Ruotsin tie ? meillekkin

Rikastajat saapuivat: 675 000 maahanmuuttajaa saa avustuksia Ruotsissa.

Sinun tuellasi, vuodesta toiseen. Näin toteaa ruotsalaismedia seurauksena lähes viisikymmentä vuotta monikulttuurisesta päätöksestä vuodesta 1975 - joka toinen maahanmuuttaja saa edelleen avustuksia.
Laittomia siirtolaisia Kyproksella.

Maltillinen kokoomus (Moderaterna) on tilannut eduskunnan tutkimuspalvelu RUT:lta lukuja siitä, miten ns. integraatio etenee. Puolueen raportti osoittaa, että 675 000 maahanmuuttajaa saa Ruotsissa avustuksia.

”Vuonna 2019 noin 675 000 eli 50 prosenttia työikäisistä maahanmuuttajista ei ollut omavaraisia”, puolue toteaa raportissa.

Määritelmän mukaan omavaraisuudeksi luetaan 186 000 kruunun vuositulot ennen veroja tai noin 12 500 kruunun kuukausitulot verojen jälkeen. Myös merkityksettömät tuetut työpaikat lasketaan omavaraisuudeksi.

Tämän taloudellisen mittaustuloksen mukaan Ruotsissa on nyt 675 000 maahanmuuttajaa, jotka eivät ole omavaraisia, vaan heitä tuetaan avustuksin.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

        Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
        Maailman menoa
        81
        9882
      2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

        "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
        Maailman menoa
        128
        7365
      3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

        vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
        Maailman menoa
        90
        6027
      4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

        näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
        Maailman menoa
        53
        4114
      5. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

        sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
        Maailman menoa
        80
        4020
      6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

        Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
        Maailman menoa
        48
        3995
      7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

        mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
        Maailman menoa
        50
        3689
      8. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

        Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
        Maailman menoa
        113
        3080
      9. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

        Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
        Maailman menoa
        57
        3070
      10. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

        ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
        Maailman menoa
        7
        3067
      Aihe