Onko typerämpää kuultu,ei kai missään muuallakaan nakurantoja suljeta jonkun nillittäjän takia joka on "vahingossa" mennyt lasten kanssa paikalle ja lapset ovat melkein nähneet jotakin. Onko Porin valtuusto täynnä idiootteja ? ei nakurantaa suljeta Kanariallakaan vaikka siellä joskus tapahtuu ihan samoja juttuja kun täälläkin.Jos halutaan niin ranta valvojat voivat kiertää päiväs aikaan välillä katsomassa että meno on rauhallista ei sen takia tarvi mitään sulkea.Se pääty rannasta on muutenkin aina tyhjä ei siellä mitään ruuhkaa ole koskaan.
Miksi nakuranta suljetaan !!!
Anonyymi
59605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Kyllä nuorena naisena ällötti nakurannan paskamahaäijät kun siellä kekkuloi näkösällä ja kävivät uimassa ilman rihmankiertämää.vaikka oli kiellettyä, hyvä päätös !!
PEUKUTAN !!
No onko nyt sinunkaan ihan asiallista julkisesti peukuttaa, voisit tehdä sen peiton alla ihan itseksesi.
Mitä ihmettä teit nakurannalla?
Ällötti, mutta silti vaan änkesit mukaan toljottelemaan?
Kun sinä olit nuori niin mitään nakurantaa ei edes ollut olemassa.
Ei hän ole nakurannalla ollut kun nakurannan pervot tuli normaalirannan puolelle kuten AINA tekevät.Nakurannalla kun ei ole ketään kelle itseään voisi paljastella ihramahoineen.Sairasta.Onneksi suljettiin.Seuraavaksi sitten poliis noutaa alasti kekkuloivat siat.
Homma on päätetty viereisen lomakylä yrittäjän vaatimuksesta ja Kyhä mantereen yhteistyöstä. koska yrittäjä tarvitsee alueen omaan käyttöönsä. Jos kansa on erimieltä kuin yksi nillittäjä niin ei sen takia ajeta intiaaneja reservaattiin. Nyt äänestämään kuntavaaleissa tämä homofoobikko ulos valtuustosta. Ne vaalit on Kesäkuussa.
Ei äänestetä.Homojen rantasessioista ei tahdo kukaan katsella.Teidät äänestettiin justiinsa pois rannalta kun se suljettiin.takaisin kaappiinne puuhaamaan me normaalit emme teitä halua katsella.
Oikein. Valtuutetun tekee itse mieli geimeihin mukaan, mutta ei uskalla. Jos ei nakurantaa, ei myöskään valtuustoa!
Suljetaan se lomakylä loukko. Siellä mökeissä harrastetaan haureutta. Kaikenlaista pervoa siellä asustelee. Ei lapsille.
Jos kanarialla on pedareita onko pakko olla yhtä tyhmä täällä? vassarilogiikkasi on surkea taas.
Ongelmana ovat nakinheiluttajat jotka ei pysy omalla alueellaan.Olisit itsensäpaljastalija pysynyt sinulle osoitetulla alueella mutta kun ei, oli pakko mennä nakkiteatteria esittämään naisille ja lapsille jotka ei teatteriasi tahdo.Sairasta.
Nyt loppui touhu ja normaalit ihmiset voivat jälleen olla rauhassa.Teiltä.
Kyllä oikeistossakin on homma. Ihan tiedoksi vaan.
Tarkoitat siis että ympäri maailmaa olevilla suosituilla nakurannoilla aurinkoa ottavat naturistit ovat pedofiilejä.Taidat olla sekaisin ja hysteerinen.
Loppuu se dyynien päällä toteemina seisoskelu.
Aika erikoiselta se kyllä näyttikin. Ja viekää ne junaraiteet mennessänne, ne ei kuulu rannalle :)
Kuka tätäkin kieltoa valvoo?
Vaikka rantaa on tyhjänä kilometri kaupalla niin sinun on väkisin mentävä katsomaan jos siellä joku seisois.
ei siellä oikeasti seisonut mikään muu kuin järki.
Nakuranta on toisessa päässä, Minkä takia on välttämätöntä mennä lasten kanssa siihen päähän, kun rantaa on monta kilometriä.
Mikä valtuusto ryhmä ottaa poliittisen vastuun asiasta. Muistaakseni nakurannan perustaja silloin oli leipuri Holmlund(kok).
Ei vanhat veivimiehet mitään omaa rantaa tarvitse.
HYVÄ PÄÄTÖS.
Tuo homofobia ja muu kuulostaa säälittävältä kaikken mielestä. Siksi asiasat pitää äänestää. Sinne ei tule uusia lomamökkejä ja piste.
Nakuranta suljetaan, koska kävijät eivät osaa käyttäytyä! Ei nakurannalle kuulu miesten juna leikit!
Sinähän sen kokeneena tiedät.
Sitten sinne täytyisi mainostamalla houkutella lisää naisia jotta olisi myös heterojunia
Nythän on peenishieronta trendikästä, sinne vaan kaikki viriilit mummot käsivoidetuubien kera roiskimaan
Yyteri on ainoa kunnon nakuranta Suomessa.
Täällä vanhat veivimiehet valittelevat, kun nyt nakuranta suljetaan ja missä sitä pääsee nyt tuulettelemaan veivejään. Hyvät miehet, menkää jonnekin perämettään nakuilemaan.
Ei siinä mitään yleistä rantaa tarvita ja ihmisiä ympärille. Niin ja olette itse pilanneet koko rannan, kun olette siellä touhunneet niiden veivijenne kanssa ja poistuneet alueelta.
Olet näköjään kiinnostuneena seurannut.
Miksi niitä kusenpolttamia pilunkarvoja ja kusettimia pitää päästä kaikenmaailman homojen esittämään kunniallisille ihmisille juuri YYTERISSÄ!
On kokeiltu, että jos kävelee rantaviivassa homoaluleen ohi niin kylläpä sieltä heti lähtee tulemaan näytille joku perverssihyyppäri vaikka se ei ole edes sallittua!
Hyvä Pori, tämä on hyvä päätös!
Ei kai homoilla nyt sentään pillukarvoja ole? Sulla jäänyt anatomian oppitunnit väliin.
Olet siis kulkenut kokeilumielessä homoalueella.
Olit siis munan tarpeessa.
Ranta on normaalien ihmisten aluetta ja sinne ei persreikiään esittelevillä röyhkeillä homoilla ole tulemista, mutta pakkohan niiden on sinne tulla jos siellä on ihmisiä.
Itsensäpaljastajien näyttövietti on niin voimakas, pakottava tarve!
Naturismi on sairaus. Yksi perverssin muoto.
HYVÄ, ETTÄ RANTA SULJETAAN.
Ei naturismi ole sairaus.
Naturistin perverssiys on sairaus.
Ei pidä sekoittaa kahta eri asiaa.
Kolminkertainen eläköön huuto sille että RANTA SULJETAAN.
Eläköön ! Eläköön ! Eläköön !
Veivimiehet hakekoon toisen paikan, missä saavat veivailla veivejään.
Poru Olli, jäitä foliohatun alle.
Käveli joku Jeesuskin kuulemma vettenpäällä ja jätti kalsarit hautakammioonsa ko sieltä läks mihilie.
En ole Olli..heh. Olen nakuilua ja pervoilua vastaan, koska nakuilu on yksi perverssin muoto.
Miksi muuten nämä itsensäpaljastajat ovat pääasiassa miehiä ??? Miksi..miksi..miksi ????
Mies on luomakunnan kruunu. Siksi.
Yyterissä on kaksi aluetta, yleinen alue ja nakuranta.
Nakuranta on paikka missä ihmiset ovat ilman vaatteita.
Yleisellä alueella näkee lapsia ilman vaatteita.
Mielestäni nakuilu on jo siirtynyt paljolti Kirjuriin.
Lapsia on ilman vaatteita Yyterissä ja Kirjurissa.
Siihen täytyy puuttua.
Mukulat saa silmät korvat täyteen seksiä internetistä. Ei niitä hetkauta mikään nakuranta.
Samassa talossa asuu yh jolla pari lasta. Pikku reppujen kanssa kulkee koulun ensimmäisiä luokkia.
Näillä on aina jotain omituista käytöstä, mutta yksi päivä järkytyin.
Kun tulin kotiin iltapäivällä, tytöt vakoilivat kulman takana, ja juoksivat piilosta piiloon. Ei siinä mitään. Mutta se mitä huutelivat, sai karvat pystyyn.
He huutelivat että pippeli, pippeli, muna, pippeli. Niin ei varmaan olleet kuin ensimmäisellä tai toisella luokalla.
Menin sanattomaksi, mietin pitäisikö mennä sanomaan äidille, että tuollainen voi olla vaarallista.
En sitten halunnut sakaantua, kun en yhtään heitä tuntenut.
Mutta kertoo missä mennään tänään.
Televisio työntää seksiä, kiroilua, homoilua, internet tarjoa raakaa pornoa joihin lapset kyllä pääsevät käsiksi. Jälki on sitten tämän näköistä.
Minun nuoruudessa sitä sanottiin kyrväksi. Mihin tämä maailma on menossa.
Minä minä nyt menen veiviäni heiluttelemaan ???? Huono päätös.
T. TosiPersu
Toivotaan, että Yyterissä on nakuranta vielä pitkään.
Ongelma ei ole nakuranta vaan että sääntöjä ei noudateta. En käy Yyterissä paljon mutta kerran kun olin siellä lasten kanssa ruuhkaisena päivänä normirannan puolella, joku mies käveli siellä tyynesti munasillaan.
Oon mä pippeleitä nähnyt ennenkin, niin että en järkyttynyt, mutta onhan tuo aika k-päistä. On järjestyslain vastaista oleskella alasti yleisellä paikalla. On myös yksi seksuaalisen ahdistelun muoto pakottaa toinen katsomaan sellaista mitä tämä ei haluaisi nähdä.
Jep. Minäkin olin viime kesänä lapsieni kanssa Yyterissä ja näin kaksi alastonta miestä, jotka olivat eksyneet nakurannalata. Molemmilla olivat wermeet täys erektiossa ja toinen vielä veteli esinahkaa ees taas.
Lapseni säihkähtivät aivan kauheasti ja alkoivat itkemään. Mihet vain nauroivat.
Minusta olivat homoja ja epäilen, että myös perussuomalaisia, kun niin Hakkaraisesta keskustelivat myös.
Yyterissä on kaksi aluetta, yleinen alue ja nakuranta.
Nakuranta on paikka missä ihmiset ovat ilman vaatteita.
Miksi viedä lapsia nakuranta päähän ?
Mä olen nähnyt tuolla ihan heterotouhuakin! Homppelien leikkeihin en kyllä ole törmännyt ja hyvä niin....
Homot osaavat kyllä esillä olla,muttei niiden tarvi näyttää kieroitunutta seksuaalisuuttaan terveille ihmisille.-Surkeimpia luusereita maailmassa.-Ranteet auki samantien kaikilta lesboiltakin,koska niille ei ole elämä tarkoitettu jatkuvan-Sairasta porukkaa.
Voi voi sinua.
Sinun tappolistaltasi puuttuu vaikka kuinka paljon ryhmiä.
Et ole kunnon kristitty.
Nakuranta on oltava !
Porilaisilla homoseksuaaleilla tuntuu olevan erittäin suuri itsensäpaljastelun tarve vaikka pili on sitä kokoluokkaa jolla olisi tarkoituksenmukaisempaa onkia vaikka ahvenia.🍤
Ranta oli pakko sulkea kun Nikanderin Kirstin ahteri peitti näkyvyyden :D
Miten se nakuranta voidaan sulkea, kun sitä ei ole edes virallisesti ollut enää olemassa 10/2003 jälkeen, kun uusi järjestyslaki kumosi vanhat säännöt? Sinne vaan ensi kesänä vanhasta muistista käristämään nahkaa. Ei oo eikä tuu nakupoliiseja.
Nakurantaan kesällä.
Porissa on oltava nakuranta.