Haapaniemellä alkaa koirat haukkua 06 joka päivä. Mitä asialle voisi tehdä?
Koirien haukku häiritsee
Anonyymi
2057
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Normaaleja elämisen ääniä kaupungissa. Hiljaisuus yleensä 22-06 ja eihän nuo koirien haukkumisen haittaa kun ei haittaa mopojen ja mönkijöiden pärinäkään 02-03 yöllä.
Jos häiritsee niin muuta Karttulan syviin metsiin.
Vuorotyöläiset tarvitsee nukkua ja muillekin tuollainen on tarpeeksi häiritsevää.
Minä herään aina siihen kun nuo duunarit lähtee töihin aamulla, sitten tuleekin hiljaista ja aah että uni maistuu.
Räksytys alkoi heti aamusta taas ja naapurit tykkää.
Hauku takaisin :
Juuri oli päivän Savon Sanomissa oli juttua kuinka koirat ovat hyödyllisiä ihmisille.
Ajatus oli heti, että Vikusta koulutetaan hypokoira, joka osaa ilmaista alhaista verensokeria, korkeaa verensokeria ja ketoaineita, sekä tarvittaessa tuoda sokeria tai tarvikkeita diabeetikolle.
Heikkinen-Lehkonen muistuttaa, että koirat kuulevat, haistavat ja aistivat paljon sellaista, mistä ihmisellä ei ole mitään käsitystä.
Sen takia ihan tavalliset sohvanvaltaajatkin tekevät urotekoja, joissa pelastuu ihmishenkiä ja omaisuutta.
– Ei siitä kovin kauan aikaa ole, kun tässä lähiseudulla koira oli yhtenä yönä käyttäytynyt niin levottomasti, että talonväen oli ollut pakko nousta. Autotallissa oli kuorma-auto syttynyt tuleen.
Espanjanvinttikoira Kössi on jo vuosia haistellut näytepurkkeja nakkipalkalla lääketieteen palveluksessa.
Se on hajuerottelukoira, joka löytää syövän koneita paremmin. Nyt Kössi on koulutettu uuteen tehtävään: koronatartunnan tunnistamiseen.
Kössi päihittää koronan tunnistamisessa jo laboratoriokokeet, ja sen kaltaisille koronakoirille on nyt huutava kysyntä maailmalla.
Omistajien välinpitämättömyyttä, jos antavat haukkumisen jatkua. Eikö heitä itseään asia häiritse?
Lähtevät itse töihin ja jättävät koiran haukkumaan yksikseen , makkaran pätkä ja ni tro auttaa !!
Jos tuollaisen koiranvihaajarunkkaajan saisi kiinni sille (ei hälle) voisi syöttää omaa lääkettään.
Up.
Tänäkin aamuna ennen 06 herättiin samaiseen haukkumiseen. Ei näy omistajaa asia häiritsevän.
Taas koko tienoo heräsi ennen 06 samaan haukkumiseen.
Kultahammasrannikon kämpät ovat saaneet pysyvän arvonalennuksen haukkuvien koirien takia, kukaan ei tahdo muuttaa sinne.
Lisäksi matalapaineella ei voi pitää ikkunoita auki koska voimalaitoksen savut tulevat sisätiloihin.
Joka aamu sama räksytys 04-05 alkoi ekat räkstykset tänään.
Muuta kauemmas, oktalo syrjässä maalla hyvä. Oma koira ilmottaa tulijat.
Koko yö taas tuota räksytystä kuunneltava.
Konsertti käynnissä.
Hanki korvatulpat tai hyvät kuulosuojaimet
Siellä on jo ennesttään Tuhanssii aehheihen tyyppi ja Valakkeisen pappa:D:D Kyllä sinne vielä yks taano soppii jookkoon:D:D