Keskustassa, Osuuspankkia vastapäätä, tien toisella puolella
mäen päällä, toimi eräs ruokapaikka -70-80-luvun vaihteessa.
Muistaako joku, minkä niminen se oli? Nyt sen paikalla on
rakennusliike.
Tänään tuli tieto "Aikka" Hakalan poismenosta. Se nosti muiston,
kun näin Teddy & The Tigers bändin siinä ruokapaikassa. Tulivat
ihan arkisesti syömään. Ilmeisesti keikka- tai läpikulkumatkalla.
Näyttävä kampaus jäi mieleen.
Ex ruokapaikan nimi?
6
635
Vastaukset
- Anonyymi
Ana baari...
- Anonyymi
Saattoi olla. Toinen paikka purtavaksi: Tarjanteen talossa, nykyisen kirjakaupan paikalla ihan päädyssä, 80-luvulla. Tekivät itse jauhelihapihvejä. Oliko sekin baari?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saattoi olla. Toinen paikka purtavaksi: Tarjanteen talossa, nykyisen kirjakaupan paikalla ihan päädyssä, 80-luvulla. Tekivät itse jauhelihapihvejä. Oliko sekin baari?
Eikai killi pubissa mitään pihvejä tehty!!!
- Anonyymi
Kultaisella kasarilla jolloin olen lukion käynyt viikolla ihan tavallisina arki-iltoina olivat auki Toisku, Killi-Pub', Karhu ja Tarjanne.
- Anonyymi
Niin oli ja jopa valikoivat asiakkaitaan!!! Muistan hyvin kun heittolan nakke tarjanteen alaovella portsarina valehteli että täyttä 😆😳😆
- Anonyymi
Jos Killi-Pubista sai hampurilaisia, niin tilasin pelkän pihvin ilman
mitään lisukkeita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723103
- 602844
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322395- 802216
- 602053
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171577Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301420Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408