Oikeasti Hengenpelastajat on HYVÄ OHJELMA. Kauniita naisia ei irvokkaasti vaan tyylikkäästi bikineissä ja ohjelman idea on hyvä, joutuvat ihan oikeasti harjoittelemaan hengenpelastustaitoja. Sellaiset taidot ovat oikeasti hyödyllisiä ja olisi erinomainen asia jos ohjelma innostaisi nuoria tyttöjä leikkimään ja harrastamaan jotain yhtä hyödyllistä. Ja fyysistä. Paitsi että saa kropan, jota kehtaa esitellä, eipä myöskään ole kuormittamassa terveydenhoitoa.
Miksi tuotakin jotkut harmaat lähiöhiiret oikein sitten haukkuu? Ihan vaan kateudesta?
Miksi tuotakin jotkut harmaat lähiöhiiret oikein sitten haukkuu? Ihan vaan kateudesta?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Totta puhut, eikä Marttina puhu ollenkaan epäselvästi ja on asiallinen ja hyvin vetänyt kaikki osiot läpi. 👍👍
Hämmästyin kun katsoin yhden hengenpelastus jakson.Martina on oikein pätevä ja juuri sopiva tuollaiseen urheiluun liittyvään ohjelmaan.Arvostus noisi häntä kohtaan kovasti, en tunne häntä kuin tämän palstan kautta, noin vuoden seuraten sitä.
Tämän palstan kautta ei kukaan opi tuntemaan yhtään ketään. Palstan kirjoittajat ovat pahanilkisiä typeryksiä ja tyhjäntoimittajia, jotka eivät edes tiedä kenestäkään mitään.
Täytyy minunkin katsoa.
Se ohjelma itsessään on aivan naurettavaa pellentouhua. Siellä tyhmät silikonibimbot ovat pelastavinaan rotevia hunkseja. Nämä komistukset ovat kaatuneet veneellään polvenkorkuiseen veteen ja ovat hukkumaisillaan, kun ponttoonitissiliisat pelastavat heidät rannalle. Ja muita sen kaltaisia "pelastushommia".Eihän sitä ohjelmaa voi katsoa nauramatta silmät kyynelissä. Hupiohjelmahan se on? Vai oliko tarkoitus olla? Martinan osuuteen en ota kantaa.
Kyllä kuule tarvitaan todelisia voimia, raahataan veden alla ja nostetaan veneisiin miehiä ja sukelletaan myös paljon.Ei pidä alaarvioida ,jos ei ole itse sitä ollut paikanpäällä katsomassa tai kokemassa itse.
Joo joo ja höpö höpö. Oikeat pelastusharjoittelijat kouluttautuvat oikeilla hengenpelastuskursseilla. Tuo oli viihdeohjelma, ei sen enempää.
Todella mukavaa, kun tulee vielä telkkarista ohjelmaa, jolle voi nauraa silmät kyynelissä, nauti! 💕💕
Minua alkoi kiinnostaa sinun koulutuksesi, onko se sinulle jokin henkilökohtainen ongelma? Sinun maaninen pakkomielle ihmisen koulutuksesta on vähän omituista. Ei sinun tarvitse hävetä omaa työtäsi, meitä kaikkia tarvitaan! Ps ei sinun tarvitse avautua saldostasi😍😍
Eiköhän tässä keskusteltu aiheesta, että onko tuo pelastusohjelma viihdettä vai todellista pelastusharjoittelua. Sinulla on valitettavan hakusissa luetun ymmärtäminen.
Miten minun koulutukseni liittyy tähän aiheeseen? Mutta kun se kerran niin sinua kiinnostaa, voin tietenkin sen kertoa, että erikostunut terveydenhoitoalan AMK.
Ei se mikään Martinan ohjelma ole 😄
Martina ja hengenpelastajat on sitten kenen ohjelma?
Onko tuo joku uusi ohjelma?
Vai vanhojako täällä muistellaan?