Creditstar Finland

Anonyymi

Menin ottamaan heiltä 2000e joustoluoton, sen premium-version....Jossa siis on mahdollisuus pikamaksuihin , muuta eroa ei ole. Vasta ekan laskun yhteydessä tajusin että siihen on lisätty 50% korko, tai he sanoivat että kyse ei ole korosta vaan kulusta, premiumkulu. Sain luojan kiitos maksettua tuon pois. Mutta mietin että miten tää voi olla laillista? Ja onko? Mä näen et toi on silkkaa kusetusta. Ei lainan hakuvaiheessa lukenut missään että on noin kallis. Voiko tälläisestä ottaa yhteyttä johonkin viranomaistahoon ? Eli korko oli korkokaton mukainen kk-maksu, mutta niiden lisäksi tuli vielä premium lisäpalvelukulu 50%. Onko kellään kokemuksia?

4

1229

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On ollut tuo prerium luotto ja 50% lisämaksu siitä.. En tiiä liekkö tuo ihan laillista periä tuollaisia kuluja..

    • Anonyymi

      Mäkin olen erehtynyt ottamaan ko. "PREMIUM"-luoton koska tarvin rahat heti. Se siitä. Nyt joudun maksamaan n.1000€ lainasta yhteensä yli 1500€. En lukenut sitä pienellä präntättyä riittävänä tarkkaan. Ja kuten kerroin tarvin rahat heti. Se siitä 10% "korkokatosta" jonka OLETIN myös koskevan CREDITSTARIA. Siis kuka jaksaa odottaa rahaa 4-5vrk? JOS jaksaa saa lainaa pienemällä korolla? (OLETUS)

      • Anonyymi

        Jos tarvitsee 1000€ heti, niin todellisuudessa ei edes tarvitsisi lainaa/ rahaa vaan voisi vain hillitä itsensä.


    • Anonyymi

      Laitonta. Laita ilmoitus kuluttajavirastoon välittömästi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      33
      2443
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1124
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      125
      917
    4. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      64
      853
    5. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      57
      853
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      66
      754
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      69
      750
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      96
      738
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      678
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      664
    Aihe