Nyt taas Demarit on ihan triggeröityneenä ja vauhkona kun kansanedustaja Turtiainen ilmoitti olevansa "valmis tappamaan jos.." Valmius tappaa ei ole mikään rikos. Esim. jos haluaa syödä lihaa niin pitäisi olla valmis tappamaan, koska liha tehdään elävästä eläimestä. Näin Demarit lukevat ja ymmärtävät myös suomen perustuslakia, eli aivan kuten itse haluavat.
Demarit eivät osaa suomea
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko siis Turtiaisella valmius tappaa lehmä, jos haluaa hampurilaisen? Rohkeaa, harvalla on.
Sano rehellisesti, jos joku tulee, katsoo sua silmiin ja sanoo, että mulla on valmius tappaa sut, jos peset kätesi, pidät etäisyyttä tai käytät maskia suojanasi, koetko sen myönteisenä kannanottona ja kiität mielipiteestä???????
Tuo on suora uhkaus ja rikos koska tuossa oli sana "sut". Se mitä Turtiainen sanoi ei ole juridisesti uhkaus, koska sitä ei ollut kohdistettu keneenkään. Opetelkaa lakia ja opetelkaa lukemaan. Poliitikon tehtävä on säätää lakeja.
Turtiainen siis sanoi menevänsä kalaan jos tulee maskipakko, tämä on suomenkielen ymmärtämistä oikein.
Marinin hallitukselle tiukka viesti, nyt kerätään nimiä: ”Uhraukset ja rokotukset voivat nollautua viikoissa, jos rajat vuotavat.
On tehty kansalaisaloite koronan tukahduttamisesta. Kävin sen allekirjoittamassa, kun tuntuu, että hallitus on nostanut kädet pystyyn ja rokotteetkin jaetaan ulkomaille!
Saapahan eduskuntakin puuhailtavaa, kun aloite sinne lähetetään.
Olisi kiva kuulla myös mitä mieltä hän on alter egonsa hengenheimolaisista jotka tappaa housujenkäyttöön pakottamisesta, ja toiset kurahousujenkäyttöpakosta, vaippapakosta? Entä tuleeko tappamisajatuksia kutsujen pukuetiketistä? Melko puupää on kun kostaa kaloille kaikki ihmisten asettamat pakot.