nostaavat veroprosentin. Ja eipä se tietenkään tuonne Omaveroon mitenkään pystykkään tallentumaan, kun en ole sinne mitään ilmoittanut. Onko tuo nyt ok, kun siellä ei näy oikeaa veroprosenttia?
Tarviiko tässä nyt jotain tehdä, että tieto päivittyy tuonne Omaveroon?
Veroprosentti
Anonyymi
2
203
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tarvii... palkanlaskija ottaa sen veronmäärän jonka haluut ja tekee ilmoitukset verotoimistolle. Vuosi kun on mennyt niin verottaja laskee kaikki tulot ja verot ja sen mukaan tulee todellinen verotus.
- Anonyymi
Okei, kiitoksia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1347238Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam994998Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk733811Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273084Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni512641Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,402281Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu702061Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t281999KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa11622Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2111531