Hän ei saanut eilenkään puheenvuoroa, tämä oli ennakoitavissa kun oli tuo sunnuntain hässäkkä poliisien toimesta Helsingissä.
Puhemies Filatov pelkäsi antaa puheenvuoroa.
https://mvlehti.net/2021/04/23/eduskunnan-puhemiehet-vaientaneet-kansanedustaja-ano-turtiaisen-en-saanut-tanaankaan-puheenvuoroa/
Puhemies Filatov pelkäsi antaa puheenvuoroa.
https://mvlehti.net/2021/04/23/eduskunnan-puhemiehet-vaientaneet-kansanedustaja-ano-turtiaisen-en-saanut-tanaankaan-puheenvuoroa/
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onhan tämä huolestuttavaa.
Jokainen jolla on älliä päässään edes hitusen tajuaa että Ano on ainoa todellinen kansan edustaja.
Muut edustavat puolueitaan ja niitä suuryrityksiä ja kansainvälisiä yhteisöjä joille ovat paskaiset nahkansa myyneet.
Äänestämällä emme enää mitään muutosta tule saamaan aikaan, kaikki nämä eduskunnan pellet ovat myyneet itsensä kuka minnekin. Omaa etuansa ajavat kaikki ja paskat heittävät kansan tunnoille.
Kuka oikeasti uskoo että seuraava hallitus PS Kok Kesk muuttaisi yhtään mitään? EU- erosta ei puhu enää kukaan ja poliisien vaino toisinajattelijoita kohtaan tulee vain kiihtymään..., se on varmaa se.
Persujen on kuitenkin pelastettava maa ja siinä tarvitaan sivistyneitä neuvottelijoita ei aineilla päänsä pehmentäneitä hörhöttäjiä