Sassissa oli maaliskuulla kaivinkone aivan rannan tuntumassa. Mistä niissä töissä oli oikein kysymys? Mitä sinne jo rakennetaan?
Sassin rantakaivuutyöt
7
123
Vastaukset
- Anonyymi
Jos sinne haudataan se älytön hanke...
- Anonyymi
Ei ne kaivaa sen sieltä taas esille pian taitaa miljooniakin alkaa virrata Italiasta tänne. Kyllä se siitä...
- Anonyymi
Paskaa tarvii pöyhiä niin alkaa lämpiään..
- Anonyymi
Ne on niitä hys hys-asioita,joista ei kaivurikuskikaan tiedä mitään....sanottu vaan kuopan kaivamisesta x-kokoiseksi ja x-syvyiseksi.
- Anonyymi
Oliskohan Mä-Vi:ssä myytävänä vanhaa taloo,navettaa tms? lähes ilmatteeks, voisi siitten
hakea avustuksia joka puolelta kun ei itte viitti tehä mitään tai sitoo omaa pääomaa. Voisi
järjestää jotain ja tarjoilla kahvia ja pullaa ja kävijöitä varmaan tuhansia... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliskohan Mä-Vi:ssä myytävänä vanhaa taloo,navettaa tms? lähes ilmatteeks, voisi siitten
hakea avustuksia joka puolelta kun ei itte viitti tehä mitään tai sitoo omaa pääomaa. Voisi
järjestää jotain ja tarjoilla kahvia ja pullaa ja kävijöitä varmaan tuhansia...On varmasti sellainenkin ,pistät vaan ilmoitusta Mänttilän lehteen tai muihin Mänttilän nettifoorumeihin.Aina mahtuu kylään lisää yksi sossun elätti.
- Anonyymi
Ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1323203Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/732104Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371805- 1241689
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee241687- 1381345
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1021171Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!471005Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa30934