Tai tarkemmin ottaen kiinnittää vakavaa huomiota siihen, että Sanna joutuu hoitamaan kaiken yksin. Se, että hän tähän mennessä selvinnyt niin hyvin, on kyllä peruste myös suorituksen ylistämiselle.
Eli nyt kaikki tukemaan Sannaa. Arvostelu seis ja kannustusta ja tavoitteiden edistämistä!
Eli nyt kaikki tukemaan Sannaa. Arvostelu seis ja kannustusta ja tavoitteiden edistämistä!
Vastaukset 26
Vanhimmat
Paavo kuuluu sarjaan seniilidemari, jutut voi jättää omaan arvoonsa, ja Sannahan ei hoida mitään yksin eikä kaksin, aloitus kuuluukin sarjaan: iltasatu ja hyvää yötä.
Ei ole Paavo mikään seniili. Ei vain ole vielä päässyt ylitse siitä, etteivät alkaneet Helsingin äänet ropista hänen odotuksensa mukaisesti viime pressan vaaleissa. Paavo vetää vähän henkeä nyt ja lämmittelee. Saattoi kylmettääkin itsensä istuskellessaan pihassa matkalaukun päällä kyytiä linnaan odotellessa.
Nämä Paavot nykyään katselee idästä nousevaa aurinkoa ja sillä siisti.
Paavo on sekoitettu Espoon hellarivapari Paavo on joka on Antero Mooses lakilahkosta Laukkanen myös on jakomäessä toinen kahjopaavo kabbalisti mikä ei ole mikään oikea. Lipponen on eri mies .
..... Sanna joutuu hoitamaan kaiken yksin...
Miksi näin? Siksi kun ei osaa johtaa ja delegoida.
Mitä tapahtuu? Ei oikein yhtään mitään, muuta kuin koronan hoitoa ja muotilehden kuvia.
Jos näin paljon olisi kokouksia työllisyyden eteen kuin koronan ympärillä on, niin Suomesta loppuisi työvoima.
Lipponen on tavallaan oikeassa, muidenkin pitäisi tehdä jotain. Mutta ehkä Sanna ei anna.
Sanna ei hoida kaikkea yksin. Hänellä on avustaja-armeija ympärillään joka hoitaa asioita ja kaiken lisäksi kerkeää vielä ylistämään Sannan ihanuutta somepalstoilla.
Lipponen tienaa rahansa lobbaamalla venäläisten kaasuputkea joten siinä hänen uskottavuutensa mitta.
Yksi seniili lisää fanijoukkoihin. Johan Haloska ja Tuomioja ovat käyneet omat kehunsa antamassa.
Kunnon vasemmistolainen. Jopa hyötyy siitä.
Sanna on ylimielinen yksinvaltias. Hoitaa kaikki oman tahtonsa mukaan. Ei informoi oppositiota riittävästi, salaa tietoa joka pitäisi kertoa julkisesti, ei ole yhteistyökykyinen.
Paavo tietenkin tarkoitti, että Sanna tarvitsee enemmän tukea nimenomaan omiltaan. Eli pidättymistä arvostelusta ja tietenkin, että tehdään niin kuin Sanna haluaa, että asiat luistavat. Ihan normaali toive kaikille johtajille.
Mistä tuota tietää mitä tarkoittaa. On vain putkibisnekset mielessä. Ne ei saa häiriintyä yhtään.
Vai sekoittiko aloittaja Paavon Veijoon?
Paavo onkin demujen nuorisokaartia.
No asiaan, alas on vajonnut entinen oikeistodemari.
Paavo, Tarja ja Erkki on demujen nuorisoketju.
Paavo puhuu Sannasta asiaa.
Paavo avas suunsa niin kannatus tipahti heti
mene ryypylle Baltzaaren luo
Kannatuksen tippuminen johtuu omien rivien rakoilusta. Pitää olla yhtenäisesti puolueen johdon takana.
Osaako Marin johtamisen itsenäisesti vai ainoastaan hyväsiskojärjestelmällä?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007926713.html
Setä Arkadia puhuu asiaa!
mennyt mies-kuinkas Baltzaaren ystävyys?
Lipposen kannatussuudelma.
Eikös se demarien ykkösketjun Halonenkin muiskauttanut kannatuspusun Marinille?
Olisi muidenkin poliitikkojen aika herätä tukemaan Marinia.
Tarja voisi opettaa Sannalle miten pitää käyttäytyä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c625c898-54e9-425e-9698-d52495617b71
Lipponen toimi hienosti.
Hienosti on Paavo toiminut.
Hienoa, että Lipponenkin tukee.