Haussa max 50 tonnin nelivetokatumaasturi ja Pösöllä ois 3008 Suv nelivetohybridi, plug in. Kertokaapa peugeotistit uskaltaako ostaa omalla rahalla tuollaisen? Koeajossa oli makea peli.
Omalla rahalla 300 hv 3008 hybridi?
2
91
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikea vastata kun jokaisella yksilöllä on erilaiset pelkotilojen hallinnat.
Käyttäjien kokemuksia luettuani, näyttää sille, että ainakin hybriditekniikka saattaa kyseisessä autossa toimia hieman eri lailla kuin käyttäjä haluaisi.
50.000 euroa autoon on yli 10-kertaisesti se, mitä keskimääräinen suomalainen laittaa autoonsa. Ja auton hinnan noustessa tuppaa kulutkin kasvamaan, ei toki ihan samassa suhteessa kuin mitä ostohinta nousee.
Ensimmäisen vuoden omistuksessa kulut on luokkaa 1000 euroa / kk.
Mutta joo nämä näistä jorinoista. Ajelen itse toki peugeotilla mutta aivan eri hintaluokassa. - Anonyymi
Jos on kolme miljoona tulossa tilille, niin voi hyvinkin makustella ranskalaista tekniikkaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672794
- 2012057
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501812- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91501- 811214
- 811070
- 951029
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961010