Jos pesen peniksen käsidesillä ennen tai jälkeen seksin, niin suojaako sukupuolitaudeilta?
Peniksen peseminen käsidesillä
9
262
Vastaukset
- Anonyymi
Käsidesi ei taida tehdä hyvää pilille, mutta voithan kokeilla ja kertoa kokemuksiasi. 🤣
- Anonyymi
Ainakaan perseeseen ei kannata. Minä kerran erehdyin pistämään (höpöjen tuntemusten/alkoholin imeyttämisen toivossa). Voin sanoa että paskoin verta pari päivää.
- Anonyymi
Tärpätti parempaa ja haju kestää pitkään, pysyy naiset kaukana.
- Anonyymi
Kyllä se tappaa virukset ja bakteerit. Olen jo pitkän käyttänyt sitä.
- Anonyymi
EI suojaa. Ei sukupuolitaudeilta muutenkaan jälkeenpäin voi suojautua. Ehkäisyn pitää olla mukana itse kontaktissa. Ja käsidesi ei ole ehkäisymenetelmä, myöskään.
- Anonyymi
Tottakai suojaa kun heti aktin jälkeen sillä puhdistaa paikat. Pöpöt kuolee ennen kuin ehtii tarttua kudokseen.
Toki voi käyttää myös lisäliukasteena. Onhan siinä rasvoja n 30%.
- Anonyymi
Ainoa toimiva suoja sukupuolitauteja vastaan on itsetyydytys riittävillä turvaväleillä.
- Anonyymi
Ja kun tekee sen pimeässä, ei äiti näe.
- Anonyymi
joo, kyllä
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237415Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986076Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1144133- 1554124
- 1631881
- 611738
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1321618- 381438
- 281399
- 451394