Oinasmies ja leijonanainen täydellinen pariko?

Jussi

Minulla on leijonanainen naisystävänä ja voi sitä rakkauden ja intohimon määrää mikä suhteestamme huokuu.Onko muilla pareilla samanlaisia kokemuksia oinaan ja leijonan välisestä suhteesta?

6

1577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös

      20 vuotta kestivät toisiaan kunnes, erosivat.

    • leijona nainen aika monesti suhteen jatkuessa
      näytää kyntensä tilaisuuden tulle, jotenka neuvon seuraamaan tilanetta . muuten rakaus onsokia.

      • Nainen

        Leijonanainen vaatii jatkossakin ehkä tavallista enemmän huomiota ja ihailua. Kun suhteenne tasaantuu eikä ole enää niin alkuhuuman kyllästämä, niin muista antaa niitä naisellesi, jos haluat hänet pitää. Muuten varmaankin sovitte yhteen, onnea matkaanne!


    • N-leijona..M-oinas

      olemme olleet jo vuosia yhdessä ...mutta valitettavasti oinas on kovin mustasukkainen minusta,minä kun haluan näyttää hyvältä ja kuitenkin itse on kova pettämään..intohimoa on ollut vuodet toisensa jälkeen ja olemme kuin sielunkumppanit..mut pettäminen vaatii veronsa luottamuksessa sekä intohimossa....

    • jätetty oinas

      Täydellistä, jos vaan ois saanu itelleen tuon leijonamiehen. Palasi häntä koipien välissä muijansa luo, vaikka oli just väittänyt ihan muuta. Me kuuluimme toisillemme, meillä synkkasi täydellisesti. Mutta ei kai sitä sitten voi saada sitä ihmistä, joka oikeasti on juuri samanlainen ja tulee sellanen olo että tämä ihminen on täydellinen kumppani just mulle. Ja kun kyse on vielä että on yhteisiä lapsia, niin kai hänen oli päätöksensä tehtävä. Harmi.

      • JELLONAN NUMBER ONE

        Niin,ehdotan että et havittele varattua jellonaa, koska kokemus puhuu puolestaan. Hän saattaa flirttailla kun on kodin ulkopuolella,mutta se nainen joka elää hänen kanssaan, hän on number one.
        Jellonan luonteeseen kuuluu pieni "hauskanpito", mutta hänen omaansa hän ei petä,hän on ylpeä perheestään ja jälkikasvustaan, samoin jos hänen vaimonsa on vahva luonteeltaan.Oinaat yleensä ovat, poikkeuksiakin löytyy!Mh... Jellonan miehen kansa elämä ei ole latteaa, vaan ajoittaiset myrskyt kuuluvat siihen suhteeseen.Hän on kiihkeä ja ihana, oikea mies naiselle, joka arvostaa miestään.Mutta jos olet varomaton,niin tunnet sen nahoissasi pitkään.
        Onnea etsinnälle, Ota vapaa leijona, jo pelkästään jellonapojan kesyttäminen vaatii uurastusta.Siinä muuten sitten punnitaan naisen vahvuus, heikoille jellona ei ole sopivaa seuraa!
        ja jos tutustuit varattuun jellonaan ja kuvittelit, että hän jättäisi vaimonsa ja lapsensa sinun takia...erehdyit pahimman kerran. nimittäin olen oinas nainen ja mieheni on jellona ja meillä on jälkikasvua, joten...otapa opiksi ja ryhdy etsimään sananmukaisesti vapaata urosjellonaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      279
      2548
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      300
      1364
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      108
      1241
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1241
    5. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      58
      1185
    6. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      97
      1178
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      44
      1042
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      71
      946
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      22
      890
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      797
    Aihe