Ajankohtaisohjelman juonataja Marja Sannikan haastattelema eduskunnan varapuheenjohtaja Juho Eerola esiintyi hienosti televisiossa eilen. Kaikki huomasivat Eerolan onnistuneen, paitsi tämän palstan ilkeä trolli.
Juho Eerola esiintyi televisiossa hienosti
Anonyymi
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kyllä! Kateellinen trolli voi vain haaveilla Eerolan menestyksestä. Kateus satuttaa trollia, kun hän tietää kansanedustajan saavan isoa palkkaa ja muitakin taloudellisia etuja. Kateus saa trollin tekemään täällä trollihommia 7/24.
Katsoin ohjelman. Tulin hyvälle mielelle.
Molemmat oli asiallisia. Sannikka sekä Eerola. Oli siis asiaohjelma.
Eerolan ei tarvitse huomiohuorata ja olla tyrkky, jatkuvasti otsikoisssa ja esillä ( orpo ja saarikko ( ja moni muu) joka toisessa ” viihdeohjelmassa .
JE tekee sitä työtä eduskunnassa miksi on sinne valittu eikö ryvetä itswään turhnpäiväisissä kohutapauksissa. Persuksi fiksu kaveri
Totta, persuksi selväpäinen kaveri. Muutenkin ohjelma oli Marja Sannikan tähänastisista parhaimpia.
"Kysyikö Sannikka siitä tapauksesta, kun..."
Nyt kyllä osui arkaan paikkaan, voi sitä älämölöä minkä kysymys aiheutti!
Ei taida kommentoijilla olla puhtat jauhot pusissa?
Kyllähän tuon tapauksen kaikki Kotkalaiset muistaa, paljon siitä silloin puhuttiin. Palstan pensselisedät ei kyllä muista, tärkeintä saada vaan asiat piiloon floodaamalla.
Iltalehdillä on ollut tapana aina joskus kirjoitella näistä ehdokkaiden edesottamuksista, onkohan tämä asia ollut koskaan esillä?
Ei näillä pensselisedillä ole muuta agendaa kuin haukkua toisiansa. Hyvä puoli on se, että kaikki ne tuntee.
"Kyllähän tuon tapauksen kaikki Kotkalaiset muistaa..."
Mutta tästä mainitusta tapauksesta puheenollen, eihän silloin vielä mitään persupuoluetta ollut. Mutta olisiko ilmassa ollut kuitenkin jo jonkinlaisen aseellisen siiven perustaminen? Eihän näistä mitään puhuta, mutta myöhemmin esiintulleet kytkökset antaa kyllä jotain ymmärtää.
🤔😉😂😂😂😂😂😂😂😂
Juhon menestys on iso ongelma kateelliselle trollitehtailijalle.
Katsoin Areenasta. Ihan jees haastattelu.
Pensselisedät huitoo maalin kanssa jo siihen malliin, että alkaa omakin naama mustua.
Vaan sehän sopii, kasvoista persut muutenkin tunnistetaan!
Ketunkolosetä hameessa :)
juho osaa.
Mikä koulutus Eerolalla on
Kaikkien alojen asiantuntija.
Juho Eerola on arvoasteikossa kaikkien aikojen ylimmälle oksalle yltänyt kotkalainen poliitikko ja ura jatkuu edelleenkin.
Palstan pensselisedät ajaa kaksilla rattailla.
Taas tunnetun maalittajan tyhjät tynnyrit kumisee.
Pensselisedät ei tunne ketään, mutta pensselisedät tuntee kaikki.
Hyvä esiintyminen tuo menestyneellekin kansanedustajalle lisää menestystä.
Ei mikään puu taivaaseen asti kasva.
Maalittaja ei ole saanut pudotettua kansanedustajaa pois parrasvaloista. Ei auta tuhannet trolliviestit eikä mitkään solvauskampanjat, kun kansanedustaja tekee historiallista poliittista uraa.
Hieno homma että kaikki jo tietävät kuka on enhänsemiämaalittaja, joka on jo oppinut varovaisemmaksi ainakin silloin, kun ei ole täyskuun aika. No joka tapauksessa ei mene kauaan kun taas kateellinen maalittajanarsu rytinällä maalittaa kansanedustajaa.
Loistavaa. Kotkalaiset on ylpeitä. Meillä vaikutusvaltainen kansanedustaja.
Juho pärjää.