24Rent/24 Rental Network Oy soitteli minulle 8 kertaan klo 0.20-0.45 välillä pitkäperjantaina, vastasin puheluun ja tämä kyseinen henkilö ei kertonut nimeään eikä muutakaan vaan sanoi näin "Aja kolari ja tapa itsesi" jonka jälkeen lopetti puhelun.
Olen ollut tämän kyseisen autonvuokraus palvelun asiakas muutamaan otteeseen enkä ole saanut vakuusmaksuja takaisin enkä ole kylläkään kysellyt niiden perään mutta tämä soitto heiltä keskellä yötä on todellakin väärin kun minulla on valmiiksi jo vakava masennus joten en haluaisi kuulla mitään tuollaista tuntemattomalta ihmiseltä.
En ole siis ollut kyseisen yrityksen kanssa tekemisissä neljään kuukauteen.
Asiakaspalvelija haluaa minun tappavan itseni
6
100
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä sä tiedät mistä soitti jos ei kertonut mistä soittaa?
- Anonyymi
Laksa kirjoitti:
Tuo on heidän asiakaspalvelun numero joka näkyy esim yritys tiedoissa.
Firman omistajat voisivat kiinnostua siitä että joku soittelee heidän numerostaan tuollaisia puheluita tai siten oli omistaja itse. Poliisi kyllä selvittää kuka oli soittaja.
Anonyymi kirjoitti:
Firman omistajat voisivat kiinnostua siitä että joku soittelee heidän numerostaan tuollaisia puheluita tai siten oli omistaja itse. Poliisi kyllä selvittää kuka oli soittaja.
Asiaa selvitellään mutta on kyllä omituista tuommoinen isolta yritykseltä, olen tässä lukenut ihmisten kokemuksia kyseisestä yrityksestä ja en ole löytänyt muuta kuin negatiivista palautetta.
- Anonyymi
Etkö laittanut numeroa estoon. Jos minulle tulee häirikkösoitto, pistän sen estoon ja ilmoitan häirikkösoitoksi (vain pari klikkausta valikoissa).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset27517660Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"19212552Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El736252MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny405273Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään855094Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594213NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun704036Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja603810Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1053732Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463199