Kaikkea mitä maailmalla kirjoitellaan, niinkuin tähänkin juttuun, että FBI, n johtaja James Commey olisi pidätetty.
https://www.youtube.com/watch?v=0zOltnpOa5I
Kun noita tarpeeksi kahlaa niin ne alkaa olla totta itselleen vaikka niissä ei olisikaan mitään perää. Toki Klasu sanoo aluksi, että ei sitä tiedä onko totta mutta puheen loppupuolella hän puhuu niinkuin asia olisi totta. Näitä kohujuttuja ilmestyy vaan joihinkin sivustoihin ja sitten ne painuu jonnekin. Joku niitä väsäilee.
Edellinen oli, että Bidenia ei päästetty Pentagoniin. Ei siitäkään uutisesta enään mitään kuulu missään. Kyllä pitäisi kuulua ja kovaa muissakin medioissa. Jännähän näitä on käsitellä, ei siinä mitään.
Klasu alkaa itsekin uskomaan jo.
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onk klapei?
On Klasui? - Anonyymi
Mediat ei julkaise sellaista ihan tarkoituksella. Miksihän..?
- Anonyymi
Koska Bidenia ei ole käännytetty mistään Pentagonista. Eikä FBI, pomoa ole pidätetty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska Bidenia ei ole käännytetty mistään Pentagonista. Eikä FBI, pomoa ole pidätetty.
Sossujen valepressaa ei todellakaan päästetä sinne eikä paljon mihinkään. Näytelköön vaan studioissa omiaan. (mitä käsketään).
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sossujen valepressaa ei todellakaan päästetä sinne eikä paljon mihinkään. Näytelköön vaan studioissa omiaan. (mitä käsketään).
Suomi ei ole kummallista kyllä menossa Bidenin ilmastokokoukseenkaan, vaikka meillä on vihervasemmistohallitus. Miksikäs ei? No siksi koska sellaista ei olekaan, paitsi nyt ruutujen kautta puhutaan niitä näitä. Kyllähän Marin olisi voinut osallistua tuohon tilaisuuteen edes etänä, miksei? Hyvä kysymys.
Bidenin on hyvä leikkiä nyt presidenttiä koska nyt "tauutiaikana"ei tarvi mihinkään mennä, eikä näyttäytyä julkisesti missään muualla kuin itse järkkäämissä studiojutuissa.
- Anonyymi
Hyvä tästä tulee...
Vai tuleekohankaan? - Anonyymi
äännestikö ameriikka aikuisten oikeesti 79 vuotiaan,poliitiikassa ryvettyneen
ukkelin pressaksi.hei haloo! valoja päälle- Anonyymi
Niin, kotona kellarissa istumalla hoiti vaalipuheet, heh..
- Anonyymi
Joe olisi hävinnyt vaalit jos GOP olisi uskaltanut pistää Trumpin luiskaan.
Valtiossahan tunnetusti äänioikeutetuista aina noin kolmannes äänestää Demaria, kolmannes äänestää Rebua, olipa ehdokkaana kuka tahansa.
Tällä kertaa tuosta jäljellä olevasta kolmanneksesta ne jotka eivät halunneet Trumpin jatkavan kävivät antamassa ääntään; ja tämä ratkaisi vaalit.
Jos Rebu ehdokkaana olisi ollut Rubio tai Cruz olisi Biden hävinnyt. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joe olisi hävinnyt vaalit jos GOP olisi uskaltanut pistää Trumpin luiskaan.
Valtiossahan tunnetusti äänioikeutetuista aina noin kolmannes äänestää Demaria, kolmannes äänestää Rebua, olipa ehdokkaana kuka tahansa.
Tällä kertaa tuosta jäljellä olevasta kolmanneksesta ne jotka eivät halunneet Trumpin jatkavan kävivät antamassa ääntään; ja tämä ratkaisi vaalit.
Jos Rebu ehdokkaana olisi ollut Rubio tai Cruz olisi Biden hävinnyt.Dokkari Bidenistä. Suomeksi.
https://www.youtube.com/watch?v=an8kjwypqWs
Tämä Klasu on puolihullu NATO- fanaatikko.
Lähtenyt Suomesta karkuun ties mitä kolttosiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa1843089SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän681948Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,3091926Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1081891Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --251711Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.301570Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard11565Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue291402Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1181273Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411142