Glory hallelujaa

Anonyymi

Moraali on asia josta toiset pitää ja toiset ei.
Seiskalla pitää hauskaa puolituntista julistaja Glory Backman, joka nostattaa tunteita.
Luin että hän on kouluttautunut pastori.
Naispappeus on raamatun vastaista, raamattu puhuu myös pappeuden vastimuksista, nuhteettomuudesta.
Kyseinen henkilö on julkaistujen tietojen mukaan istunut Aasialaisessa vankilassa huumeiden salakuljetuksesta, ja saanut 33 vuoden tuomion. Ihmetystä herättää, miten hän on siitä päässyt maassa, jossa tuomiot ovat kovia ja lahjomattomassa maineessa.
Nuhteettomuussäädöksen mukaan Backman ei voisi koskaan tulla pastoriksi, eikä sukupuolensakaan vuoksi.
Miten hän siis voi olla pastori, on outoa.
Tv 7 haluaa siis tukea raamatunvastaista pastorointia ja sallii huumausainerikoksesta tuomitun esiintyä pastorina ainoalla valtakunnallisella kristillisellä kanavalla.?

2

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eukko on ihan pitelemätön! Osaa lystikkäästi kertoa raamatun kummajaiset vielä ihmeellisemmiksi.
      Minkähän lainen paikka tälle on Taivaassa varattu?

      • Anonyymi

        Tämä ei ole mitenkään henkilökohtaista. Glory on viehättävä nainen jota katselee mielellään, mutta tässä käytetään ulkoisia avuja vääränlaiseen tiedon levittämiseen.
        Backman ei ole mikään pastori, sehän on jo valehtelemista jos niin esiintyy. Se että hän on käynyt vähän aikaa raamattukoulua jenkkilässä, ei ole yhtään mitään. siellähän myös Elvis vihkii aviopareja joka päivä isoon rahaan papin ominaisuudessa. Ei uskottavaa millään tasolla.
        Sen sijaan katsoin YouTubesta hänen esiintymisensä ruotsinkielisessä tv-ohjelmassa vuosien takaa. Hän haukkuu suvun naisia, sanoo heitä demonisiksi noidiksi, jotka verenperinnön kautta ovat hänen kiusaanaan. Hänen esiintymisensä oli yhtä riehumista, puhe oli sekavaa kuin olisi humalassa.
        Tämä tulisi jokaisen katsoa ensin ennen kuin alkaa uskomaan hänen pastoriuteensa.
        YouTube löytää tämän nimellä Glory Backman, sin frelses history.
        Tämä on surullista.
        Jokaisella on oikeus puhua uskostaan ja uskosta aivan vapaasti, mutta esiintyminen pappina, joilla on olemassa Raamatussa mainittu nuhteettomuusvaatimus, ei ole hyväksyttävää. Jo se on harhaanjohtamista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      11
      5593
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5229
    3. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3264
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      86
      3165
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      118
      974
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      56
      950
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      872
    8. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      43
      666
    9. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      37
      665
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      23
      609
    Aihe