Siinäpä teille esimekkien esimerkki. Salit pitäisi olla kiinni mutta Martina viis välittää, tekee niinkuin aina...oman mielensä mukaan välittämättä suosituksista, laista tai toisista.
Miten joku voi ihailla tällaista naista. Ei ole ammatikseen kilpaurheilija kun omassa päässään.Muut sometreenaajat pitävät kyllä saleilta taukoa ja ajattelevat muitakin.
Miten joku voi ihailla tällaista naista. Ei ole ammatikseen kilpaurheilija kun omassa päässään.Muut sometreenaajat pitävät kyllä saleilta taukoa ja ajattelevat muitakin.
Vastaukset 73
Vanhimmat
Eikös tuo ole se ”toimistotila”, minkä vuokrasi Roopen kanssa tjsp?
Kuntosalit on pidettävä kiinni, ei niitä voi vuokrata edes yksityisesti. Ehkä kannattaa muistaa tämä.
Tai oikeammin, minkä Roope vuokrasi, Martinasta tuli vain sen Officen pomo !
Se on sama treenipaikka kun ennen ei Martinan vuokrapaikka.Siellä hän treenaajansa kanssa on käynyt koko vuoden jo.Eikö raahannut uutta miestään sinne fillaroimaan eilen?
Roopen konttori on ihan eri paikka jossain vanhassa talossa.
Jokatapauksessa niin Martinan tapaista olla välittämättä mistään mikä koskee meitä muita.
Se on kuntosali!Katsokaa itse instastoreista, todella törkeää olla piittaamatta suosituksista. Varsinainen hyvinvoinnin lähettiläs🙄
Aina ollut kahdestaan PT:nsä kanssa tuolla.
Nimenomaan kahdelleen ovat, ja toisaalta milloin kuvattu?
Monta ihmistä olet instassa nähnyt samaan aikaan salilla missä Mara treenaa.. Aivan, vain hän ja valmentaja, se lienee ei ole kiellettyä?
Joka toiminnallansa osoittaa tietämättömyytensä ja etenkin piittamattomuutensa. Mara saa myös parkkeerata autonsa miten sattuu, ehkä ei osaa tai hallitse kauppakassia isompia. Mutta sitten kun korona iskee, niin aa että huudetaan apua ja säälipisteitä.
Ai oikein "kahdelleen " , kuntosalit ovat lain mukaan oltava suljettuna.
Ei tosiaan ole kiellettyä.
Ihan eri asia kuin joku spinning tai bodypump rintarinnan laumasieluina.
Boss Lady tekee mitä haluaa ja ihailen Martinaa.
Laki mahdollistaa yksityisten tilojen sulkemisen, mutta vain yli kymmenen hengen tiloissa. Sitä pienempien henkilömäärien yksityisiin asiakastiloihin laki ei yllä eli niitä ei voida nyt sulkea.
Martina on tuolla salilla joko yksin tai valmentajansa kanssa, joten mikä on tässä taas ongelmana?
Aloittajaa sitten näkee vaivaa Martinan tekemisistä ja vouhkaa täällä kuin viimeistäpäivää.
Mitä se sulle kuuluu missä Martina harjoittelee?
Mitä se laki nyt oikein sanoo tästä kuntosalilla harjoittelemisesta, lukekaa HS 6.4.2021
Et sitten linkkiä laittanut hesariin.
Urheilijat saa käydä salilla.
Aivan turhaa ja kateellista meuhkaamista asiasta.
Kukaan ei kiellä , et ei saisi kaksi henkilöä jumpata kotona tai kuntosalissa .Olette päästänne sekaisin, taloyhtiössä uima-allas ja pieni kuntosali.Saa mennä oli korona joulu tai juhannua, kun vain menee yksin tai toisen henkilön kanssa.
Siis ammattiurheilijat, kuuluuko Martina heihin, olen ymmärtänyt että hän on harrastelijakuntoilija !!!!!
Ei edes Torppa saa niin paljon kuraa niskaansa kuin Martina, juurikin oman käytöksensä takia !
Martinaa ei säännöt koske. Ajelee ylinopeutta, ajelee kännissä, pitää koiraa vapaana, koira kaivelee puistoon kuoppia, parkitsee autonsa vaikka ratikkakiskoille, ei käytä maskia, matkustelee joka kuukausi ulkomaille koronasta huolimatta.
Sellainen juttu tällä kertaa.
Siunattu#kiitollinen#onnellinen#sokeroitu# tältä näyttää rakastunut nainen#
Eikä maksa laskujaan.
Juuri näin vaikka fanit puolustelee häntä aina. Outoa että jotkut töyhkeät porskuttavat vain eteenpäin välittämättä Suomen laista.Ja tätä naista vielä ihaillaan...🤨
Kittilässä huhutaan että juttu on menossa tutkintaan että kuka on tuollaista huhua kertonut.
Ehkä menee ammattimaisesta urheilusta ne triathlonit, mutta uusi heilansa ei ole ammattiurheilija enää.
Lueskelin juuri Guuglesta, saa olla kuntosalit auki, jossa vaan on kymmenen henkilöä kerrallaan salissa.
Näin oli maaliskuun loppuun asti, joo. Nyt ei enää. Jossain pöndellä ehkä vielä saa.
Uutiset...
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000007903085.html
Ei todellakaan saa!Erikoisluvalla saa olla mutta Marttinaa eivät nämä asiat koske.Hän ei ole ammattiurheilija vaan raivokas kuntoilija.
Martina on ällö ja itserakas.
Se ei ole Martinan vika jos salille pääsee.
Martina treenaa kesän kisoihin joten hänellä on oikeus harjoitella.
Asun pk-seudun ulkopuolella ja kyllä täälläkin avi pisti kahdeksi viikoksi salien ovet säppiin.
Röyhkeä on koko muija, et ole ammattiurheilija !!!
Tästä salista kannattaa tehdä ilmoitus !
Ilman muuta, voisivat hieman tarkastaa tämä salin toimintaa.
Loistavaa, kiinni jäät jos joku tekee ilmoituksen.
Minä jaoin äsken tämän ketjun kyseisen salin omistajalle.
Salin omistaja voi sitten tehdä sinusta ilmoituksen myös jos tulee perättömiä ilmiantoja salista.
Onko mm-kisat vai mihin osallistuu?
Rikoslaki Väärä ilmianto: teksti löytyy minilex.fi sivulta
Lisäksi edellytetään, että ilmiannon on aiheutettava vaara siitä, että ilmiannettu tulee virheellisin perustein pidätetyksi, vangituksi tai muiden pakkokeinojen kohteeksi taikka hän joutuu syytteeseen, tuomitaan rangaistukseen tai muuhun rikosoikeudelliseen seuraamukseen. Tämä tarkoittaa sitä, että jos ei synny tällaista vaaraa, kyse ei ole väärästä ilmiannosta. Vaara jää syntymättä esimerkiksi silloin, kun viranomainen ilman lisäselvityksiä toteaa ilmoituksen perättömäksi. Tällöinkin ilmianto voi kuitenkin tulla rangaistuksi kunnianloukkauksena. Rankaiseminen väärästä ilmiannosta edellyttää myös tahallisuutta. Tahallisuuteen kuuluu tietoisuus siitä, että annettu tieto on väärä ja sen seurauksena voi olla esimerkiksi henkilön epäily tai rankaisu sellaisesta teosta, jota hän ei ole tehnyt.
Aina kannattaa, ensin miettiä ennenkuin lähtee tekemään ilmiantoja, sitä voipi itse syyllistyä rikokseen.
Sitten varmaan kaikilla muillakin jotka treenaavat kisoihin, on niitä muitakin suomalaisia ei- ammattilaisia jotka osallistuvat kisoihin.Missä heidän oikeudet??
Lain vastaista toimintaa salin puolelta ei ilmiantajan!
Mielestäni ei se ole mikään ilmianto, jos viranomaiset tutkivat onko kaikki mennyt tällä kuntosalilla annettujen ohjeiden ja sääntöjen mukaan.
Treenaavat varmasti lain sallimissa puitteissa, aivan kuten Martinakin. Sinun tuskin kannattaa olla huolissasi kenenkään treeneistä.
Tottakai kannattaa olla huolissaan, jospa kaikki ei mene " lain puitteissa " ????
Martinalla on sen verran pätäkkää että pystyy ostaa kuntosalin tunniksi vaan omaan käyttöön. Sekös kateellisia punkeroita ärsyttää.
Jos Martinalla olisi pätäkkää, ostaisi hän nyt ihan ekaksi sen ensimmäisen oman asunnon. Täyttää kohta 40 ja on koko elämänsä asunut vuokralla, tai muiden nurkissa loisien.
En ole kateellinen, enkä punkerokaan. Minulla on omakotitaloni alakerrassa oma kuntosali kaikilla mahdollisilla laitteilla, Martinakin voisi ostaa oman talon ja tehdä sinne samanlaisen monipuoliseen treenaamiseen soveltuvan salin.
Ai mutta kun ei sillä ole rahaa, eikä mikään pankki myönnä Martinalle lainaa syrjäkylän pikkuyksiötä enempää.
Voisi olla edes niin fiksu ( mutta kun ei ole) ettei laittaisi juttuja kuntosalista instaan.Haluaa vaan ärsyttää, saada huomiota ja näyttää mikö bitch hän on.
Sopii todella hyvin hänen tyyliin.Juuri tällainen itsekäs ihminen hän on!
Ajattelisi edes niitä kenelle myynyt kuntosaliohjelmia ja eivät pääse treenaanaan salille. Ei ole myötätuntoa tällä naisella ei, kunhan hänellä itsellä kaikki hyvin.
Kyllä olet lapsellinen. Jokainen asuu kuten parhaaksi näkee . Sinun tapasi kun ei ole ainoa oikea tai jotenkin kunnioitettava. Katkeraa vuodatusta.
Röyhkeä nainen.
😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🙊🙊🙊🙊🙊🙈🙈🙈🙈
Minäkin käyn ystäväni yksityisellä kuntosalilla hänen kanssaan treenaamassa. Ei sellasta voi kieltää.
Minä maksan salista 70 euroa kk enkä sinne pääse treenaamaan..Paljonko Mara maksaa salistaan kk??????????
Salit pitää olla kiinni Hgissä sorry mutta mitä eroa on taviksella ja Martinalla???????
Se että Martina leikkii olevansa ammattilainen asiassa kuin asiassa ja teke siksi mitä haluaa. Esim: Hgissä koirat pitää olla kiinni eikä pitää vapaana kentillä.
Taas koira 🤣
Leikkii olevansa ammattilainen 🤣
Tekee mitä haluaa 😂
Paljonko maksaa mistäkin🤣
Sinä salilla, viimeksi mainostit netin ilmaisia jumppaohjeita, ja sitä ennen Pian, Oonan, Jutan ohjeita kun ne oli maailman parhaita 😂
Päivän puppugeneraattori on käynnistynyt🤣😂
Siunattua, kiitollista odotellessa 😃
Luin juuri jutun kateudesta. Siinä sanottiin että pohjanmaalla kateus on sitä että jos naapuri ostaa uuden auton niin naapuri ostaa vielä hienomman. Itä-Suomessa kuulemma kateus on sitä että jos naapuri ostaa uuden auton niin naapuri toivoo että se menee rikki. Oletko sinä pohjanmaalta vai muualta?
Hgissä pitää olla kuntosalit kiinni, onko tätä niin vaikea ymmärtää !!!! Ei siinä auta Martinan rahat.
Jos Martinalla rahaa ostakoon talon itselleen ja sinne voi laittaa kuntosalin ja treenata 24/7.
Eipä taida sitä " pätäkkää " löytyvän.
Lähetä sähköposti tuolle Martinan personal trainerille niin hän lähettää sinulle vastauksen ja kertoo miten asiat ovat.
Oletpa ilkeä normaali ihmisille jotka tekevät työtä ja ovat maksaneet salikäyntinsä.Ymmärrän katkeruuden.Eihän se ole oikeudenmukaista että jotkut julkkikset avoimesti tekevät mitä lystää ja toiset ajattelevat myös kanssaihmisiä ja seuraavat suosituksia.
Kannattaisi varmaanPaska tyyli.
Laitan sähköpostia viranomaisille ja kysyn sieltä, he ehkä parhaiten tietävät mikä on tilanne kaikilla Hgin kuntosaleilla tänään.
Ains se kateuskortti, anna olla se on jo niiiin nähty!
Tässä ei ole kateudesta kyse vaan ihmisestä ,julkkiksesta joka käyttäytää v.mäisesti ja ylistää itseään syvällisenä ja empaattisena ihmisenä.
Terveet ja fiksut näkevät tämän eron ja jotkut reagoivat siihen kirjoittamalla myös tänne.
Kaikki ei ole kateutta vaikka joka ikinen ei-ylistävä sana tällä palstalla tulkitaan sellaiseksi.
Epäilen, että Martinalla on hyvin säästössä rahaa. Nyt ei kannata ostaa omaa, kun saa laittaa vuokrasta osan verotukseen.
Eikö sanonut jossain instastoorissa maksaneensa käsirahan Kruunuvuorenrannan asunnosta? Eli muuttaa varmaan omaan sitten kun se valmistuu?
Taitaa tämä Kruunuvuorenrannan asunto olla pilkkua vaille valmis, nyt kai on muutto edessä kun on käsirahakin asunnosta maksettu. En uskonut asiaa silloin enkä ihan heti nytkään, feikkiä oli uutinen, niin Martinan tapaista.
Miksi pitäisi?
Eihän siellä ole ketään muita treenaamassa.
Sinä se jaksat vahtia toisten tekemisiä.
Olisi ehkä kannattanut miettiä tarkemmin instastorin julkaisemista tähän vaikeaan aikaan kun lähes kaikilta muilta on kuntosalikäynnit kielletty. Mutta epäilen ettei seuraa uutisia tai lue lehtiä, joten ei tiennyt tästä.
Jotkut on kyllä oikeasti hoitoa vaille. Nähdään vaivaa laitella viestejä viellä tämän sivuston ulkopuolella. Aivan sairasta puuhaa ja ei taas juorusta tietoakaan.
Sama joka tekee vaikka lastensuojeluilmoituksia ihmisvihassaan. Ja lähettää viestejä jonkun vihaamansa julkkiksen yhteistyökumppaneille. Ja päivät pitkät kirjoittelee valheita ja mustamaalaamisiaan eri keskustelupalstoille. Kuuluu samaan sarjaan kuin esim. "ammattivalittajat" jotka tekevät valituksia kaikesta vain valittamisen vuoksi.
Jännä nähdä tuoko tänne valheellista tietoa.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000007897583.html
"Töölö Gymillä ovet pysyvät auki: ”Emme voi lähteä näitä googlaamaan”
Kateus on kavala tauti, kyllä pitää saada vuokrata kuntosalia kuten myös uimahalleja vuokrataan yksityiskäyttöön. Kateus on kavala tauti.
Sitä ihmettelen, että rikollispiireissä ollutta pimua ja ratti/huumekäry - asemiestä ihaillaan, siinä sitä onkin kunnon ihmisillä ihmettelemistä.
Tuo Martinalle kateellinen kirjoittaja kuuluu tuohon viimeksimainittuun ryhmään aivan selvästi. Siksi ovat hänen ihailunsa kohde.
Ei voi olla totta millaista ajatuksen virtaa ja kommentointia taas saa lukea. Nyt ollaan jo "ilmiantamassa" salia, jossa Martina treenaa ? Tuleeko mieleen, että ei ole enää ihan terveellä tasolla tämä yhteen ihmiseen kohdistamanne viha ?! Martinan pitäisi olla vaikkapa Marbellassa ravintolassa vetämässä päänsä täyteen, mutta ei missään nimessä urheilla pt:n kanssa kahden ??? Sairasta. Todella sairasta.
Ps. Uimahallitkin vuokraavat tilaa mm. perheille yksityiseen käyttöön. Miksi kuntosali ei voisi tehdä niin ?
Kyllä nämä rajoitukset ovat valmistelleet ja laittaneet täytäntöön viranomaiset, ei täällä kommentoijat !!!! Martina ja valmentajansa voivat olla yhteydessä viranomaisiin, jos on epäselvyyttä tämän asian tiimoilta, ei se vastaus tältä palstalta tule.
"Päätös tilojen sulkemisesta ei koske ammattiurheilua eikä yksityis- tai perhe-elämän piiriin kuuluvaa toimintaa."
Tämä, mutta nämä tollukat ei käsitä.
Tuo lauseke löytyy jokaisesta kuntosalien sulkemista koskevassa uutisessa.
Ei. Eivät käsitä eli ymmärrä lukemaansa, ja ovat liian kiireisiä rynnätessään oksentamaan kaunaansa palstalle. Todella säälittäviä tyyppejä.
No kysyikö joku sitä vastausta tältä palstalta ? Ei. Se joku ryntäsi kirjoittamaan kuinka Martina on sitätätäjatota, kun treenaa tyhjällä salilla. Martinalle, pt:lle ja meille muille asiassa ei ole mitään epäselvää eikä mitään tarvetta soitella viranomaisille.