Nainen oleko mä sinun mielestäsi joku arka?
Kysyy mies, naiselta
Kysyy mies, naiselta
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Kyllä se siltä vaikuttaa. Jos ei olisi lapsen muodossa näkyvää todistetta että suhteita on jo ollut joskus, väittäisin ihan kokemattomaksi, joka jännittää koska kokemusta naisista puuttuu
Etkö osaa lukea?
Itseäni tarkoitin ja ole mies.
Ja naiselle oli suunnattu.
Jep. Miehellä lapsi ja arastelee kuin korkkaamaton neitsyt. Olen nainen itse. eli oikein meni
Ja jos rehellinen olen musta välillä tuntui että mulla on paljon kovempi kokemus taustalla kuin miehellä.
Onhan mulla tietty ollu useampia miehiä ja paljon siinä rohkaus ja kokemus karttunu, mutta uskoin että ei mieskään ihan kokemattomimmasta päästä ole. Oletin että samalla viivalla mennään ettei neitsyitä kumpikaan enää
Ei ole aloittajalla lapsia.
Ei miehestä voi tietää onko oma lapsi vai toisen. Harva mies tietää itsekään.
Hieno avaus, ihan kuin omasta kynästäni. Tosin lapsia ei ole, eikä ihan vahingossa tule, vaikka naisen saisinkin.
Ei ole AP :llä kään lapsia.
Ei se haittaa vaikka harkiten toimii. Ei tartte joka naisen perässä juostakaan. Kunhan suunsa auki saa sen kiinnostavan kohdalla ja aloitteen tekee. Ei haittaa vaikka ei olisi juuri kokemusta naisista. Kyllä sen oppii käytännössä miten toimia. Jokatapauksessa opettelua se aina uuden ihmisen kanssa on.
Mutta onko se liikaa miehen itsetunnolle jos nainen on se kokeneempi joka ei arkaile vaan suhtautuu kuin luonnolliseen asiaan kaikkeen parisuhteisiin liittyviin?
Kyllähän sen kuitenkin nopeesti havaitsee varmasti onko aikaisempaa kokemusta. Sillä kokemusta omaavat ottaa yhteyttä häpeilemättä osoittaa kiinnosta ja usein ei kainostele alastomuutta eikä seksiä edes puheenaiheena. Rivienvälistä kokemuksen tason pystyy lukeen nopeasti ja jos itsellä ei kokemusta niin horjuttaako se itsetuntoo miehellä?
Riippuu varmaan miehestä. Minä haen sellaista sopivassa suhteessa samanlaista ihmistä. Ei siinä silloin kokemuksella ole väliä. Oppii sitä suhteessa ollessa, jos haluaa. Kunhan elämäntapa ja luonteet sopivat yhteen. On hyvä olla yhdessä. Läheisyyden tarve kohtaa ja seksin haluaminen. Kyllä sen rakastelun oppii ja niiden tunteiden ilmaisemisen. Turha sitä on jännittää ainakaan minun kanssa.
Täällä tuo HRJ ainakin avautuu välillä hirveen katkerana jos joku kirjoittaa että on kokenut nainen. Naisen kokemus on sille vaikee paikka. Heti horjuttaa jotain itsetuntoo ja naisesta muuttuu huo-a.
Itsellä on 17 vuotta sitten menny neitsyys eli onhan noihin vuosiin mahtunut kokemusta kartuttavia suhteita enemmän kuin neitsyyden menetyksen kerta
Toivottavasti ei horjuta. Yhdessähän siinä ollaan. Ei se edes kokemuksen määrästä riipu häpeileekö alastomana toisen edessä oloa. Ihan turhien paineiden luomista sellainen, että miehen pitäisi olla kokenut panokone. Ei tartte olla. Riittää, että uskaltaa olla tilanteessa ja antaa hetken viedä. Yhdessähän siinä ollaan. Yhteinen tutkimusmatkahan se on. Lopputuloksen näkee sitten.
Kunhan ei aiheuta tuota huo_r-ttelua kun on kolahtanu itsetuntoon naisen suurempi kokemuspohja
En miehenä osaa hävetä arkuutta, kokemattomuutta tai sitä etten kerro työpaikan kahvipöydässä kovaäänisesti yksityiskohtia seksielämästäni. Jos se on naiselle huono merkki, silloin nainen ei ole oikea.
Arkuus kuitenkin tekee sen, että jää yksin ja se on ongelma. Kiven kovista periaatteellisuuksistaan naiset eivät yleensä ole valmiita joustamaan yhtään ennen kuin elämänkokemusta rupeaa olemaan 50-vuotta, nuoremmat helposti näkevät sen vain jonain pelimiesjuonitteluna.
- Anti-ap
Hyvältä kuulostaa. Kelpais hyvin minulle.
Ota se sit. Siitä saat 50 vuotiaan tamman jolla kaksi kolmekymppistä lasta. ;)
Vai olisiko parempi odottaa, että olen itsekin 50-vuotias?
Eikös se siinä ominut oikein omakseen kelpuuttaen, että kyllä se voi nyt flirtillä jatkaa loppuun asti ja viedä tuon tamman nyt palstoilta pois kuleksimasta ;)
Nyt vaan on sellainen juttu, että yksi tarkalleen oman ikäinen pyörii mielessä sen verran taukoamatta, ettei pysty yhtään radiouutisiinkaan keskittymään edes pariksi minuutiksi. Pitänee palata tuohon sitten, kun pääsen joskus ikävöinnistä yli...
Et mikäli olet se joka ajatuksissani olet. Kaikilla ei ole rohkeutta istua kanssani tivolin laitteeseen ja se on ihan, ok!
Olet vaikka koitit sitä aina kovin peitellä. Mutta niin olin itsekin. Ollaan enemmän samanlaisia kuin uskotkaan mies.
parempi arka ja varovainen. https://youtu.be/pi7rX5G7x48
Et ole. Minähän se arka olen, oot varmaan tullut ylivarovaiseksi mun seurassa, niinkuin kaikki muutkin.
Semmoinen oon. Voin joko purra tai pussata, et ikinä voi tietää.
Nainen irl miehelle
Saa purra ja pussata mutta ei antaa pakkeja 😍
Niin muakin...ja vaikka oon hei aika ärtsy joskus, niin kyllä saa jutella ja pyytää treffeille. Millaiseks idiootiksi mua oikeen luulet???? Enkö ole muka ollut sulle pöljä ihan tarpeeks kiva??????
Huh mikä ikävä yhtä tyhmää miestä🌚
Ootkohan eri hän? Mut joo hän on aina ihana, mukava ja kaikkee kivaa..
Varmaan ihan mahtava..hehheh
No mut hyvät yöt sulle ja unelmillesi. Toivottavasti ne muuttuu joskus todeksi❤👍