Raision pizzerialle tulossa uhkasakko merkkejä jyrsijöistä

Anonyymi

Terveysvalvontaviranomaiset ovat havainneet raisiolaispizzeria Riossa merkkejä jyrsijöistä. Se on yksi syy siihen, että terveystarkastaja esittää yhteensä 4 400 euron uhkasakkojen asettamista yritykselle.
https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/5284988/Raision pizzerialle tulossa uhkasakko merkkeja jyrsijoista

32

1432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rasistipersu

    • Anonyymi

      En yhtään ihmettele.

    • Anonyymi

      HYVÄ ,ETTÄ KERROTAAN JULKISUUTEEN....

      • Anonyymi

        Maalitetaan maahanmuuttaja yrittäjää ja aiheutetaan konkurssi ??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maalitetaan maahanmuuttaja yrittäjää ja aiheutetaan konkurssi ??

        Hei juntti se on viranomaispäätös!!
        Terveystarkastaja esittää yhteensä 4 400 euron uhkasakkojen asettamista yritykselle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maalitetaan maahanmuuttaja yrittäjää ja aiheutetaan konkurssi ??

        Mitä maalittamista tässä on? Yrityksen tiloissa havaittu hiiriä/rottia ja ongelmaa ei ole korjattu kuten pitäisi. Seurauksena uhkasakko. Olihan Naantalissakin suomalaisen yrittäjän ravintolassa samaa ongelmaa, ja kun ei kiinnosta niin nimi julkisuuteen ja uhkasakot.

        Pitäisikö olla vain hiljaa ja antaa tämänlaisen toiminnan jatkua?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Maalitetaan maahanmuuttaja yrittäjää ja aiheutetaan konkurssi ??

        Voi kauhiata!!


    • Anonyymi

      HUOM.Raision rasisteilla on pitkä historia maahanmuuttajayritysten sabotoinnissa.

      • Anonyymi

        persuilla kova vaalikiima


      • Anonyymi

        Hame


    • Anonyymi

      Arvostan sen verran terveyttäni,että en asioi tälläisissa yrityksissä.
      Hygieniatavat kun poikkeavat euroopalaisista vasemmman käden sääntöineen.

      • Anonyymi

        Aivan, siksi ei kannata mennä mihinkään itäaasialaiseen ja kaakkoisaasialaiset. Muutenkin ne itäaasiasta ja kaakkoisaasiasta tulleet vieraat ovat olleet otsikoissa monista negatiivista asioista


    • Anonyymi

      Ikinä en asioi kyseisessä liikkeessä, kerran kävin, ja siinäkin oli kerta liikaa.

      • Anonyymi

        Persujen makkaraperunakiskat on mennyt kaikki ansaitusti konkkaan


    • Anonyymi

      Mitä lihaa niissä kebabeissa mahtaa oikein olla?

      • Anonyymi

        Meiltä katosi ainakin kissa. Mihinkä mahtoi joutua????


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meiltä katosi ainakin kissa. Mihinkä mahtoi joutua????

        Koiria ja kissoja ei kyllä ole kebabissa vaan paljon idempää tulevien paikoissa.


    • Anonyymi

      Raision viljasiilot ne vasta rottia pullisteleekin ja siellä ei pienet hiiret pärjää.Siivoajana siellä muutaman vuoden olin ja omin silmin näin! Tosin nuo pizza/kebab myymälät on myös vaarallisia hygienian puututtua lähes kokonaan. Opetelkaa nyt kotona ihan itse tekemään ruokanne! Vielä tulee rankat ajat niille, jotka omaa ruokaa ei osaa valmistaa etc.

      • Anonyymi

        Vaarallisempia ovat kyllä itäaasiasta ja kaakkoisaasiasta tulleiden paikat, koska ne kaikista likaisimpia ja jopa roskiksesta hakevat tarjoilut


    • Anonyymi

      Lappu luukulle, ja piste. Tuskinpa siellä tämän jälkeen muutenkaan kukaan asioi, jos nyt on asioinut tähänkään asti. Taloustietojakaan ei ole saatavissa viiden viimeisen vuoden ajalta.....

    • Anonyymi

      Persut asialla

      • Anonyymi

        Vihervassari itkee.


    • Anonyymi

      JOO PERSUILLAHAN ON ENEMMISTÖ VALTUUSTOSSA, JOSSA SE PÄÄTTÄÄ KAUPUNGIN ASIOISTA.......

    • Anonyymi

      Natsipersujen sabotaasia, hiiriä postiluukusta ja vinkkisoitto, Oldest trick in the book

    • Anonyymi

      Jos olisin erään lääkärin lähettämän haastattelun you tubesta kuullut en ikinä olis ottanut myrkkypiikkiä.
      Sen sisältö on kaikissa samaa ainetta kuin Amerikassa teloitukseen käytetään.
      Kukaan ei tiedä mitä se piikki tekee vuosien päästä soluissani..tutkija Kalevi Korennon luento huippu solututkia Suomesta.Oli se jonka näin. Katsokaa hyvät ihmiset.
      Enbtiefä saako sitä enää mistään..poistettu varmaan joka paikasta.
      Tottahan ei saa puhua...

      • Anonyymi

        Mistä myrrkkypiikistä puhut ??


    • Anonyymi

      Eläinlääkäri Sarkanen korostaa, että kuolleen linnun käsittelyssä tulee olla varovainen. Kaikki linnun kanssa tekemisissä olleet ihmiset on syytä kartoittaa, sillä tauti voi siirtyä linnusta ihmiseen.

      –Kun ihmiset käsittelevät näitä löydettyjä eläimiä, niin hanskat käteen ja desinfioidaan kaikki mukana olleet välineet lopuksi. Lisäksi suusuojaa on syytä käyttää.

    • Anonyymi

      Kävin tänään paikassa ja keskustelin omistajan kanssa, selitin hänelle, miksi en tilanut ruokaa pitkään aikana. hän on ollut aika ystävällinen niin kuin aina, Hän yritti näyttää minulle kioskin ulko ja sisä puolet. keittiö oli erittäin puhdas ja siisti! Hän kertoi, että rotanvalvontayritystä on tutkinnut paikan, yhtään rottaa ei löydy, he asettivat ansaan ja myrkyttivät kioskin ulko ja sisä puolen. tarkistus on alkanut neljä viikkoa sitten, eikä mitään löytynyt. he tekevät lopullisen valvonnan uudelleen kahden viikon kuluessa ja todistus lähetetään hänelle. asioista on keskusteltu Raision kunnan terveystarkastajan kanssa, omistaja kertoo! rotan ulosteet on todettu VAIN pihalla ja kioskin takahuoneesta, johon ei valmistetaan mitään ruokaa siellä ! Omistaja pahoitellut asiasta ja sanoi, että hän on toiminut siellä yli 10 vuotta eikä koskaan saanut tällaisia ​​ongelmia. hän näytti oiva hymy raportit. hän oli varma, ettei ruoanvalmistusalueella ollut yhtään rottaa. hän oli tosi suurulista tarinasta.

      Luulen, että kuka tahansa voi tehdä virheitä, ja me kaikki ollaan saaneet monissa ongelmissa pandemian aikana ja lähinnä baari / kahvila / ravintola-omistajalle on maksaneet tästä tilanteesta, mielestäni on parempi että luotamme Rioon uudelleen, jos tykkämme heidän ruoasta. Mielestäni Rio Pizzera on paras Raisio-naapurustossa

    • Anonyymi

      Taidat olla siellä töissä

      • Anonyymi

        Voin kokemuksesta sanoa ettei sielä ole ketään noin hyvää suomea puhuva töissä =Ddd


    • Anonyymi

      Pitsa on hyvää. Herkulliusta pitsaa syödä viikonloppuisin Pitsa Perjantai, nautinto

      • Anonyymi

        Se ei ole pitsa, se on pizza.
        Jos nyt väkisin haluat sen joksikin muuttaa, niin ääntämyksellisesti olis parempi vaihtoehto "pissa" .


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      208
      2575
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      96
      1804
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      217
      1621
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1475
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      274
      1328
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      46
      1184
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      45
      1098
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      105
      977
    9. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      53
      883
    10. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      875
    Aihe