Niin monta vaikeaa vuotta takana!
Pelkoa ja korttitalon pystössä pitämistä. Mutta Martsu näytti ja lähti voittajana.
Prinssi on Reinotossuineen viikottain lööppijulkkis ja ikävissä merkeissä. Tytär parha joutuu häpeämään vaikka ei hänen häpeä ole,mutta lapset kärsii tämmösestä paskajulkisuudesta.
Sosiaalitoimen täytyisi nyt ottaa jämerämpi ote,ennenku tapahtuu pahempaa!!!!
Pelkoa ja korttitalon pystössä pitämistä. Mutta Martsu näytti ja lähti voittajana.
Prinssi on Reinotossuineen viikottain lööppijulkkis ja ikävissä merkeissä. Tytär parha joutuu häpeämään vaikka ei hänen häpeä ole,mutta lapset kärsii tämmösestä paskajulkisuudesta.
Sosiaalitoimen täytyisi nyt ottaa jämerämpi ote,ennenku tapahtuu pahempaa!!!!
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kyllä 👍
Antipas nyt olla, ei Stefan ole nähnyt tytärtään aikoihin ja asiat on kunnossa ei mitään huolta.♥️
Martinalla on kaikki hyvin, lapsilla rakastava äiti ja isovanhemmat.
Voisiko asiat paremmin olla.
Tämä👍 Kyllä aivan täysin eri maailmassa elävät. Martinalla arki täyttyy lasten ja miesystävän kanssa ihan tavallisista asioista, ruoka tehdään kotona. Työ on samalla intohimoharrastus ja somea paljon sen myötä.
Ja kaikkeen tähän ei tarvita , kun itse ja omalla työllä ja brändäyksellä hankittu ympäristö.
Uusi parisuhde näyttää ainakin ulospäin loistavalta matchilta. Myös ex-puoliso Esko on julkisuudessa vain postiivisten asioiden kera.
Ihan ei valitettavasti ole samanlainen Sofian tilanne. Touvottavasti hiljaisuus kuitenkin toisi mukanaan jotain hyvää ja hänkin saisi itsenäisemmän otteen elämäänsä.
SOFIA MAINITTU! 🤣🤣🤣🤣
Martinalla kolme eroa vuoden sisällä ,ja taas uusi kierroksessa,älkää nyt viitsikö ylistää
Martinan sometiimi ja fanit yrittävät epätoivoisesti pitää yllä Martinasta luomaansa OMAA mielikuvaansa kääntämällä Martinan mokat positiivisiksi teoiksi ja harrastamalla valkopesua. Sen huomaa muun muuassa, kuinka raivokkaasti he hyökkäävät todellisuutta vastaan. Yritäpä kirjoittaa Martinasta vitsillä tai negatiivisesti, niin heti tulee useita viestejä, joissa haukutaan SINUT. Eivät kuitenkaan välttämättä selitä, miksi Martina on milloin missäkin asiassa toiminut päin honkia, koska kokevat todellisuuden loukkaukseksi omaa mielikuvaansa vastaan.
Ei ole kuin yksi ero. Pari lyhyttä tapailua kunnes löysi sen oikean. Treffaillaan pari-kolme kertaa ja katsotaan mitä tulee vai tuleeko mitään. Aivan normaalia ihmisen toimintaa.
Kumpikaan, ei Anne-Mari Berg eikä Sofia Belorf, ole syyttömiä tapahtuneeseen. Heissä oli syytä myös. Mitään muuta kummempaa ei löydy. Nuo on ne isoimmat.
Itse asiassa yksi ero. Stefusta. Oikea onnenpotku. Muutaman viikon tapailusuhteissa ei liene mitään dramaattisia eroja, vaan lopetetaan tapailu ennen kuin edes ollaan missään vakavassa suhteessa.
Ei se ole ylistystä, jos pitää siitä miten Martina elää ja toivoo hänelle kaikkea hyvää. Sitä paitsi Martinalla on kaikki elämän osa-alueet kunnossa. Kiva kumppani on vielä piste iin päälle.
Ei Martina tarvitse mitään valkopesua. Ne, jotka seuraavat häntä ja näkevät hänen kasvunsa ja hänessä todella hyvään suuntaan tapahtuneen muutoksen eivät vain jaksa tätä iänikuista loan heittoa. Typerää liioittelua ja suoranaista valhetta, vuosia vanhojen virheiden toistoa. Virheet on myönnetty ja elämä jatkuu. Martinan vahvuus on juuri tämä. Ei yritä olla muuta kuin on ja mokan sattuessa myöntää toimineensa typerästi. Ja jatkaa entistä sisukkaammim ja opiksi ottaneena elämäänsä kohti itselleen asettamia tavoitteita Tästä voisi ottaa mallia eräskin "somevaikuttaja". Mutta se vaatii nöyrää luonnetta ja sitä, että näkee oman itsensä realistisessa valossa.
Juuri näin. Eiköhän nämä Martina haterit tiedä tämän itsekin, mutta epätoivoisesti haluavat pitää näitä vanhoja ja suurelta osin liioiteltuja ja jopa valheellisia juttuja pinnalla. Kun haukkua täytyy ja muuta ei ole, niin näillä menevät. Ihan höpöhöpö-matskua.
Aivan todella hullua sanoa, et kolme kertaa eronut vuodensisällä.Stefanin jätti ja erosi ja kahta muuta teittaili muutaman kerran ja niitä ei voi sanoa eroksi.Miettikää itseänne, olettko kertoneet että olet eronnut, jos tapailitte miehiä muutamia kertoja.Jos asuu yhdessä tai vaikka on kihloissa, ja eroaa sitä voidaan kutsua et erosimme.
Eikös Martina kuitenkin ollut hirveän rakastunut näihin muihinkin joten kyllä erot ovat olleet raastavia.
Tuomiot on saanut. Mene sanomaan tuomarille että ihan höpöhöpöjuttuja
Martinalla nöyrä luonne ??Hmm... no ehkä sitä joutui nöyrtymään pakon edessä.
Eikö ole jännää että mitä AMB sitten oli tehnyt koska he yrittivät puheilla saada lopettamaan. Lehtitietojen mukaan mustamaalannut. Ja puhelujen sävystä ei ollut muuta kuin AMB oma kertomus. Ja tuossa tapahtuneessakin taisi olla vain jonkun AMB kaveri todistajana. Kerro ihmeessä että mitä AMB oli julkisuudessa väittänyt, kun Martina lehtijutussa sanoo että hänen puheensa aiheuttivat hallaa jo yritystoiminnalle. Oliko väittänyt tuollaista mikä oli jossain uutisessa, yksi sana joka käsitti kaksi eri väitettä ja tosi pahaa sellaista. Ja Sofia oli sanonut poliisille että Martina uhkaili mutta todistajat sanoivat että näin ei tapahtunut ja tästä Martina ei saanut sanktiota. Aivan vanhoista lehtiuutisista nämä asiat selviävät. Ei ole viattomia toisetkaan osapuolet, ei todellakaan.
Kyllä olisi mullakin pinna palanut,jos mun miestä joku vikittelisi.Luonnollinen reaktio.Jotkut eivät malta pitää näppejään pois toisen omasta,ja sitten kun tulee siitä seurauksia,esitetään puhdasta pulmusta joka ei ole tehnyt mitään pahaa kenellekään.Kaksinaamaista touhua,ja toiset vielä lyövät löylyä lisää.En ymmärrä.
Martsu on kasvanut kilometrin.
Hoitaa hommat hyvin,ei ole syytä morkata.
Hyvimpä on jaloilleen tippunut. Ei ole alkanut juomaan tai narkkaamaan!
On onnensa ansainnut, mutta taas kerran, jätetään nuo lapset näitten purkausten ulkopuolelle. Lapsella on varmasti isä, joka häntä rakastaa, vaikka muuten voi olla elämänhallinta kateissa. Olen aivan varma, että lapsista huolehditaan, meidän ei näillä sivuilla tarvitse siitä huolta kantaa. 😍😍
Jep. Lapset jätetään pois palstoilta.
Stefan on aina rakastanut tytärtään ja on hyvä isä ainakin ollut, sen on sanonut Martinakin itse.Nyt on jotain sattunut, tai paljonkin , koska ei ole tyttärensä kanssa ollut taas aikoihin.
Jostain syystä huumeet alkoi viemään miestä.
Surullista,niin surullista
Mahdollistaja ei jarruttele,käyttää vaan surutta rahat kun yhdessä päihteillään.
Ei Martinalla kovin vaikeaa voinut olla kun oli menossa naimisiin Stefun kanssa. Yes my friends yes minusta tulee rouva Therman hehkutti onnellisena.
Kaikki hyvin , loppu hyvin.😍
Joo sitä täytyy ihmetellä, että jos suhde oli niin vaikea, kuin täällä nyt annetaan ymmärtää, niin kuitenkin Martina halusi hyvinkin agressiivisesti avioliiton " onnelliseen " olotilaan. Tietenkin asiassa on toinenkin näkökanta ja se on Thermanin omaisuus, joka kuitenkin on melkoinen ja olisi taannut tulevalle rouvalle ihan toisen elannon eron " sattuessa " .
Avioehto on sulle vissiin tuntematon käsitys?
Oletko sä kateellinen Thermanin rahoista ja omaisuudesta.
Sullekko ne kuuluisi kuulua?
Kerro nyt kaikille, mikä sua siinä asiassa hiertää?
Onpa sinulla murheet, kun tuollaista asiaa värkkäät ja jankkaat. 😄 Toisekseen tiedätkö tämän Reino-tossu Steppulin omaisuuden? Epäilen vahvasti, että et🙊. Otappa selvää.
Kyllä on kommentoija 10.44 oikein "kaapin alla kasvanut", sitä tehdään avioehto aina. Kyllä Martina rakasti varmaan tuota Stefania ja aina kun on jälkikasvua, se on vähän eri juttu. Sen tiedän, jos tyypillä rahaa on, hän pitää siitä kiinni, ei hevillä jakele. 😄 Mutta sitä rahaa... hmmm... 😄
On sitten täysin eri asia olisiko Martina hyväksynyt avioehdon ? Ei, en ole kateellinen Thermanin rahoista, mutta Martinaa se taisi riipaista, kun niitä rahoja ei sitten loppupeleissä hänelle tullut. Itselläni on mitä tarvitsen, eikä tarvitse sitä elantoa julkisuudesta repiä, onneksi.
Therman tarvitsi tuollaisen naisen joka edes yrittää pitää kurissa ja nuhteessa ja aika ajoin sitten olikin kunnolla ja kaikki oli hyvin. Mutta Therman menetti tämän naisen.
Miten se riipaisi Martinaa kun ei saanut rahoja?
Kerro miten se näkyy tai mistä olet tuollaista keksinyt?
Tai että Martina ei olisi avioehtoa hyväksynyt?
Olisko aika lopettaa paskan jauhaminen ja musta tuntuu jutut, uskottava et ole missään nimessä vouhotuksinesi.