Katsastus inssi hakkasi pohjaan reiän

Anonyymi

Käytin tänään auto katsastuksessa ja inssi ensi töikseen hakkasi sen pohjaan nyrkin kokoisen reiän ja hylätty tuli. Inssi sanoi että pohja on mätä. Kun auton viime syksynä ostin niin myyjä sanoi että edellisessä katsastuksessa ei ollut mitään huomautettavaa. SIIS MITÄ V*TTUA??? Onko tuollainen inssin touhu edes laillista?? Sen katsastus aseman kierrän tulevaisuudessa kaukaa.

14

1254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Inssin touhu laillista ja hyväksyttävää . Autosi on liikenteelle vaarallinen laho paska. Hanki hyvät kengät.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      mikä auto on kyseessä?

      vuosimalli?

      • Anonyymi

        BMW vm. 2001


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        BMW vm. 2001

        Ei kun siis 2000.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kun siis 2000.

        Aikalailla sama onko 2000 vai 2001, tuommoisen reiän ilmestyminen tuon ikäisen bemarin pohjaan on meinaan ihan normaalia, ei pitäisi tulla yllätyksenä.


    • Anonyymi

      Autoni tuli juuri "täysi-ikäiseksi" ja ehkäpä juuri siksi katsastusmies kolisteli isolla vääntöraudalla pohjaa ja kynnyskoteloita, tukevaa peltiä oli vielä. Harmi vaan että PSA:n sähkökiusat aiheutti huomautuksen ja suusanallisesti vielä huomautti valoraudasta josta on poistettu lisävalot, "karjarautaa" ei saisi olla autossani, pitäisi varmaan laittaa joku ledbari siihen. Mutta tulipa sentään hyväksyttyleima taas vuodeksi.

      • Anonyymi

        Sieltä helman takaosastahan ne PSA valmisteet tuppaa ensimmäisenä rupsahtamaan.


    • Anonyymi

      Ongelmana tuossa ei ole katsastusasema joka hakkasi reiän, vaan autokauppias joka on "katsastanut" auton pelkästään näyttämällä rekisteriotetta tutulla "yhteistyö"-asemalla.

      Tuo on aika yleistä touhua autokauppiailla, heillä on on omat yhteistyö-katsastusasemat missä saavat kaikki läpi eikä välttämättä edes käydä näyttämässä autoa. Esim Kupen Auto Isossakyrössä tekee näin. Sieltä ostettu auto niin mätä pohjasta että katsastaja sanoi ettei mitenkään ole voinut mennä edellisvuoden katsastusta läpi, mutta niin vaan autokauppias oli hankkinut siihen leiman.

      • Anonyymi

        Vanhassa autossa voi tapahtua dramaattisia asioita vuodenkin aikana.

        Jos vuosi sitten katsastuksessa oli "pintaruostetta" niin se voi siinä vuoden aikana muuttua läpiruosteeksi hyvinkin kattavasti.

        Ei kannata ostaa pintaruosteista japanialaista


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ulosannin perusteella katsastusasema ei menetä mitään. Olisivat varmasti erittäin tyytyväisiä jos tietäisivät suunnitelmastasi.

    • Anonyymi

      No myyjäthän saattaa sanoa vähän mitä sattuu, mikä vaan edistää kaupan tekoa. Mutta joo, ei inssin koputtelulla reikää tule ehjään peltiin.

    • Anonyymi

      Sähköautoja ei saa mennä rapsuttelemaan edes konttorilla!!!☠️☠️☠️

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2186
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1777
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      122
      1631
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1336
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      53
      1054
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      915
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      837
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      811
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      793
    Aihe