Kahvia & Kannabista

Tulikin herättyä jo tunti sitten kahvin keittoon ja kaveriksi käänsin jointin :)
Linnut lauleskelee pihalla ja vettä hiukan ripottelee , mikäs tuota fiilistellessä ja tuprutellessa.
Nyt toinen kuppi kahvia ja jykevämpi savuke...
Tänään olisi terapeutin tapaaminen ja voipi olla että joutuu polttaan ison kannabis sätkän ennen sitä.
Kattoo kestääkö terapeutti syvällisiä :)
6143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
Aloittaja

Pieni bongi ois kyl kiva .
Sellainen mitä vois pitää kirjahyllyn päällä muutenkin esillä :)
Ne ei paljoa netissä maksa kun olen katsellut.

Isoja olen kyllä kokeillut mutta sopiva on sopiva, henkilökohtainen vekotin mitä voi antaa muidenkin "maistella" ;D

Jos tuota kukkaa polttelee niin menee varmaan 1-1,5 grammaa päivään , aamusta iltaan meiningillä.

Äänestä
Aloittaja

Vieroitusoireena saattaa esiintyä lievää ärtymystä muutaman päivän ajan ja siinä se .
Se hoituu lenkkeilyllä :)

Äänestä

sama lopputulos ja menee pää tokkuraan, silmät pyörii päässä ja lopulta silmissä sumenee ...

Äänestä
  • Aloittaja

    Ei oo sun juttu sitten tai polta vähemmän kerralla .

    Äänestä

  • JJMikkonenLL kirjoitti:

    Ei oo sun juttu sitten tai polta vähemmän kerralla .

    Onks nää kaikki harvahampiset käyttäjiä

    Niinku A studion vetäjäkin

    No niin tietysti, on nii laihakii

    Äänestä

Toi sun kahvinkäyttõ on aika huolettavaa. Tajuatko, että toisin kuin pilveen voit jäädä koukkuun niin pahasti, että aivoja ei saa käyntiin koko päivänä ilman kahvia. Yliannostus aiheuttaa hyvin epämukavat coffee jittersit eli kahvivapinan, eikä siihen auta edes täysillä juoksu metsässä. Olen kokeillut. Nyt ihan puhtaana bongista tai vaposta ilman tupakkaa tai kahvia, ensiavustakin karkasin, vaikka samana päivänä oli leikattu käsi yli 3h, koska en uskalla ottaa kipulääkkeitä. Piti lähteä hakemaan ganjaa, kun en saanut edes cbd-a tippoja. Sittenhän romani näki, voi sinua, ihan yksinkõ rullatuolia takaperin tyõnnät yhdellä jalalla pari päivää myõhemmin karkumatkasta. Sehän vasta elämän pilasikin. Mielenkiintoinen elämä tulossa, tõitä voi taas tehdä 70v asti ja sitten palkkioksi varmaan musta tehdään rikollinen, kun ei olekaan enää palkkaa millä ostaa tonnilla kuussa ja pitää alkaa ekan kerran kasvattamaan. Nyt mieluummin maksan itseni kipeäksi, ettei voi tulla muuta kuin käyttõrikos ja uhrimaksuki pitäis saada maksaa itselleen. Oikeasti, jättäkää sairaat rauhaan, sama laki kaikille tarkoittaa, että saattohoito-osastollakin kutsutaan poliisi viemään 0.5g pilveä pois ihmiseltä, joka ei pääse itse liikkumaan ja hakemaan, kiva tuollainen sylkäisy ja rikosrekisteri elämän ehtoolla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JJMikkonenLL kirjoitti:

Tulikin herättyä jo tunti sitten kahvin keittoon ja kaveriksi käänsin jointin :)
Linnut lauleskelee pihalla ja vettä hiukan ripottelee , mikäs tuota fiilistellessä ja tuprutellessa.
Nyt toinen kuppi kahvia ja jykevämpi savuke...
Tänään olisi terapeutin tapaaminen ja voipi olla että joutuu polttaan ison kannabis sätkän ennen sitä.
Kattoo kestääkö terapeutti syvällisiä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu