S pankki ei antanut lainaa!!

Anonyymi

S pankki ei antanut lainaa kun tarvittais rahaa asumisoikeusasuntoon. Tarvitaan n 15k rahaa asuntoon josta puolet maksetaan itse. Mutta ehdotelkaa mistä pankeista saa helpommin lainaa kun s pankki on ihan kuraa ei ne antanut lainaa.

7

115

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin muut pankit sen löyhäkätisempiä on.

    • Anonyymi

      'S pankki ei antanut lainaa kun tarvittais rahaa asumisoikeusasuntoon. Tarvitaan n 15k rahaa asuntoon josta puolet maksetaan itse.'

      S-pankki myöntää lainaa vain harvoille & valituille. Jos Nordea / Säästöpankki / OP ei myönnä Bank Norwegian / InstaBank Svea Ekonomi / BlueStep pikku korolla voi olla kiinnostunut. On myös OmaSäästöpankki, POP, Ålandsbanken, Aktia jossa kysyä.

    • Anonyymi

      Miksi maksaa iso panttimaksu että pääsee asumaan vuokralle, missä et millään lailla ole asunnon omistaja, pitkällä irtisanomisajalla, asunnon viat korjaamatta, yhtiö ja isännöitsijä ylimielinen lapsilauma.

      • Anonyymi

        Tuossa kommentissa on paljon järkeä!

        Itse tiedän kusipäisen isännöitsijn. Liekö saanut kuntayhtiöön elinikäisen suojatyön eikä tajua erota.

        Oikeesti lainanotto ja sadanprosentin lainan ei ole mitää järkeä.


    • Anonyymi

      Lainansaanti on kiristymään päin nyt kaikilla pankeilla.

      Sitäpaitsi tyhjän päältä et lainaa saa. Vakituiset tulo löytyy kummaltakin?

      Vain toinen ei kelpaa ellei ole IT-alalla. Raksaduunari arvotetaan pankeissa eri tavalla vaikka viivan alle jäisi enemmän kuin IT-työläisellä.

      Ja pantteja taikka takaajia pitäisi löytyä sitä enempi mitä huonompi on oma tilanne. Mutta siltikään yhdestäkään pankista ei saa työttömänä lainaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      31
      3740
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      98
      3384
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      101
      3295
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3128
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      70
      3050
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2785
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2570
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2473
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      45
      2392
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      90
      2136
    Aihe