Miksei Jussiin enää luoteta?

Uuden Suomen tutkimuksen mukaan 15 % pitää Jussia suosituimpana puoluejohtajana. Tutkimuksen virhemarginaali on 3 prosenttia, joten Jussin kannatus on oikeasti 12 - 18 %. Perussuomalaisten kannatus on ollut yli 20 prosenttia, viimeksi noin 21 prosenttia. Miksei edes kaikki Perussuomalaiset pidä Jussia parhaana puheenjohtajana?

Tämä tutkimus täytyy ottaa Putkosen putiikissa tosissaan. Jossain puolueen sisällä on nyt oppositio, joka yrittää syödä Jussin uskottavuutta ja näyttää siinä onnistuneenkin.
658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi pitäisi ottaa ? Noita erilaisia turhia kyselyjä on joka lähtöön, ja tuollaiset tuntuvat vain olevan "sytykettä" sille yksinkertaisimmalle kansaosalle, joka tällaisilla palstoilla rakentelee johtopäätöksiään gallupien pohjalta, kykenemättä niitä gallupeja johdonmukaisesti tulkitsemaan. Tuollaisia aloituksia niistä sitten tulee, kun antipersu yrittää ajatella.

1Äänestä
  • Persujen päästrategi Banaani on kansainvälisesti arvostettu brändi-, markkinointi- ja myyntiguru, joka varmasti ymmärtää gallupien merkityksen. Tuollainen kovan luokan johtaja aivan taatusti ottaa tämän asian vakavasti puheeksi puolueen sisäpiireissä, ja häntä kuuntelevat niin Jussi, Riikka kuin Putkiskin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persujen päästrategi Banaani on kansainvälisesti arvostettu brändi-, markkinointi- ja myyntiguru, joka varmasti ymmärtää gallupien merkityksen. Tuollainen kovan luokan johtaja aivan taatusti ottaa tämän asian vakavasti puheeksi puolueen sisäpiireissä, ja häntä kuuntelevat niin Jussi, Riikka kuin Putkiskin.

    Että hedelmät ovat nyt antipersun seuraavan portaan pakkomielteisen vainon kohteena.

    Äänestä

Me luotetaan vain Jumalaan. Me emme ole ihmispalvojia

Äänestä

Kerro minulle parempi ehdokas, oikeassa maailmassa aina parempi voittaa.

Äänestä

Vittu mitä paskaa, Mariiniin ei enää luoteta, demuli kääntää tämänkin asian päälaelleen niinkuin aina, onko aivokin nurinpäin päässä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uuden Suomen tutkimuksen mukaan 15 % pitää Jussia suosituimpana puoluejohtajana. Tutkimuksen virhemarginaali on 3 prosenttia, joten Jussin kannatus on oikeasti 12 - 18 %. Perussuomalaisten kannatus on ollut yli 20 prosenttia, viimeksi noin 21 prosenttia. Miksei edes kaikki Perussuomalaiset pidä Jussia parhaana puheenjohtajana?

Tämä tutkimus täytyy ottaa Putkosen putiikissa tosissaan. Jossain puolueen sisällä on nyt oppositio, joka yrittää syödä Jussin uskottavuutta ja näyttää siinä onnistuneenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu