Haitaksi asti lisääntynyt ja selvästi elinvoimainen laji menee työpaikkojen ja alueelle tärkeän satamatoiminnan kehittämisen edelle.
En voi uskoa, että elinvoimainen laji seisoo tällä tavoin satamatoiminnan kehittämisen tiellä.
Kyseessä on Rauman sataman suunnitelma laajentaa toimintaansa läheisille luodoille. Rakennuslupa hankkeelle hylättiin sen valmistelun aikana alueella pesimään alkaneiden harmaahaikaroiden ja merimetsojen takia. Molemmat lajit ovat elinvoimaisia, mutta laissa rauhoitettuja. Rauman kaupunki ja satama valittivat päätöksestä, mutta nyt hallinto-oikeus hylkäsi valituksen.
Merimetson suojelun on päätyttävä
2
67
Vastaukset
- Anonyymi
Olikin liian hyvää äidinkieltä tuo kirjoitus joten heti heräsi epäilys, että olet sen kopioinut jostain ja oikeassahan minä olin. Et vain ilmoittanut lähdettä, että Kansan Uutisista sen sanasta sanaan kopioit. Varas!
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4490881-vasemmistoliiton-myllykoski-merimetson-suojelun-on-paatyttava-rauman-sataman-tilanne-osoitus-siita
#– Haitaksi asti lisääntynyt ja selvästi elinvoimainen laji menee työpaikkojen ja alueelle tärkeän satamatoiminnan kehittämisen edelle. En olisi uskonut tätä näkeväni, sanoo Myllykoski.
Kyseessä on Rauman sataman suunnitelma laajentaa toimintaansa läheisille luodoille. Rakennuslupa hankkeelle hylättiin sen valmistelun aikana alueella pesimään alkaneiden harmaahaikaroiden ja merimetsojen takia. Molemmat lajit ovat elinvoimaisia, mutta laissa rauhoitettuja. Rauman kaupunki ja satama valittivat päätöksestä, mutta nyt hallinto-oikeus hylkäsi valituksen." - Anonyymi
Vasurikitkin merimetsoja vastaan, kirjot sekasin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698
