YLE edelleen epäluotettava

Anonyymi

Viime päivinä YLE on kovalla metelillä uutisoinut Ruotsissa esiintyneitä väkivallantekoja jotka ovat kohdistuneet naisiin. Puheet ovat olleet kovia ja on vaadittu kovia rangaistuksia naisiin kohdistuvista rikoksista.

Jotakin jäi koko ajan sanomatta nyt, kuten aina muulloinkin:

1. Miehet kokevat väkivaltaa paljon useammin kuin miehet ja hyvin usein myös naiset ovat hyvin väkivaltaisia, sekä miehiä että naisia kohtaan. Tästä ei saa puhua.

2. Ruotsin väkivaltaisuudet, jotka ovat kohdistuneet naisiin, ovat pääosin maahanmuuttajien ja enimmäkseen muslimien aikaansaamia, johtuen heidän kulttuuristaan ja tavoistaan. Heille naisilla ei ole samaa arvoa kuin miehille. Tästäkään ei saa täällä puhua sanaakaan. Täällä maahanmuuttajat ovat pyhiä uhreja ja heitä ei saa loukata.

YLE ajaa voimakkaasti militanttifeministien agendaa jota tehdään totuudesta piittaamatta.

Vastaavia esimerkkejä tulee esille vähän väliä YLEn toiminnassa. Esimerkiksi pedofiiliset väkivallanteot ovat ikäviä ja niistä syytetään aina miehiä. Kuitenkin vuosittain myös naisia tuomitaan eri oikeusasteissa näistä rikoksista. Niistä ei saa puhua.

Olen syvästi pettynyt YLEn tapaan uutisoida ja raportoida näitäkin asioita.

5

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yle toimii muissakin asioissa epäluotettavasti.

    • Anonyymi

      Yle ei toimi tasapuolisesti.
      Ohjelmissa hallituspuolueet saavat kehua toimintaansa
      ja opposition mielipidettä ei huomioida ollenkaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Yle kehuu hallitusta ja haukkuu oppositiota.
      Ei ole tasapuolista.

      • Anonyymi

        Apunen tuottaa valemediaa , kuten aikanaan Aamulehdessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      38
      11709
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      33
      4649
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      251
      2817
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      144
      2584
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      107
      1643
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      14
      1041
    7. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      207
      832
    8. Et olisi niin epävarma,

      olisit varmempi, ihastuisin suhun enemmän...
      Ikävä
      82
      830
    9. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      60
      728
    10. Puualan yrittäjä

      Kuka mahtaa olla? Eikö tuhkaa saa levittää metsään?
      Kauhava
      10
      718
    Aihe