Suomen "pääministeri Sanna Marin" on robotti.
Poppy- robotti on kehitysversio Sanna Marinista.
Sanna Marinin liikkeet ja eleet ovat epäluinnollisia. Hänen silmänsä eivät koskaan katso suoraan kameraan. Sanna Marinin silmät ovat elottomat. Sanna Marinin haastattelut ovat hyvin robottimaisia ja ääni tunteeton. Sanat tulevat yksitellen ja töksähdellen. Kädet aina samassa asennossa. Sanna Marinin kieli ei liiku olleenkaan hänen puhuessaan, joka on täysin luonnotonta. Sanna Marinin kävellessään, hänen jalkateränsä eivät nouse ja kävely on robottimaista, Ääni vaihtelee ja englannin puhuminen on luonnotonta.
https://youtu.be/gg2pS9KN28U
Pääministeri Sanna Marin
17
1831
Vastaukset
- Anonyymi
Kohtuu symppiksen oloinen robotiksi:
https://areena.yle.fi/1-50642488- Anonyymi
Tämä nyt sattuikin olemaan ylen linkki.🙃🙃
- Anonyymi
Hyvin kirjoitettu, täyttä asiaa.
- Anonyymi
Tuo oli hyvin sanottu. Olen itse erimieltä koronsta kuin muut. Sanna Marin on aivan outo. Koronakin on mennyt jo lian pitkälle
- Anonyymi
Selkosuomella sanottuna, Sanna Marin on tyhmä, siis aikuisten oikeasti tyhmä. Epäisänmaallinen ja tuhoisa Suomelle.
- Anonyymi
Älä nyt viitsi. Olen nähnyt Marinin poliittisia edesottamuksia Tampereen valtuustosta lähtien ja luultavasti pöyhisi sinutkin äo-testissä. Sitäkin voit miettiä että sekä SDP:n että eduskunnan enemmistö sitä kannatti häntä PM:ksi, kun olivat seuranneet 5 vuotta hänen touhujaan kansanedustajana. Ja sinä huutelet puskista tyhmäksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä nyt viitsi. Olen nähnyt Marinin poliittisia edesottamuksia Tampereen valtuustosta lähtien ja luultavasti pöyhisi sinutkin äo-testissä. Sitäkin voit miettiä että sekä SDP:n että eduskunnan enemmistö sitä kannatti häntä PM:ksi, kun olivat seuranneet 5 vuotta hänen touhujaan kansanedustajana. Ja sinä huutelet puskista tyhmäksi.
Tampereella se viisaus kasvaa ja Tampereen valtuustossa voi älykkyyttään testata ja todeta olevanssa suomen ykkönen, jos Tampereen valtuustossa on ykkönen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä nyt viitsi. Olen nähnyt Marinin poliittisia edesottamuksia Tampereen valtuustosta lähtien ja luultavasti pöyhisi sinutkin äo-testissä. Sitäkin voit miettiä että sekä SDP:n että eduskunnan enemmistö sitä kannatti häntä PM:ksi, kun olivat seuranneet 5 vuotta hänen touhujaan kansanedustajana. Ja sinä huutelet puskista tyhmäksi.
Sannan jälki Tampereen valtuustossa oli todella järkyttävää!
Nyt on SDP:n huutoäänestyksellä päässyt pääministerikksi ja sai ekan kahden vuoden aikana tehtyä 20 miljardia Suomelle lisää velkaa.
Sannan viime kesän Brysselin reissu tuotti Suomelle yli 6 miljardia lisää velkaa. Tänä vuonna syntyvä Suomen kansalainen maksaa seuraavat 58 vuotta Sannan tekemiä velkavastuita!
Sokoksen ex-kassatytöllä kun ei ole edes minkäänlaista kielitaitoa (Suomi ja rallienglanti). Tulevalla EU-kierroksella Sanna varmaankin tuplaa panokset eli Macron, Merkel onnistuu lypsämään 20 miljardia lisää Suomelta, jotta Italian, Espanjan, Portugalin, Kreikan (Jutta meillä on VAKUUDET!) pääsevät alle 60 eläkkeelle ja Suomi maksaa tämänkin lystin!
- Anonyymi
Jospa Sanna on lukenut päänsä tärviölle ja pää on tiltti tilassa pysyvästi.
- Anonyymi
Ssnna on täysi vajaapyttyinen, pitäisi ruveta tyhmempienkin punikkien tajuamaan, vai onko komukiima niin syvällä ns. "aivoissa"
- Anonyymi
Paljonko pakko-oireinen, anorektikko syö ruokaa? Paljonko juo kaljaa tai viiniä?
Paljonko hoitaa lasta? Paljonko flirttailee?
Paljonko nukkuu? Paljonko erittää virtsaa? Paljonko puhuu ppp....kaa? - Anonyymi
Olen huomannut saman asian. Sanna näyttää elottomalta jotenkin, kuin tyhjä sisältä. Mielestäni inhimillisyys puuttuu. Näin henkilökohtaista arvostelua en yleensä harrasta mutta kun oli keslustelu presidenttiehdokkaista, haluan presidenttiin tehtävään sopivien taitojen lisäksi ihmiseen inhimillisyyttä. Sale saa minulta kympin.
- Anonyymi
Näyttää nykyään ihan käyttäjältä, ei kuitenkaan koneen käyttäjältä.
- Anonyymi
Sattumapäämisteri tekee selvää jälkeä Suomesta.
- Anonyymi
00.09 kirjoitit samoin kuin ajattelin.
- Anonyymi
SDP:ssä olisi muitakin kyvykkäitä politikkoja pääministeriksi, kuten Tuomioja, Lindman, Linden, Mäkynen ja Harakka, Rinteestä puhumattakaan.
Pikaisen siirron seurauksena joku muu voisi pelastaa SDP:n kannatuksen?- Anonyymi
Marinin vastaukset missä tahansa tilaisuudessa: alku, keskiö ja loppu. Kädet käy, puhe alkaa, asia mikä tahansa, lopetta a puheensa ikäänkuin perustelulla kuten...MOT...ja jota monet muutkin naispoliitikot nyt matkivat, esim Tuppurainen jne. Onneksit haastattelijat eivät tätä plagioi.
Marinin englannin kielen taito on vaatimatonta; D:t ja T:t menevät sekaisin. Kannattaisi opetella vähän british english , jos oppisi vaikka vähän Cambridgen mukaista lausumista; voisi olla hyötyä vaikka YK:ssa, jos sinne joskus pääsisi puhumaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215404- 501431
- 11847
- 47809
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58808Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52797- 46782
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49776Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom132765Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille8754