Koska' Uskonnot ja uskomukset' -keskustelualueella ei ole erikseen Saunatontulle varattua aluetta niin avaan keskustelun 'Ateismi' -alueella. Väitän, että Saunatonttu on onnistunut paljon paremmin seksuaalimoraalin vartijana kuin Jumala.
Prostituutiota sanotaan maailman vanhimmaksi ammatiksi. Prostituutio on kukoistanut juutalaiskristillisessä maailmassa Raamatun sepittämisen alkuajoista lähtien. Suomen ulkopuolella sauna on lähes synonyymi haureuden harjoittamispaikalle. Suomessa sauna on pyhä paikka, jossa miehet ja naiset ovat saunoneet yhdessä alasti ilman haureuden harjoittamista. Tähän haureuden harjoittamattomuuteen on ollut syynä Saunatonttu, joka rankaisi moraalittomia saunojia tappamalla ja nylkemällä heidät. Saunatonttu on siis onnistunut paljon paremmin seksuaalimoraalin vartijana kuin Jumala, jonka vaikutusalueella saunat ovat pelkästään bordellin synonyymejä.
Saunatonttu on Jumalaa parempi seksuaalimoraalin vartija
13
185
Vastaukset 13
Hyvä pointti aloitusviestissä.
Tähän lisäisin vielä sen, että olisi hyvin pelottava kohtalo jos joutuisin kärsimään huonosta löylystä aina saunoessa."Tähän lisäisin vielä sen, että olisi hyvin pelottava kohtalo jos joutuisin kärsimään huonosta löylystä aina saunoessa."
Aivan ilmeisesti et ole kuitenkaan kärsinyt huonoista löylyistä, joten Saunatonttu katsoo sinuun suopeasti. Olet ilmiselvästi korkean moraalin omaava hyvä ihminen.Master-Henry kirjoitti:
"Tähän lisäisin vielä sen, että olisi hyvin pelottava kohtalo jos joutuisin kärsimään huonosta löylystä aina saunoessa."
Aivan ilmeisesti et ole kuitenkaan kärsinyt huonoista löylyistä, joten Saunatonttu katsoo sinuun suopeasti. Olet ilmiselvästi korkean moraalin omaava hyvä ihminen.Löylyt ovat olleet hyviä ja saunatonttua kunnioittaakseni tulee avattua joskus jopa huurteinen.
Tämä todistanee siis että saunatonttu on epäilemättä totta.
- Anonyymi
Saunatontun nimessä ei taideta olla tapettu yhtään ihmistä. Jahven Jeesuksen ja Allahin nimessä on tapettu lukematon määrä ihmisiä. Saunatonttu on parempi valinta.
Saattaa myös olla niin, että maailman vanhin ammatti on omenanpoimija.
Tosin en voi liittää tähän linkkiä mihin hypoteesi perustuu.- Anonyymi
Saunatonttu hallitsi maailmaa jo silloin, kun juutalaiset vasta virittelivät tarinoitaan jumalista ja jeesuksista ja saatanoista.
- Anonyymi
Sellainen tosijuttu on tapahtunut, että mies petti raskaana olevaa vaimoaan maatalonsa saunassa. Saunatonttu taikoi miehen sukuelimen juuttuneeksi h***n emättimeen niin että se irtosi vasta tunnin päästä lääkärillä ja näin asiasta tuli julkinen häpeän aihe.
- Anonyymi
Sauna on myös aikoinaan ollut otollinen paikka synnytykselle. Näin saunatonttu on antanut elämän lahjan monelle Suomalaiselle.
Hyviä löylyjä sinulle.- Anonyymi
” Sauna on myös aikoinaan ollut otollinen paikka synnytykselle.”
Kyllä. Meidän olemassa olomme todistaa saunatontusta.
- Anonyymi
Suomessa on paljon nimeltä mainittuja ihmisiä, jotka ovat nähneet Saunatontun ja heidän haastattelunsa on kirjattu ylös. Kukaan Jeesuksen nähnyt ei ole kirjoittaneet yhtään ainoaa sanaa havainnoistaan eikä nuo silminnäkijät ole kertoneet havaintojaan kenellekkään kirjurille. Jeesushavainnot ovat kymmeniä vuosia myöhemmin keksittyjä sepitteitä. Saunatonttu on siis paremmin todistettu kuin Jeesus.
- Anonyymi
Saunatontusta on paljon yliluonnollista liioittelua. En usko, että Saunatonttu on oikeasti asunut kiukaan ja seinän välissä. On kuitenkin todennäköistä, että lauteiden alla majailevia tonttuja on olemassa.
- Anonyymi
Saanatonttu on lyhyt puun kaatua päälle jäädäkseen siihen mihin se kaatuu.
- Anonyymi
"Saunatonttu on Jumalaa parempi seksuaalimoraalin vartija"
Jumala mielikuvitusolentona ei kykene vartioimaan mitään.
Siksi hihhulit ovat katsoneet velvollisuudekseen hoitaa Jumalan hommat itse. He kuitenkin unohtavat siinä sivussa valvoa itseään, ja haureudet kukoistavat heidän keskuudessaan. Jopa lapsia käyttävät hyväkseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a456925- 56589
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160573- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä165535Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.232514Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.72467Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20446Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta92445Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187430
