Muutama koronaan liittyvä tunteikas twitter-lainaus Ukkolalta.
"Sanna Marin haluaa uhrata meidät kaikki. Tuhansia tulee kuolemaan koska hän ei uskalla tehdä päätöksiä."
"Voi jumalauta Sanna Matin THL teillä on verta käsissänne, jos ette toimi nyt!!"
"Tänään piti olla vaalit alkuperäisen aikataulun mukaan. Uskaktaakihan sitä lähteä ulos, jos siellä odottaa ne 11200 päivätartuntaa 🥶"
"Sanna Marin haluaa uhrata meidät kaikki. Tuhansia tulee kuolemaan koska hän ei uskalla tehdä päätöksiä."
"Voi jumalauta Sanna Matin THL teillä on verta käsissänne, jos ette toimi nyt!!"
"Tänään piti olla vaalit alkuperäisen aikataulun mukaan. Uskaktaakihan sitä lähteä ulos, jos siellä odottaa ne 11200 päivätartuntaa 🥶"
Vastaukset 13
Vanhimmat
Turkkila näyttää myrkyttäneen jo vaimonsakin mielen.
Pelle ei kestänyt kritiikkiä ja poistatti viestin. Olet nolo tapaus näine typerine spämmeinesi. Kommenttisi ei liity mitenkään keskustelun aiheeseen, joten olet pelkkä maalinsiirtäjä.
Ihan sama tuli mieleen.
sanna yliviikari 🤣 samanlainen ulosanti.
Kuinka moni perussuomalaisten kunnallisvaaliehdokas on perunut ehdokkuutensa, kun kunnallisvaaleja ei tänään järjestetty?
Sanna on valinnut uransa ja tukevasti uran pohjalla.
Onpa isänmaallista pilkata maamme pääministeriä. Kaiken lisäksi valheellisin väittämin, että hän olisi muka epäonnistunut. Hän on pärjännyt varsin hyvin kovassa seurassa maailman poliittisten johtajien joukossa. Jos hänen paikallaan olisi ollut persu, niin olisimme ihan toisenlaisessa tilanteessa niin kriisin kuin unionin yhteistyönkin suhteen. Eikä kyse ole mairittelevasta tilanteesta.
Ei kai Sanna Ukkola ole Suomen pääministeri, toivottavasti ei.
Kissa tappelua 😹
No nyt persuilla on ”valtamediassa” se ikioma myyrä, jota he ovat peräänkuuluttaneet jo vuosia. Tosin AlfaTV ei ole lähelläkään ”valtamediaa”, mutta Iltalehti on.
Jatkoa tosin ei seuraa, sillä oikeat persutoimittajat loppuvat tähän.
Kuolleisuus on melko alhainen, syöpään taitaa menehtyä enempi immeisiä, salaliitto juonilta vaikuttaa?
Peitelläänkö myös liikennepölyn ja liikenteen mikromuovipäästöjen aiheuttamia kuolemia? Saunan lämmittäjiä sen sijaan syylistetään.
Mielenkiintoista tässä Ukkolassa on se, että oli pitkään Ylessä toimittajanvakanssilla töissä.
Eikä pystynyt työssään peittään poliittista omaa asennettaan ja sen myös katsoja huomasi varsin helposti.
Asettaa kyllä Ylen erikoiseen valoon ja varjoon.
Pitkät varjot varjostaa Yleä, mutta toimiva johto sallii tämän!
Vai peräti, se on tarkoituskin?
Ilmeisesti eduskunnasta pitää puuttua asiaan. Ylen ylin valvoja kun on!