"Emme voi ratkaista ongelmiamme velalla. Meidän pitää rakentaa koko ajan polkua ulos ja miettiä, miten talous tasapainotetaan."
Annika Saarikolla persuvaihde päällä.
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pakkohan se on kokeilla, josko vaikka tuolla tavalla saisi kannatuslukujen tippumisen katkeamaan. Kepullahan eivät puheet vaikuta mitenkään toimintaan, eli meno jatkuisi entisellään.
Kepu taistelee nyt persuäänestäjistä tunnustautumalla Natsipuoleeksi
Mikäli velkaantumisen, siis täydellisen sairaan taloudenpidon lopettaminen on natsismia - toivottavasti se sitten lisääntyy huomattavasti. Vai mitä tarkoitat ?
Vassari osaa nyt hokea jo kepua ja persua samassa lauseessa!
Upea suoritus, vaikka mitään "älyä" ei taaskaan tuossa ruikutuksessa ollut.
Tyhmyytesi loistaa kirkkaamin kuin aurigon valo konsanaan.Taidat olla jihdistien tukipuolueen kannattajia.
Kapulla upea kyky kääntää takkia ihan miten päin vain että hillotolppa säilyy.
Siksi sitä kutsutaankin Kepuksi. (kepuli konstit käytössä)
siksi kepu sopiikin vasemmiston seuraksi....
Siis onko tässä maassa vain vasemmisto ja persut ja loput sitten apinoi jompaa kumpaa? Suomessa ei, luojan kiitos, ole kaksipuoluejärjestelmää jossa on vain me ja he. Polarisoituminen ei ole kenenkään etu vaikka populistit sellaista ajavat ja saavat siitä voimaa. Se on epätervettä touhua ja eikä missään tapauksessa "Suomen puolesta".
Sdp ei ole keneenkään Suomalaisen etu, punikkipuolue Venäjän varjoista, toveri Marin yrittää kaataa Suomen.
Kepu on huonossa seurassa kun lähti tähän sosialistihallitukekseen sekoilemaan,nyt näyttää siltä että takki on kääntynyt oikeaan suuntaaniin, kulississa sorvataan uutta hallituspohjaa tämän paskahallituksen tilalle.
vassareille kohta juhlat tiedossa!
Hallitus hajoaa !!!
Taas yksi kopiospämmärin avaus, jonka tyhmyyksissään saa osumaan itseään suoraan päähän. Ei ole tuolle talitintille ajattelun lahjoja suotu.,.
Ohisalo jankuttaa että lisää velkaa, muuten ei Suomi vihreydy.
Lisäksi maahan pitäisi pakkokyörätä lisää hyödyttömiä haittoja entisten hyödyttömien lisäksi
Se mikä petoksesta saatiin sillä ei ollut siunausta, Antti Rinteen hallitus kesti puolivuotta,ja nyt näyttää siltä että tämä hallitus hajoaa vihdoinkin ja Suomen kansa kiittää.